Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Proggy 2 pinout

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Darki
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2012 8:44
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2012 9:26 am    Naslov sporočila: Proggy 2 pinout Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Trenutno se ukvarjam z zagonom tegale proggy-a dvojke na svojem računalniku, pa me zanima kako potekajo pini na IDC10 konektorju, ker se ne znajdem po shemi v navodilih!!! Namreč proggy-a bi uporabljal na protoboardu!!! Ali je pin1 označen z majhno puščico, ter kako si sledijo ali v vrsti npr. zgornja vrsta 1-5 spodnja 6-10, ali izmenično npr. pin1 pod njim pin2 itd.

Se pravi -- takole



Ali pa takole:



Ne bi rad kaj napačno zvezal da se kaj ne POKADI!!! Very Happy Ker potem bo Embarassed, kljub temu da sem na FE-eju!!! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2012 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Darki,

bolje 2x vprašati, kot pa da se kasneje praskaš za ušesom Smile

Na IDC ženskem in moškem konektorju je mala puščica - to je pin 1. Pin 2 je "pod njim" - tako, kot kaže prva slika, ki si jo uporabil.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Darki
Novinec


Pridružen/-a: Pet Avg 2012 8:44
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2012 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure,

Lepo da si priskočil, evo zdj sem si na jasnem kako bom "žice razpletu". Zdaj ne bom v Rolling Eyes dilemi!!!
Drgač zdele glih gonilnike na visto x64 gor dajem, pa sem prišel do ugotovitve, da mi slabo kontaktirajo USB porti na compu!!! Zato mi proggy-a vklapla pa izklapla!!!
Joj vedno je neki!!! Verjetno sem ob tiščanju USB ključev malo razširil USB vhode, pa proggy ne nalega dobro na kontakte!!! Rešitev???? Verjetno najbolje zalotat nove USB konektorje, ali pa po podaljševalni kabel v BIGBANG!!! Ugotovil sem da prek njega pa deluje!!! Verjetno ima za par mikronov širše kontakte!!!

Kakorkoli hvala za pojasnilo!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group