Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

led diode iz goodluckbuy

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
guncl
Novinec


Pridružen/-a: Pet Okt 2011 22:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 12:08 pm    Naslov sporočila: led diode iz goodluckbuy Odgovori s citatom

http://www.goodluckbuy.com/3mm-blue-led-super-bright-lamp-6000mcd-50-pack.html
Je slučajno kdo kupoval ledice na tej strani? Jaz sem si naredil 5*5*5 led kocko iz teh ledic, in ko sem si izdelal še driver (20mA), sem zadevo priklopil in ledice so kar povrsti crkovale!( MTTF tam okoli pol minute:D)
potem sem znižal tok na 10mA. je se vedno kaksna crknila, nato sem zmanjšal na 2,5mA pa jih je ze spet nekaj zanič, pa v povprečju ledice niso gorele niti 10minut do sedaj...
Ima kdo podobno izkušnjo?
Kje naj nabavim nove ledice, da ne bo zopet enako?
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda, da nisi uporabil nobenih uporov za omejevanje toka. Pripni shemo pa ti bomo lahko svetovali.
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guncl
Novinec


Pridružen/-a: Pet Okt 2011 22:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2011 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem ni v shemi ampak je v ledicah.
Seveda ne uporabljam uporov....
Saj sem napisal da jih krmilim tokovno(stp16cp05).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2011 6:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimalo me je kako krmiliš te ledice, da ti crkujejo. V datasheetu za uporabljeni driver obstaja tabela za izračun zunanjega predupora. Iz tabele je razvidno, da za 20mA rabiš upor vrednosti 976 omov itd.. Preberi še enkrat datasheet, pa tudi omenjeni čip menjaj.
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2011 8:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da niso low-current LEDice? Na strani namreč ni podatka o toku...
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
guncl
Novinec


Pridružen/-a: Pet Okt 2011 22:42
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na strani je podatek 3.2V...
Pri 20 mA imajo nekako 3V padca napetosti... pri 3.2 bi moralo biti ze blizu 100mA Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2011 7:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikoli mi ni bilo jasno zakaj se nekateri prodajalci tako obešajo na podatek o padcu na LEDici. OK; saj je fino da veš, ampak GLAVNI podatek je tok, ne napetost. Kot bi pri vremenski napovedi povedali "v ljubljani je dan". Ok, saj je fino, da veš da ni noč, ampak pomembna je pa temperatura in vreme...
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xsyt
Novinec


Pridružen/-a: Pon Sep 2010 4:13
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Praviloma so takšne LED za okoli 20mA v varni meji za delovanje. Si poskusil kakšno priklopit na napetostni vir s preduporom? Se zdi kar malo neverjetno da bi pri 10mA odpovedale takšne "ultrabright" LED... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group