Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Polnjenje lipo baterije 3.7V

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Blisk1
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Jan 2015 19:38
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 12:44 pm    Naslov sporočila: Polnjenje lipo baterije 3.7V Odgovori s citatom

Imam baterijo od nokie 3330 je 3.7V in 1200 mAh
ampak se preko naprave ne polni ker je zgleda USB kabel zanič.
Je pa nek micro USB, ki je skoraj tak kot od iPhone samo da je en del ploščat, ni trapezast kot so vsi ostali.
Pa me zanima, če priklpoim zadevo na usmernik in polnim na 4,2V in 200 mAh koliko časa je treba polniti baterijo???
Pa ko sem nekaj časa polnil je tok padel na 160 mAh, mi ni jasno zakaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Blisk,

polnjenje LiPo baterij ni tako enostavno, kot bi si človek mislil. Zato obstaja množica LiPo polnilnikov, ki LiPo baterijo varno napolnijo.

Jaz LiPo baterije ne bi priključil kar na napajalnik iz več razlogov:

lahko baterijo okvariš, ker jo prenapolniš,
baterija se lahko vžge,
lahko pa jo zgolj premalo napolniš in potem spet ne bo služila svojemu namenu.

Zato svetujem: LiPo baterijo polni z namenskim polnilnikom. Dobijo še poceni čipi, ki LiPo baterijo varno napolnijo. V reviji Svet elektronike smo objavili takšen polnilnik

Če utegneš si na spletu le poišči kakšen članek o nevarnostih polnjenja LiPo z "navadnim" napajalnikom.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Blisk1
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Jan 2015 19:38
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po tem, ko sem se nekaj časa ukvarjal z baterijo sem videl da ni LiPo
Pač pa je NiMh in sem jo potem napolnil z navadnim usmernikom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group