Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LCD 128x64 POWER

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 3:45 pm    Naslov sporočila: LCD 128x64 POWER Odgovori s citatom

LP..kupil sem grafične LCD-je v svet elektronike..zelene z ugodne ponudbe. Displayi delujejo vendar pri osvetlitvi vlečejo cca 900 mA toka. Poskusil sem jih več, pa so vsi nekako isto vlečejo. Za kontrast imam uporabljen 10k potenciometer.
Je imel kdo mogoče podobno težavo ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

že razvozlal..za osvetlitev ozadja je max napetost 4.2 V(300mA) ..bo potrebna modifikacija vezja za osvetlitev..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma to ravno prav pride če osvetlitev kontroliraš s procesorjem in navadnim tranzistorjem, ker je padec na njem ravno tu nekje, ali pa dodaš majcen upor. Za LCD-je, ki imajo osvetlitev na 5V je treba za ta namen uporabljati MOSFET, drugače je osvetlitev preslaba.
Mogoče je tale GLCD malo požrešen, kar se tiče osvetlitve, vsaj če primerjaš z modrim, ampak po moje je tako ravno zaradi barve, bele črke pri modrem bolj sekajo ven kot pa zeleno ozadje.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še 300mA je huda.
Sem pomeril touch grafični displej (sicer ni isti, pa vseeno), prav tako iz SE, pa niti na 30mA ne pride...
Osebno ga vsekakor prek kakih 50mA ne bi priganjal. Pa ajde, če je res požrešnejši, 100mA je pa res zvrhana kapa.
Probaj z 10 ohmskim preduporom, bi znalo bit čisto ok.

Sicer pa datasheet izvohat, pa pogledat kaj tam piše na to temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nope, 300 mA je kar OK, ker meni vleče tudi tam nekje, pa imam dva. Če je prav, bo povedal Jure, ampak kot sem rekel: meni se zdi malo požrešen, ja. Modri imajo za osvetlitev eno samo belo ledico, zato pokurijo samo 20mA, ja. Ta ima očitno kar nekaj ledic v ozadju...
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Sep 2006 5:36
Prispevkov: 91
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja dva imata po dve LEDici, in to kar po šalabajzarsko vzporedno zaspajkani.
Pa je prvi že ene 3 letke doma, drugi pa nedolgo kupljen pri SE. Sta pa kljub razliki v letih identična.
Saj ne rečem, če je 300mA, je pač tako. Za današnje čase pa temu ne morem reči "pohvalno", žal...
Je pa cena tako "privlačna", da me kar drži, da bi še sam enega nabavil, če bom kaj naročal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2012 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, poceni kitajski imajo ledico kar pri strani. Sicer presenetljivo dobro in enakomerno osvetljuje cel ekran...
Ta ima po moje v ozadju polje ledic, tako kot ga imajo večina dražjih LCDjev in po moje to nanese.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2012 6:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno je res polje ledic..sicer pa sveti zelo dobro.
Če pa pustiš gor 5V pi 900mA je pa kar mini termoakumolacijska peč Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2012 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

jaz se držim pravila: čim nižji tok pri osvetlitvi ozadja, tem bolje. Tudi ugašanje osvetlitve takrat, ko je ne potrebujemo je več kot zaželeno.

Za osvetlitev v konkretnem primeru je potrebno pogledat v data sheet na tej spletni strani in se držati priporočil proizvajalca.

Lp (Lepe praznike)
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2012 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem šele opazil, da je v datasheetu res napisano da je LED array, ne pa edge LED, kar pojasni večjo porabo in lepo enakomerno osvetlitev.
Drugače sem jaz v enem projektu (sicer z 2x16LCD) naredil tako da osvetlitev stalno deluje na cca 30%, ob pritisku tipke pa se poveča na 100%. Tako tudi v temi vedno vsaj malo vidiš na LCD.
Je pa pri določenih projektih ( npr. Usmernik) težje imeti dinamično osvetlitev, saj ob vsakem času rabiš videti podatke, npr. tok, moč... brez da bi pritiskal tipke.

Jure je napisal/a:
...(Lepe praznike)

Hvala, enako nazaj! Wink

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group