Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

avr bascom print

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 6:42 pm    Naslov sporočila: avr bascom print Odgovori s citatom

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje kako napisati
PRINT ukaz ,da bom lahko prenašal na PC čas in temperaturo in kateri program bi uporabil da bi lahko zajemal podatke vsako minuto in jih nato prenesel v excel da bi dobil graf. Tako da bi dobel nekakšen dataloger za temperaturo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm . . .,
najbolj enostavno je da podatke prenašaš prek serijskega porta, sprejemaš jih z Bray-evim terminalom na katerem vklopiš "Start Log". Dobljene podatke preneseš v excel . . .

Malo bolj zahtevno pa je opisano na tej strani:
http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=163&Itemid=57
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 11:35 am    Naslov sporočila: izpis vsako minuto Odgovori s citatom

Odličen program, deluje super in tudi loggin funkija je ok.
Sedaj pa me zanima kako bi napisal rutino v Bascomu da bi lahko nastavljal čas kdaj se izvede PRINT, ali je mogoče boljše tako da se izvede samo takrat ko se kakšna spremenljivka spremeni.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Boštjan,
da bi pošiljal podatke časovno in ta čas imel kot podatek potrebuješ uro.
Uro lahko narediš na več načinov, programsko ali dodaš zunanji RTC čip PCF8583, DS1307 . . .
Potem v programu dodaš:
If ura <> stara_ura then
pošlji podatke '(podatke + ura + datum)
stara_ura=ura
end if
na ta način boš vsako uro poslal podatke na terminal.
Da bi ti lahko pomagali, moraš razkriti malo več podatkov, načrt, kateri procesor uporabljaš . . .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boštjan
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Mar 2004 22:48
Prispevkov: 100

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 6:16 pm    Naslov sporočila: hvala lepa Odgovori s citatom

Hvala lepa , deluje odlično , naredil sem pa na minute , ker mi je na ure predolgo, dela res odlično.
Drugače pa uporabljam STK200 z AT90S8515, ds1307 , ds1820 in modul UART to USB.
Ali bi bilo možno, da bi z neko nastavitvijo nastavil čas pošiljanja podatkov. Zanima me ali je smiselno dodati še SD kartico in podatke shranjevati nanjo. Ali bi za SD potreboval "večji" procesor , zasledil sem namreč da je za SD kartico potreben cel program, zato sem danes naročil kontroler MEGA32.

LP Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group