Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kako resetirat ATmega128 (tudi fuse in lock bite)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 8:14 am    Naslov sporočila: kako resetirat ATmega128 (tudi fuse in lock bite) Odgovori s citatom

ko sem želel nastavit mikrokrnilnik ATmega 128 tako, da bi uporabljal zunanji quartz oscilator, sem se verjetno kaj zmotu, in zdaj mi ga sploh ne zazna več, tako da mojih sprememb ne morem niti popravit več.

zanima me ali je možno da z bascomAVR-jem resetiram ATmega128 (tudi lock in fuse bite) tako, da bo spet nastavljen na tovarniških nastavitvah?

(z tovarniškimi nastavitvami mi je že deloval dobro, samo je uporabljal notranji oscilator @ 1MHz)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če si nastavil zunanji oscilator potem mora pri programiranju biti tudi zunanji oscilator priklopljen!
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Štrom: http://www.red-mamba.com & http://www.red-mamba.biz
Prosti čas: http://www.maddogs-clan.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, zunanji oscilator je priklopljen saj je že na vezju, ki sem ga naredu. Pa še dva kondenzatorčka sta priklopljena, kot je v navodilih proizvajalca, kot sem videl v data_sheet-u.

Pa v Bascomu sem mu v opcijah nastavu pravo frekvenco, pa še v programu sem mu napisal $crystal=7...(ne vem na pamet).

Jaz mislim da sem se z tistimi fuse in lock biti kaj zmotu, in zdaj ga ne prepozna več, tako da ne morem nič več spreminjat in popravljat.

A obstaja mogoče kakšen totalni reset, da povrne čisto vse na tovarniške nastavitve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem spet preveru nastavitve za SPI in tudi to se mi zdi v redu.
MOSI==PE0
MISO==PE1
SCK==PB1

A je možno da sem mu spremenil signature byte??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej,

zunanji oscilator ne pomeni to, da imaš dodana dva kondija in kvarc. To ni dovolj, pač pa moraš dejansko pripeljati že takt, ki ga generiraš - recimo z drugim AVR-jem.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, bom pogledal kako točno lahko priklopim signal generator, in bom tako probal.
Samo me še zanima ali lahko povrnem fuse bite in lock bite na tovarniške vrednosti (na 1)?? Za lock bite sem sicer prebral da je možno, za fuze bite pa nisem prebral nič takega, ampak niti nisem prebral da se ne da...???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem že enkrat zaje...., pa sem priključil zunanji takt z 4060 pa sem ga ponovno pognal!

Veliko uspeha!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej234
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 17:18
Prispevkov: 13

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2004 4:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, sem probal z AT90S4433 in zdaj dela pravilno, samo sem se mogu potrudit in dat res visoko frekvenco (okoli 1MHz).

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group