Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Inštalacija "mikro vtičnice"

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nikobanfi
Novinec


Pridružen/-a: Pet Nov 2015 12:53
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 12:59 pm    Naslov sporočila: Inštalacija "mikro vtičnice" Odgovori s citatom

Dober dan,

Pred nekaj dnevi sem kontaktiral svojega Internetnega operaterja glede mojega interneta, ker zadnje čase zelo slabo deluje. Vprašal me je kakšno telefonsko vtičnico imam in sem odgovoril da tisto staro 3 nožno. Svetoval mi je da naj zamenjam vtičnico z novo t.i. "Mikro vtičnico". Danes sem kupil to vtičnico za 5 evrov. In sedaj jo moram inštalirat, samo nevem kako. Na vtičnici so označene barve Modra/bela, Oranžna/bela, Oranžna, zelena/bela, zelena/oranžna. Sedaj je vprašanje kam moram katero vtaknit. Jaz imam samo 4 kable 2x po Modra/bela.

Zato vas hočem vprašat kam naj katero dam, saj se iz tega nič ne razumem.

Hvala

Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2015 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na obstoječi sta priklopljena levi in desni pin, tretji (zgornji) je neuporabljen.
Na RJ11 pa morata biti priklopljena notranja dva pina, torej tista dva ki sta na sredi skupaj. Kako obrneš žici ni pomembno.
Se bojim, da imaš glede na napisane barve) 8-pinsko vtičnico RJ45, ki se sicer uporablja za mrežo ali ISDN.
Lahko pa si omisliš adapter iz "starega na novega": http://www.le-tehnika.si/index.php?location=760&sublocation=731&pId=281 ali http://www.bolha.com/telefonija-gsm-aparati/stacionarna-telefonija/oprema-za-telefone/adapter-telefon-3-pin-yugoslavian-na-rj11-1299441993.html naprimer.

Sicer pa tip vtičnice (stari 3pinski ali novi 4pinski RJ11) ne vpliva na hitrost interneta niti 0.1%, če je vse ostalo kot je treba lahko vmes še ene 5 podaljškov zvežeš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group