Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ATmega64
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 11:14 am    Naslov sporočila: ATmega64 Odgovori s citatom

Lp..kateri pini morajo biti priklopljeni na Atmega64, da bo deloval.
Ga je mogoče sploh programirati z Proggyem (stara verzija) ? Uporabljam AVR studio 4.0 .
Naredil sem vezje, pa se mi ne odziva. Je pa na vezju samo MCU z kristlom 12MHz in konektor za programiranje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 11:29 am    Naslov sporočila: ATMEGA64 Odgovori s citatom

Ta uc ne zgleda nič kaj posebnega. za programiranje se verjetno uporablja MISO, MOSI, CLK RESET pini. Kaj ti sporoči AVR studio ?
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejansko mi sporči naslednje :
Entrering programming mode :FAILED !
.
.

in tako naprej.
Ja uporabljam pa SCK, MISO... za programiranje.
Mogoče je kakšna posebnost, da mora biti kateri od pinov na GND ali na + 5V ?..razen napajanja seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da nov M64 ima sprogramiran interni oscilator, poskusi pripeljati zunanji takt (namesto kristala).
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na katerikoli pin Xtal1 ali xtal2 ?
kakšna ferkvenca takta ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Xtal1 je vhod, frekvenca ni toliko pomembna, lahko si sposodiš signal z kakšne druge plošče na kateri imaš zunanji kristal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisem še kupil procesorja, ki ne bi imel programiran notranji oscilator. Sem pa zdaj delal z mego128 in sem programiral na PDI in PDO, ne pa na MOSI in MISO...MOSI in MISO sta v tem procesorju za drugo komunikacijo. Glej stran 305 datasheeta.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protonček HVALA..
sem preletel dokumentacijo in res so pini SPI na drugi lokaciji.
..še enkrat naredil napako, da nisem prej preletel dokumenta, sicer nič izgubljeno..bom jutri probal, če bo šlo.

Pijača v dobrem Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni blema...mogoče si še oglej pin PEN, ki menda ob resetu ( če ga držiš na maso) omogoči da gre čip v SPI način programiranja, sicer nisem dosti bral okoli njega ampak nekaj sem zasledil da naj bi v tem primeru delovala pina MOSI in MISO...
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 7:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy
Deluje na pinih PE0, PE1 in PB1 . PEN signal mora biti na LOW primeru, če ne uporabljaš reseta iz programatorja..

"As an alternative to using the RESET signal, PEN can be held low during Power-on Reset while SCK is set to “0”. In this case, only the PEN value at Power-on Reset is important."

Ker je na teh pinih tudi UART0 bi moral le ta delati brez problema ?
kako pa v Bascomu napisati kateri UART se uporablja, ker ATmega64 im dva?
Namreč enega bi uprabil RS232 z ostalo periferijo , drugega pa USB proti PC-ju.

lp

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 8:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede tega je ravno potekala razprava na sosednem forumu:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=29273&start=15

Pa si lahko ogledaš rešitev.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Djansko je stvar kar enostavna, samo prej nisem preizkusil. bom gor nametal komunikacijske čipe, pa da poskusim.

Na ATmega 64 sem priključil grafični display z folijo občutljivo na dotik iz Sveta elektronike. Display mi deluje normalno, folija pa ne. Priključeno mam isto kot ja na adapterju za Minipin..tudi portA uporabljam za foljio. na displayu prikazujem vrednosti X in Y. Zanima me , če se za ta MC kako drugače konfigurura ADC pretvorba. namreč na Minipin se mi vrednosti spremijajo v rangu o - 500 ..trenutno na novi plošči pa mi nonstop kaže 1024, menim da je to polno območje.
Konfiguracija v bascomu je ostala ista kot z MINIPIN...
Koda:

Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc   'Setting up the a/d convertor

Start Adc   

Readtouch:                                                  'beri touch
Config Porta.3 = Output                                     'pin1 (Y1)
Config Porta.1 = Output                                     ' PIN3 (Y2)
Set Porta.1                                                 'PIN2 (X1)
Reset Porta.3                                               'PIN4 (X2)
Config Pina.2 = Input                                       'postavi kot vhod
Config Pina.0 = Input                                       '
Waitms 20                                                   'pocakaj, da se port stabilizira
Y = Getadc(0)                                               'preberi vrednost A/D
Y = 1024 - Y                                                'jo invertiraj
Config Porta.2 = Output                                     'ponovi isto za X koordinato
Config Porta.0 = Output                                     '
Reset Porta.0
Set Porta.2
Config Pina.1 = Input
Config Pina.3 = Input
Waitms 20
X = Getadc(3)                                               '
X = 1024 - X
Return
.
.
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

že ugotovil napako..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 9:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

besoft je napisal/a:
že ugotovil napako..


Kadar stremo kak oreh, podoben temu, je dobro, da se pove, kako in kaj je šlo narobe, da tudi drugi dobimo izkušnje drugih. (Na izkušnjah drugih učiti se, je ceneje.)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Profesionalec


Pridružen/-a: Čet Maj 2010 10:26
Prispevkov: 98

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm Embarassed

na atmega64 port A ni analogni (ADC)..ampak na port F so analogni vhodi..na kar nisem bil pozoren pri načrtovanju TIV.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group