Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Morda le ta izkušnja komu še prav pride!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 11:31 am    Naslov sporočila: Morda le ta izkušnja komu še prav pride! Odgovori s citatom

Nekaj dni sem izgubil preden sem s pomočo Vladota našel hudiča, ki me ni pustil naprej:

Prvič sem delal vezje z Mega8 tako, brez kristala, z notranjim oscilatorjem. Do sedaj sem vedno dodajal zunanji kristal in nisem imel težav.
A mikro se ni in ni hotel povezati s programatorjem. Da vam ne pripovedujem, kaj vse sem počel te dni. Celo sem šel kupit podobno vezje v AX, s katerim se imel še dodatne sitnosti.
Potem je Vlado prišel na idejo, da mikro dam v testno ploščo, kjer se mikro lepo pusti programirati, in tam spremenim Fuse bite tako, da definiram notranji oscilator. Do sedaj je seveda bil nastavljen na zunanji kristal, saj sem ga vzel iz nekega mojega starega vezja. Tako predelani mikroprocesor dam nazaj v moje vezje, ki nima kristala.

Potem so težave izginile, in hvala bogu lahko delam naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vilko, priporočam ti da si narediš "fusebit doctor". Zadeva je odlična: vanj vtakneš problematičen AVR, pritisneš tipko, in AVR postane tak, kot ob nakupu. Sem že nekaj avr-jev rešil z njim. V bistvu je to paralelni programator, katerega naloga je samo vpis tovarniških fusebitov. Zadeva je samostojna, seveda pa ima možnost komunikacije s PCjem preko uarta.
Zadeva je uporabna tudi, če rabiš tisti zadnji reset pin in ga izklopiš, samo v tem primeru moraš pač ob vsakem programiranju vzeti AVR ven iz vezja in ga dati v doktorja. Je malo več dela, je pa možno.

http://mdiy.pl/atmega-fusebit-doctor-hvpp/?lang=en

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group