Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uvodnik Svet elektronike 229

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2015 10:20 am    Naslov sporočila: Uvodnik Svet elektronike 229 Odgovori s citatom

Pomlad prihaja

Seveda prihaja, tudi v naše kraje. Po svetu imam nekaj kolegov elektronikov, s katerimi si redno dopisujem. Med njimi je tudi naš avtor Brian, ki živi v Kanadi. Ko sem mu pisal o naši pomladi, mi je poslal fotografijo, kjer se vidi ogromna količina snega, ki so ga takrat imeli pri njih z napovedjo dodatnega sneženja.

V reviji Svet elektronike snega ne boste videli, boste pa lahko prebrali obilico zanimivih člankov, ki jih je tokrat toliko, da smo morali »deložirati« Prodajni servis. Verjamem, da nam tega ne zamerite Smile

Ker je za nami intenziven čas sejmov, boste v reviji lahko prebrali drugi del reportaže s sejma IFAM in prvi del reportaže s sejma Embedded World. Oba sta bila izjemno zanimiva in prinašata obilico zanimivosti vsem, ki si obeh sejmov niste ogledali pa tudi vam, ki ste sejma obiskali, pa ju gotovo niste tako podrobno prečesali, kot smo to naredili mi.

Pomlad je spet nek nov začetek, narava se prebuja in očitno se prebujajo tudi različni dogodki. Tako naj vas povabim na strokovni seminar, ki ga prireja podjetje Linear Technologies v sodelovanju s podjetjem Arrow Slovenija. V mesecu maju v Ljubljani organizirajo seminar na temo LTSpice IV. Seminar bo vodil avtor LTSpice programa g. Mike Engelhardt, vabilo na seminar pa najdete v tokratni reviji.

V številki, ki je pred vami, boste lahko prebrali 2. članek o PSoC mikrokontrolerjih in razvojnem okolju, v katerem te zanimive mikrokontrolerje programiramo. Verjamem, da bo tudi vas prevzelo navdušenje, ko boste brali Brianov članek. Če ne bi imel drugega dela pred sabo, bi že gotovo naročil razvojno ploščo za 4 US$ in pričel raziskovati PSoC analogno/digitalni svet ARM mikrokontrolerjev. Namreč PSoC mikrokontrolerji so v bistvu ARM mikrokontrolerji z dodanimi »bonbončki«.

En podoben »bonbonček« je tudi Vikend VHF/UHF radijska postaja. Moram reči, da sem nad njo navdušen, ne samo zato, ker sem njen avtor, pač pa zaradi enostavnosti izdelave in zagotovljenega uspeha. VF projekti namreč zahtevajo neko določeno mero »spoštljivosti« pri načrtovanju celotnega projekta, medtem ko je pri tej postaji vse glede VF že narejeno v modulu. Zato je takšna postaja kot naročena za različne radioamaterske delavnice, kjer udeleženci v enem vikendu postajo sestavijo, naredijo svojo anteno in opravijo radioamaterski izpit.

Želim vam lepo pomlad in ne preveč dežja, ki nas je zalil že konec marca.

Lep pozdrav!

Jure Mikeln



IMG_0023.JPG
 Description:
Ogromno snega v Kanadi
 Filesize:  103.63 KB
 Viewed:  5453 Time(s)

IMG_0023.JPG


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group