Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Temperaturni preklopni modul TCM 320

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila: Temperaturni preklopni modul TCM 320 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred kratkim sem pri Conrad-u kupil Temperaturni preklopni modul TCM 320 Kat. št.: 126696 .

V dokumentaciji je opisano, da je mogoč direktni priklop na RS232, kar tudi drži, ampak podatki ki jih pošilja so v HEX obliki.

CH152557CH200280

CH1 = kanal 1
5 ali 0 minus ali plus
255 temperatura brez decimalk
7 checksum digit
pa še drugi kanl

Ni mi čisto jasno, kako naj preberem zgornje podatke.
Probal sem z IMPUT, INKEY , WAITKEY pa mi nekako ne uspe prebrati,
ali ima kdo kakšen predlog ?

lp ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 12:01 pm    Naslov sporočila: Re: Temperaturni preklopni modul TCM 320 Odgovori s citatom

ivan je napisal/a:
Pozdravljeni,

pred kratkim sem pri Conrad-u kupil Temperaturni preklopni modul TCM 320 Kat. št.: 126696 .

V dokumentaciji je opisano, da je mogoč direktni priklop na RS232, kar tudi drži, ampak podatki ki jih pošilja so v HEX obliki.

CH152557CH200280

CH1 = kanal 1
5 ali 0 minus ali plus
255 temperatura brez decimalk
7 checksum digit
pa še drugi kanl

Ni mi čisto jasno, kako naj preberem zgornje podatke.
Probal sem z IMPUT, INKEY , WAITKEY pa mi nekako ne uspe prebrati,
ali ima kdo kakšen predlog ?

lp ivan


Če bi bilo v hex obliki bi ti pisalo: 43720105FF07. Kar si napisal je navaden string "CH152557".

Najboljši način , da uloviš string je prekinitveni način. Na tej spletni strani sem že opisal kako se to naredi. Če ne najdeš javi in ti bomo pomagali.

EDIT: http://www.svet-el.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1694&start=15

_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem še enkrat preveril podatke, ki jih pošilja ta modul s Serilal Watcher- jem

dobim sledeče podatke, vsakič sta dva meritvi

«Á<STX>ca«Â<STX>df ASCII
«Á<STX>ca«Â<STX>df ASCII

AB C1 02 63 61 AB C2 02 65 67 HEX
AB C1 02 63 61 AB C2 02 65 67 HEX

pri decimal niso iste temperature kod zgoraj, ker je bilo kasneje posneto !

171 193 2 105 107 171 194 2 113 115 decimal
171 193 2 105 107 171 194 2 113 115 decimal

pa branje še enkrat z vbterm.exe kjer pa sploh ne gre v novo vrsto, ampak piše kar naprej. Mislim da so ene 4 meritve.
«Á XZ«Â ac«Á Y[«Â b`«Á `b«Â ca«Á ac«Â ca«Á ac«Â df«Á b`«Â eg

Vse skupaj je malo čudno. Na nek način bi moral prebrati določeno število znakov in zaključiti sprejem.

lp ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj s tem terminalom. Je zastonj, dober in slovenski avtor.
Mogoče boš kaj bolj uporabnega prebral.

http://hw-server.com/software/termv19b.html


za nepravilno branje je lahko kriva tudi hitrost.

_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ivan,
sem prebral podatke za tvoj modul.
Notri piše da ti pošilja podatke v obliki osmih ASCII znakov za vsak kanal.
Kot ti je Rudi že povedal, preveri hitrost komunikacije, to bi lahko bil problem.
V navodilih nisem zasledil da izrecno piše da se lahko priklopi neposredno na PC, malce dvoumno je napisano. Bilo bi dobro da preveriš napetostne nivoje na izhodu modula (močno dvomim da vmes ni potreben kak Max232).
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za trud, ki ga vlagate v odgovore. Vse naštete stvari sem jaz že preveril. Pred časom, ko sem modul dobil sem ga veselo preklopil na konektor in povezal s COM portom, kakor je v osnovi tudi mišljeno. Nemalo sem bil presenečen, ko sem ob predpisani nastavitvi COM - a dobil neke čudne kljuke, pa sem modul zavrnil in so mi poslali drugega, ki pa se je obnašal enako. Kasneje sem začel malo raziskovat in sem slučajno preklopil terminal na HEX, je pa delovalo. Znaki so čisto logični samo da so v taki obliki AB C1 02 63 61 AB C2 02 65 67. Glede napetostnih nivojev. Jaz sem stvar razdrl in poiskal kondenzator, kjer se spremenijo nivoji v normalen COM, prilotal žico in jo speljal RX Mega8.
Napetosti so v skladu napajalne napetost, okoli + 3 V in tudi podatki so smiselni. Jaz bi rad samo prejete podatke v tej obliki spremenil v strng, potem pa bi ga obdelal po potrebi.

lp ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ivan,
poskusi z ukazom Inputbin.
Ali lahko napišeš kakšna je bila temperatura ki jo je kazal termometer ko si naredil zajem podatkov (ali je bilo 26,3 in 26,5).
Če bi bili podatki v HEX obliki bi jih bilo veliko več kot jih ti sprejemeš in če drži tisto kar piše v navodilih.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivan
Mojster


Pridružen/-a: Pon Mar 2004 18:49
Prispevkov: 45
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat hvala za odgovore. Ker trenutno nimam prav veliko časa za razglabljanje kako prebrati podatke, bom začasno modul pospravil v predal, ko pa bo več časa, bom pa še prodal.

lp Ivan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group