Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kam gremo?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2012 8:26 pm    Naslov sporočila: Kam gremo? Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

vsake toliko časa obiščem sosednji forum in glej ga zlomka, naslov teme kaže na enega naših izdelkov: Brutus 170W. Seveda sem si ogledal temo in moram priznati: strah me je za mojo penzijo!

Nekaj dni nazaj sem gledal tale film, nekje po 5 minuti se prične resnično impresivno dogajanje. Res je, da so to naredili študenti in ne dijaki pa vendarle: ko sem pa prebral zgoraj omenjeno temo sosednjega foruma me pa resnično skrbi, kdo v tej naši državi bo sploh kaj delal in ustvarjal, če še napajalnika za ojačevalnik ne zna sestaviti, da ne govorim o uporabi spletnega iskalnika ...

Zanima me, kaj o tem mislite vi, ki tole berete. Sem preveč črnogled?

Zaskrbljen pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2012 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ne. Sicer mislim da je na prvem mestu tule lenoba. Ga ni junaka ki bi me prepričal da je tip resnično brskal po guglu in nič našel, saj vpis "brutus 170W" prve štiri zadetke pokaže ravno na stran SE.
Poleg tega VE da profesor to jemlje pri SE, da ne rečem da že vrabci na strehi čivkajo da je brutus izdelek firme SE.
To je po sistemu: imaš cigaret? Kadil bi pa ognja nimam...
Sicer je bilo to davno v socializmu, ampak se bojim da je danes enako: če hočeš kaj znat, ko prideš iz šole moraš delat sam, tam ti ne dajo nič. tako je bilo v mojem primeru. Imel sem sošolce, ki v četrtem letniku (smer elektronika!!) niso prepoznali upora od tranzistorja. Ja. žalost.
Dostikrat je pravo vprašanje take teme to, kar sicer uporabnik ne upa direkt vprašat: ima mogoče kdo seminarsko na temo xyz? Po možnosti že sprintano, da ne tratim svojega črnila. Pa če mi lahko kdo kar na dom dostavi, nimam časa še ponjo hodit...
AJA...da ne rečem zakaj vraga je OP šel spraševat na elektronik forum in ne na tegale?

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2012 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po eni strani je sicer lahko tolažba, da je takih ekstra lenuhov le kak % ali 2.
Nič več kot v recimo mojih srednješolskih časih pred dobrega četrt stoletja.
Tako kot (nas) je (bilo) tudi nadpovprečno zagnanih le kakih 5%. (iz protonckovega pisanja je razbrati enako)

Po drugi strani pa, taka lenoba žal ni edini problem.
Vsesplošen upad praktičnih/tehničih znanj in sposobnosti (vse je vedno bolj "FDVjevsko"...), le neko palamudenje jim je nekaj vredno, njihovo "znanje" običajno kake družboslovne smeri je nekaj vredno, ko pa jim električar zaračuna 5EUR za menjavo žarnice v kuhinji je pa oderuh... Da kakih večjih posegov sploh ne omenjam. Malarski zlatarji recimo, čeprav imaš za 20EUR vse potrebno orodje da si prepleskaš stanovanje, zahtevnost pa je taka, da jo že 14-letnik lahko obvlada.

Nenazadnje pa tudi neverjetno zanemarjanje lastnega maternega jezika.
Že diplomiranci niso več sposobni spisat kulturnega navadnega dopisa ali e-maila, še prošnje za zaposlitev so joka vredne.

Jure, verjetno si nekaj malega starejši od mene, pa še upaš na penzijo, ki bi omogočala dostojno jesen.
Jaz več ne računam nanjo. Bo treba drugače poskrbeti za starost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 01, 2012 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brutus je odličen ojačevalnik, a kot se je sedaj izkazalo mu kljub vsemu manjka nekaj stvari. Nima namreč ustreznega teksta, ki bi se ga dalo oddati kot zaključno nalogo.
Jure, ker vem, da na elektronik.si dotični ne bo dobil na pladnju narejene naloge, ti v razmislek predlagam, da razmisliš o ustreznem servi(si)ranju storitev za podobne potrebe.
V času, ko imajo taki in drugačni vodstveni in vodilni možje in ženske še vedno svoje službe in pozicije kljub očitno kupljenim dokazilom o svoji izobrazbi, bi bila prodaja tovrstnih storitev, le še nadgradnja dane situacije.

In če na koncu uspem ugasniti sarkazem, moram priznati, da gre tudi meni na jok.
Kljub vsemu mislim, da tako en kot drugi forum naredimo mnogo v smeri, da se ljudje dokopljejo do znanja, ki jim trajno ostane in je le njihovo.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2012 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na forume pride po pomoč v zvezi s svojimi nalogami zelo malo srednješolcev. Verjetno res samo tisti spodnji procent ali še manj.
Druga zadeva je sprememba tehnologije od analogne v digitalno. Pri digitalni ni več menjavanja elementov ampak celih enot ali sklopov. To pa zaradi vseh vrst programabilnih čipov, ki jih vsebuje in firmaware zanje proizvajalec ne da iz rok. Tako je proizvajalec kupcu avtomatsko odrezal še kos kolača za vzdrževanje. Za tak način vzdrževanja je potrebno zelo malo inženirjev in več priučenih delavcev.
Kam to pelje ni potrebno razlagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 02, 2012 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa, da ne boste mislili, da je samo pri nas tako. To se dogaja tudi v drugih državah bivše YU, evo tu >>KLIK<< ko sem mu odgovoril sem pa dobil na zasebno sledeče.
Citiram:
Subject: Hitno mi treba maturski rad na temu Audio Pojacala

Srecko wrote:Ne piši sa velikim slovima jer to na forumu znači, da vičeš. :azdaja:

A šta si do sada radio, da nisi ništa uradio za maturantski. Kod nas je navika, da se tako ne pomaže
nikome, pomaže se mu tako, da postavi nešto šta je uradio in gdje je zapeo, da ne ide napred a ne tako.

Kod nas se kaže, da "LENOBE ne podpiramo" :azdaja:

LP Srečko



brate nisam trazio nekog ko cemi popovat i pravit se pametan ako sam napisao velikim SLOVIMA to znaci da mi je potrebno hitno..a da imam materijal za maturski nebi trazio pomoc::razmisljanje ti je na nivou djeteta sad me mozes banovat balavce::

gucci_mane


So mi pa včeraj na šihtu za eni dve uri pripeljali enega, ki je rekel, da dela drugi letnik elektro v Kr in sedaj gre vsak dan na nekaj delovnih mest, da se malo ogleda kaj in kako se dela in sem mu vse razložil pa ni kazal kakega velikega zanimanja za to. Sem mu rekel, če ga kaj zanima naj pa vpraša pa je samo na stol sedel in tako potegnil iz žepa telefon in se začel igrati z njim. Pa sem mu rekel naj nekaj naredi in sem mu rekel naj vzame ščišalke in jih skoraj prijeti ni znal.
Evil or Very Mad

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ludvik
Novinec


Pridružen/-a: Pet Feb 2012 23:19
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 05, 2012 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, to je precej zanimiva tema. Očitno je 40 let življenja na kredit naredilo svoje. Nikomur ni treba kaj dosti narediti, saj vse delajo Kitajčki.
Problem je v tem, ker bo ta model zelo verjetno diplomiral. Po možnosti bo medtem, ko bo čakal na službo, končal še magisterij, in se čudil, zakaj ga nihče ne zaposli.

Kaže, da so podobni problemi povsod na zahodu in v vseh tehničnih strokah. Na nekem angleškem programerskem forumu sem zasledil,
da morajo kandidati za programerja na razgovoru reševati enostavne naloge (na primer izpiši vsa števila od 1 do 100 in vsako tretje izpusti).
Kljub diplomam iz "računalniške znanosti" znajo v poprečju samo trije od 500-tih kandidatov rešiti tale problem.

Kar se tiče penzije, je bilo ravno danes v Financah objavljeno, kako je direktor AIX (ameriška zavarovalnica) izjavil, da bo potrebno delati do 70. ali 80.leta.

Ideja o prodaji seminarskih pa ni slaba. Glede na čase bo to verjetno edina stvar, ki se bo prodajala Sad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group