Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ATMega8 in 434Mhz sprejemnik in oddajnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: ATMega8 in 434Mhz sprejemnik in oddajnik Odgovori s citatom

Zdravo!

Odločil sem se, da naredim svoj avto na RF način.

V SE sem kupil sprejemni in oddajni modul 434 MHz, imam pa en problem.

Rad bi, da ko bi na oddajniku (sprejemnik in oddajnik uporabljata atmego8) pritisnil tipko za naprej in npr. desno, da bi obe delovale HKRATI, kot naprimer, če uporabim čip HT12E (encoder) in HT12D (decoder). Zadeva z HT12 E/D čipi deluje lepo, problem pa je v tem da omogoča "le" 4 kanale.

Torej, je sploh možno (in če je, bi prosil za kakšen namig; programiram v Bascom AVR), z atmego izvedet, brez posrednih HT12 E/D čipov, da ko bi 2 tipki hkrati pritisnil, da bi tudi na sprejemnik strani se obe komandi aktivirali (če bi držal tipki za naprej in desno, bi šel avto naprej in pač desno).

Hvala za odgovor! Smile

_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gotovo lahko napišeš program tako, da bo delal z dvema tipkama pritisnjenima npr.:

Debounce, pin1, 0, subrutina1, sub
Debounce, pin2, 0, subrutina2, sub

...

Subrutina1:

if pin2=0 then
"generiraj ukaz za pritisnjenost obeh tipk"
else
"generiraj ukaz za pritisnjenost tipke1"
Endif



Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je bilo tudi mišljeno. Hvala!

Me pa zanima še ena zadeva. Namreč, na 64bit Windows 7 mi AvrCalculator (za MikroB) sporoča napako, kadar hočem preverit (se povezat) čip.

avrdude ERROR: HANG UP trying to connect to port: ft0.

A je imel že kdo kakšen takšen problem? Na 32bit dela lepo, sklepam da so driverji problem, ali se motim?

Hvala!

_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
Tako je bilo tudi mišljeno. Hvala!

Me pa zanima še ena zadeva. Namreč, na 64bit Windows 7 mi AvrCalculator (za MikroB) sporoča napako, kadar hočem preverit (se povezat) čip.

avrdude ERROR: HANG UP trying to connect to port: ft0.

A je imel že kdo kakšen takšen problem? Na 32bit dela lepo, sklepam da so driverji problem, ali se motim?

Hvala!


Še enkrat si naloži novo verzijo programa iz tega naslova:

www.atnel.pl/download/programy/SoftPack_ATB.rar

Avtor je popravil nekaj bug-ov.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj prenesen, ampak brez uspeha :S
_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
Tako je bilo tudi mišljeno. Hvala!

avrdude ERROR: HANG UP trying to connect to port: ft0.



To sporočilo kaže na to, da se programator ni povezal s tvojim mikrokontrolerjem.

Kaj uporabljaš za programator in za ciljno vezje?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to sporočilo dobim, če programator je vključen v usb ali pa ni...vaš MikroB programator in pa svojo "razvojno" ploščo. Na 32bit windowsu mi dela čist lepo, tle na prenosniku na 64bit pa začuda vedno tale error, čeprav lučke na ploščici se spreminjajo..nekaj se dogaja Smile
_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
to sporočilo dobim, če programator je vključen v usb ali pa ni...


Ali imaš naložen gonilnik za FTDI za programator? Poglej v Upravitelja naprav, če je pri MikroB-u kakšen znak za neznan gonilnik...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam ja naloženega, ampak na ftdichip.com, če izberem 64 ali 32 bitni driver mi vedno ISTI file prenese (sklepam, da je 32bitni driver, ker dela na 32bitnem windowsu) na računalnik.

Edit: V upravitelju piše, da je enota USB Serial port (COM3) in pa zraven ni nobenega klicaja da bi blo tle kaj narobe.

Program sem probal tudi zagnat kot administrator, tudi v združljivostnem načinu kot windows xp pa brez uspeha.

Ponovno sem odprl MKAVRcalculator, in dal install avrdude, dobil pa spodnjo sliko.
Tudi, če grem v mapo, kjer je avrdude "Inštaliralo" pa ga poslušam odpret 'avrdude.exe', mi se okno samodejno zapre.

Moje sklepanje: avrdude ne deluje na 64bit windowsu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, zanimivo... bom vprašal avtorja, kaj bi to bilo in se oglasim, ko dobim odgovor.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, hvala lepa! Smile
_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Avtor pravi, da imaš napačno navedene poti v avrdude, če boš poizkuzsil na drugih računalnikih, bi moralo delati.

Sicer bi tudi tebi, če še enkrat poizkusiš moralo delati. Meni dela na Win 7, 64 bit.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Avtor pravi, da imaš napačno navedene poti v avrdude, če boš poizkuzsil na drugih računalnikih, bi moralo delati.

Sicer bi tudi tebi, če še enkrat poizkusiš moralo delati. Meni dela na Win 7, 64 bit.

Lp
Jure


katere poti v avrdude so to?


Edit: urejeno, po ponooovnem zagonu računalnika in ponovitvi vsega postopka je zadeva "stekla", sedaj deluje Smile

hvala za vso pomoč! Smile

_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:


Edit: urejeno, po ponooovnem zagonu računalnika in ponovitvi vsega postopka je zadeva "stekla", sedaj deluje Smile



Lepo!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Začetnik


Pridružen/-a: Sre Jun 2012 16:41
Prispevkov: 16
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2012 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj bi vprašal.

Uporabljam za preizkus pravilnosti delovanja moje vezave vaš program, ki vklopi rele ob pritisku na tipko, ob vnovičnem pa ga izklopi. Program deluje na 12MHz kristalu, in ima prescale vrednost "1" v programu.

Jaz pa na svoji "razvojni" nimam možnosti dodatnega kristala, in imam največ notranji oscilator 8MHz na atmegi8. Kakšen prescale bi bilo potrebno nastaviti, da bi zadeva delovala, če se sploh da?

in pa na sprejemniški strani je na dnu tale koda:
ali je potrebno spremeniti vrednost, tam ko je "46" da bo pravilno delovalo?
Koda:

Timer0isr:
'   Load Timer0 , 100
Incr Clock12
If Clock12 > 46 Then                                        '1 msek
   Clock12 = 0                                              '
   If Tistevec < Timax Then
     Incr Tistevec
   End If
End If
Return


Ker trenutno ne deluje vaš program na mojih 8MHz

_________________
Majerle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group