Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uravnavanje temperature zraka APLIKACIJA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
josip
Novinec


Pridružen/-a: Tor Jan 2006 7:49
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 10:58 am    Naslov sporočila: Uravnavanje temperature zraka APLIKACIJA Odgovori s citatom

Ponovno pozdrav !
Doma nekaj prčkam z Home made sušilcem sadja, pa bi rad na grobo uravnaval temperaturo zraka v samem sušilcu ( okvirno 55 do 60 st)
Vse kar sem našel na internetu ( v glavnem Conrad ) je way to fanci in posledično predrago.
Iščem pa temperaturno tipalo z merilnim dosegom do cca 70 stopinj celzija ,vgrajenim mehanskim potenciometrom za nastavitev željene temperature in pa seveda relejskim kontaktom, preko katerega bi ob doseženi željeni temperaturi, prekinil fazni tokokrog do grelnega elementa. ( zaenkrat imam vgrajen kar malo kuhalno ploščo ( cca 260 W ).
Doma se mi valja tipalo za v boljer DTV-12 metalfleks, ki načeloma deluje, vendar ga je zelo težko nastaviti , poleg tega pa ima preveliko histerezo ponovnega vklopa ( pri 42 stopinjah celzija )
Rabil bi nekaj , ki bi mi omoggočalo bolj precizno regulacijo temperature v rangu ne več kot 5 stopinj celzija

Če se najde kak link do dotičnega proizvoda ali morda ideja za samogradnjo, prosim, na dan z idejami.

LP
Josip2

_________________
amater
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostaven, poceni ter natančen regulator lahko narediš s philiposvim integriranim vezjem TDA1023... Sam sem ga uporabil za regulacijo temperature v valilnici. ***klik***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josip
Novinec


Pridružen/-a: Tor Jan 2006 7:49
Prispevkov: 6

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Enostaven, poceni ter natančen regulator lahko narediš s philiposvim integriranim vezjem TDA1023... Sam sem ga uporabil za regulacijo temperature v valilnici. ***klik***


Hm, sem na linku kliknil na shemo, pa sistem pravi, da nisem dovolj priden uporabnik foruma ( premalo aktiven ali kaj jast vem ).
Bi prisl, če se mi lahko shema pošlje na ZS ali na kak drug način odklene

LP
Josip

_________________
amater
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načrt datashet - tipična aplikacija stran 14.
Malo sem gledal - bojim se, da bo čip težje dobavljiv. Mislim, da se ne izdeluje več. Funkcijsko zelo podoben čip je atmelov T2117. Tega dobiš pri Farnellu za 2.5€. Glej kataloško 1455171. Načt - tipična aplikacija PDF čipa. Tudi ta varianta preizkušeno dobro deljuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group