Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

tv oddajnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2004 12:04 pm    Naslov sporočila: tv oddajnik Odgovori s citatom

Na internetu sem nasel tole shemo:


Zmedel me je le na pos pod njo. Zato sem se odlocil , da bom vprasal, ali bi ta naprava oddajala ze video signal, ali je to samo del komunikaciske verige. Dobro bi bilo, ce bi mi morda kdo lahko povedal kaj pocnejo dolocene komponente na tej shemi.

l.p. Matjaz
Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
satelitko
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 14:11
Prispevkov: 17

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 12, 2004 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oddajala bo že, ampak prav daleč pa ne. Bo lepše špilal kak rabljen modulator iz starega VCR-ja ali satelitskega receiverja, pa še na UHF bo (manj motenj in harmonik).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 13, 2004 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused Kaj za vsak element , ali lahko tako na splošno ?
Če boš zadovoljen Confused Tranzistor je izvor RF signala, Na diodo pa pripeljemo video signal . Cool ta pa modulira ta rRF signal . Na žalost pa na TV sprejemniku s tem ne boš mogel poslušati tudi zvoka Crying or Very sad
Določene stvari brez Frekvenčne modulacije pač ne " šlakajo" Wink
Za kaj več , pa bi predlagal infraredov načrt za enostaven TV oddajnik ki ga najdeš na MAXI forumu Wink
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2004 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa bi se dalo uporabiti uhf modulator? Ali obstajajo kje kaksne sheme( jaz imam enega doma, pa ne vem kaj naj bi z njim naredil). Kaksen pa je naslov od maxi foruma?


Laughing

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2004 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar to si oglej Wink UHF MODULATOR
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mtome
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 14:29
Prispevkov: 168
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej strani je samo opisano, kako se skupaj spravi avdio in video signal. Mene pa zanima, kako bi se dalo z modulatorjem narediti oddajnik. Na katerem naslovu lahko dobim shemo za infraredov oddajnik?

l.p. matjaz

_________________
l.p. Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 28, 2004 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy http://www2.maxi.si/phpBB2/viewtopic.php?t=190
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jero
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2004 12:26
Prispevkov: 29
Kraj: Rakičan

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2004 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ze pred nekaj casa sem iz VCR-a odlotal modulator, nisem si pa zapisal napetosti Mad . Modulator ima DVE napetosti. Sem ze probal obe na +5v in +12v, pri enem je bila slika temna, pri drugem pa svetla in se je modulator segreval. Zanima me, ce kdo ve kaj o napetostih. VCR je bil od firme ORION, na modulatorju pise ENC-87941 7N 1, na ploscici TP-N87A-T, pine ima oznacene tako: B1 B2 A G V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejj
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Apr 2004 17:18
Prispevkov: 53

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2004 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosil bi za podatke .Od vcr sem vzel modulator.Ima na knektoru 6 zic,označene s številke:Tako ne vem točno kje za napajanje in ostalo Za maso(gnd) je označena.Težava je,da nimam načrt.Če pogledam tiv,so vse priključke oštevilčene.Vcr je tip Samsung model VB-520T.Rabil bi tv oddajnik za 20 50m,kar imam dovolj.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group