Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hreščanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 1:24 pm    Naslov sporočila: hreščanje Odgovori s citatom

hy

Izdelal sem tako imenovani brutus 2x170w.Ko sem ga pa sprobal in ko sem potenciometer privil skoraj do konca se mi je v zvočniku pojavilo hrečanje Crying or Very sad pa me zanima kaj bi bilo lahko narobe Rolling Eyes

lp

_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Sem kupil za računalnik zvočnike , pa na njih piše 180 W, zdraven pa je napajalnik iz katerega niti HERKULES ne iztisne 3 W . Confused . Me prav zanima kakšne zvočnike imaš ?
Mogoče pa za ljubitelje še en zanimiv podatek. kolega , ki se veliko ukvarja z izdelavo profesionalnih ojačevalcev, recimo priporoča , da je Greatz predimenzioniran vsaj 10 krat Cool . Kdo neki ve zakaj tako razsipavanje Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hy

Imam zvočnik 2x95w od hi-fi-ja sony res da ima premajhno moč za ta ojačevalec ampak nebi smel hreščat Crying or Very sad

_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused Če odmislimo vse ostale možnosti , bi tile zvočniki pri 50 W sinusa lahko poleg hreščanja tudi dimne signale spuščali Confused No mislim , da nimaš pravilno naštiman ojačevalec. Verjetno bi s sinusnim signalom na vhodu in osciloskopom na izhodu hitro videl , kje tiči zajec Wink . (napajalnik , simetrija ..)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ha jst pa nima osciloskopa Crying or Very sad a bi se dal še na kšn drug način ugotovit
_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priklopi ga na 300 W zvočnike in sprobaj. Po mojem ne bo več hreščanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Jun 2004 10:57
Prispevkov: 16
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na vsak način bi bilo dobro upoštevati nasvet iskre.
Bi pa dodal, da vsak, ki ga zanimajo elektronske naprave od elementov do sestave in način delovanja in seveda predvsem, če ima voljo in veselje do elektronskih naprav mu priporočam vsaj minimalna osnovna sredstva pa ni potrebe, da so profesionalna. Nekaj od teh je z malo truda možno sestaviti ali dodelati v samo gradnji. Napredka v elektroniki ni brez: temperaturno ali napetostno reguliran spajkalnik z različnimi konicami, cinol pasta in ustrezen cin, simetrični napajalnik – obvezno z možnostjo regulacije el. napetosti in jakosti el. toka, osnovni generator el. napetosti – sinus, pravi kot…., merilniki električnih signalov – V, A….z analognim al dig. prikazom, kakšno primerno orodje kot so- pinceta ščipalke,… in seveda osciloskop 20 MHZ, ki je za hobi lahko že pika na i.

Lep pozdrav! jp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

mislim, da ima Iskra prav. Pred časom sem Brutus-a preizkušal na 300W zvočnikih, polno obremenjen ojačevalnik je zelo lepo igral...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
peroman
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 14:05
Prispevkov: 59

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2004 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko da si prisel v cliping podrocje. Najverjetneje bo to.

lp,
Pero
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2004 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hy
sem še začetnik in ne vem kaj pomni cliping področje Embarassed

_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2004 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

clipping po slovensko pomeni rezanje signala. Se pravi, da je signal v področju popačenja.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
d_leonit
Mojster


Pridružen/-a: Sob Jul 2004 17:41
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2005 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hmm. s tem brutusom se ukvarjam že ne vem kok dolg časa pa še zmeri ne dela dobr.Imam ga prikloplene na 8ohm zvočnike in začne pri polovični obremenitvi po 10s hreščat in še moč se začne zmanševat.Mislim in skoraj siguren sem da je krivo napajanje 2x27V ki je za moje pojme preveliko in se zaradi tega začne TDA tako greti in izgubljati moč!!!Kaj mislite da bi bilo lahko narobe vezje sigurno ni krivo ker imam doma 3 vezja brutus 2x170w in pri vsakem se isto pojavi????Pomoč!!! počasi že obupujem in ne vem več kaj čm naredit?
_________________
ZA TEHNIKO ŽIVIMO!!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Jun 2004 10:57
Prispevkov: 16
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2005 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovore na tvoje vprašanje z dne "Sre Jul 21, 2004 1:24 pm Naslov sporočila: hreščanje" si dobil. Ne omenjaš ali si uporabil nasvete iz odgovorov na tvoje vprašanje. Če ti dani nasveti ne ustrezajo boš verjetno poslušal to kar navajaš ali se posvetoval v kakšnem servisu oz. odločitev bo tvoja.

LP. jp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djsdejan
Novinec


Pridružen/-a: Sob Dec 2006 12:18
Prispevkov: 5
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2007 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Delam en ojačevalec iz knjige Srečka Kumra moči 400W (tak piše) Very Happy in da nebi mel potem neke težave z skurjenimi zvočniki ipd. me zanima če ima kdo kakšno shemo vezja za CLIPING ali SOFTSTART. Če ima kdo kaj se zelo zelo priporočam hvala in lep pozdrav Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group