Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

bascom shiftin shiftout ima kdo izkušnje?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 7:58 am    Naslov sporočila: bascom shiftin shiftout ima kdo izkušnje? Odgovori s citatom

Dva mikrokrmilnika lahko izmenjata podatke tudi direktno in sinhrono, če imata recimo skupen kristal, da ne pride do izgube sinhronizacije pri predaji bitov.
Bascom ima zato shiftin in shifout ukaze.

Vendar oba mikroprocesorja ne izmenjujeta podatke neprestano, morata tudi kaj delati. Se pravi, mora obstajati način, kako en mikrokrmilnik sporoči drugemu: "Poslušaj, sedaj, imam ti nekaj povedati" (Metaforično rečeno).
Nekako se morata oba istočasno spraviti k seksu. (Spet metaforično rečeno)
.Ni mi jasno, kako se ta dogovor izvede, preden pride do same izmenjave podatkov. Ima kdo izkušnje, recept?

In ali je to uporabno tudi za prenašanje nizov (stringov)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 8:12 am    Naslov sporočila: Re: bascom shiftin shiftout ima kdo izkušnje? Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

.Ni mi jasno, kako se ta dogovor izvede, preden pride do same izmenjave podatkov. Ima kdo izkušnje, recept?

In ali je to uporabno tudi za prenašanje nizov (stringov)?


Jaz sem si sam izmislil "recept", kako sta se uC-ja pogovarjala med sabo, oba ves čas poslušata in če prileti dogovorjen znak se komunikacija lahko prične.

Ne vem pa, če je to primerno za prenašanje stringov.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 8:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se lahko oglasim pri tebi, bova na to temo rekla kaj več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2013 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Se lahko oglasim pri tebi, bova na to temo rekla kaj več?


Vilko lahko, prej me pokliči, ta teden sem bolj "leteči".

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group