Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ambilight

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jendomen
Novinec


Pridružen/-a: Tor Mar 2013 14:44
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 8:01 pm    Naslov sporočila: Ambilight Odgovori s citatom

Lp
Sem novna forumu, spremljam pa ga že nekaj časa.
Odločil sem se narediti ambijetno osvetlitev za TV, podobno kot jo ima Philips. Za zajem svetlobe (barve) bi uporabil senzor, ki vsebuje fotodiode in potem preko tanzistorjev krmilil RGB LED trak. Uporabil bi dva senzoja in dva LED trakova, za vsako stran enega.
Zamislil sewm si tako vezje

Zanima me če pravilno razmišljam in bi ta vezava delovala, ali bi bilo potrebno vgraditi še kakšen operacijski ojačevalnik oziroma spremeniti vezje.

Pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno boš potreboval "pamet" - se pravi nek mikrokontroler, ki bo na podlagi sprejete svetlobe vklopil/izklopil tiste LEDice, ki jih želiš.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 17:46
Prispevkov: 62
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jendomen
Tako enostavno pa res ne bo šlo! Kako pa bodo BP104 "vedeli" katera barvo naj prižgejo?
Stric google je tvoj prijatelj.
Nekaj si lahko prebereš tukaj.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jendomen
Novinec


Pridružen/-a: Tor Mar 2013 14:44
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp
Ja verjetno sem res zadevo hotel preveč poenostavit. Saj problem mi ravno predstavlja kako zajemat barvo, USB tv nima, HDMI izhode pa imam zasedene, SCART izhod pa ne dela kadar predvajam film z DVD. Ker imam TV v omari sem imel v mislih da bi nad TV namestil dva taka senzorja
http://www.conrad.si/SMD-RGB-barvni-senzor-KPS-5130PD7C.htm?websale7=conrad-slowenien&pi=180381&ci=SHOP_AREA_37351_0231210
v skici oznečena z BP104, ki bi zajemala barvo in preko tranzistorja krmilira RGB led trak. Skica je narejena samo za en tak senzor.
Torej če vas prav razumem, morem te senzorje povezat z mikrokontrolerjem ki bo poskrbel za pravilno delovanje led traka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milanese321
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2018 8:51
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2018 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole se mi pa zdi super ideja. Po moje boš moral nekako zajeti povprečno barvo trenutnega stanja monitorja kot si sam ugotovil. Če boš dal senzorje bo vse skupaj odvisno od svetlobe v dnevni sobi. Bolje bi bilo kupiti HDMI pretvornik iz 1 na 2, pa od tam zajemati s kakšnim mikrokontrolerjem.
_________________
http://www.ledorders.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov
bglazar
Mojster


Pridružen/-a: Pet Avg 2005 14:18
Prispevkov: 37
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tvojem vezju, bo osvetlitev kateregakoli senzorja izklopila vse tri LEDice, saj so tranzistorji vezani vzporedno.
Bremena (LEDice) daj med napajanje in kolektor. Za trak LED predupor ni potreben. Priporočam tudi bazne predupore za zaščito tranzistorjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ammm... fantje, komentirate 6 (z besedo: šest) let staro stvar... z obzirom, da je jendomen skupno napisal dva prispevka (oba tukaj) močno dvomim, da je zadevo naredil ali da še spremlja forum...(mislim, da ima po 6 letih drugačne prioritete, morda celo TV z vgrajenim ambilight...)
Sistem ambilight ni enostavna zadeva, vsebuje kar nekaj pameti. Samogradnja ni mogoča brez konkretnega predznanja.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group