Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Jour fix prijateljev Bascoma
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 'zelenca', si naštel kar veliko tem, o katerih lahko vodiš pogovor. Tako boš hitro naše take, ki te bodo poslušali.
_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2011 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
narobe si me razumel.Teme,ki sem jih napisal v prejšnem postu bi se jih rad naučil.Saj se jih učim ampak v skupini bi bilo lažje.

Če jaz vodim debato o dekoderju ne bom mogel veliko povedati ker še nimam potrebnega znanja.Mislil sem da bi lahko kdaj te teme obravnavali,jih nekdo predaval ki že ima to znanje.Vsak ima svoje metode,lahko bi jih združili in se vsi naučili nekaj novega.

Se opravičujem ker pišem nesmiselno.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2011 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker postaja vse bolj zanimiv električni avtomobil bi predlagal krmiljenje BLDC motorjev . Posebel še ker so nam dostopni od odsluženih DVD-CD.. video ..pogonov , tako da bi lažje eksperimentirali..
Mogoče pa bi še kakšen skupen projekt ven nastal-- Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2011 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Js sem za to Cool .



LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2011 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O tem je bilo zanimivo predavanje in prikaz delovanja na zadnjem bascom seminarju.
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem dobival obvestila po elektronski pošti, da je kaj novega na forumu. Opažam, da se mi tako neobveščanje dogaja na več forumih. A pustimo to.

Nič zato, če smo imeli demonstracijo le tega (BLDC motorji) in predavanje na zadnjem Bascom seminarju, (bilo je točno to) ni pa bilo te zanimive animacije, ki si jo pripel na forum, ki zelo jasno pove, o čem je govora. Sem pa dobil v vednost, da tukaj tečejo že pri majhnih motorjih veliki tokovi, in so zato potrebni močni viri enosmerne energije (akumulatorji) in mosfet mostiči, a motorji tudi razvijejo velike moči.

Tema je zanimiva, in nič ni narobe, če se o njej pogovarjamo.

Druga tema, ki bi morda bila zanimiva je PID (proporcionalno.integralno.diferencialno) upravljanje neke fizikalne količine, (hitrosti, temperature, pritiska, itd). Nekaj sem pomočil kljun v zadevo, a mi še ne dela. Pogovarjam pa se lahko o tem z ljudmi, ki imajo kaj povedati.

Potem je še PWM upravljanje neke krmilne napetosti, in še in še.

Kaj, ko bi imeli neko vodilno temo, in še eno temo, v rezervi, če bi se prva tema prehitro končala, ker vsi o njej že vemo.

Vendar tako prva, kot druga tema, ki sta na tapeti, sta pravzaprav implementacija Bascoma in mikrokrmilnika. Fino bi bilo tudi o samem Bascomu kaj povedati. In o projektih, s katerimi se udeleženci ubadamo.

Kmalu bo poletje in počitnice. Zame osebno to sicer nič ne pomeni, a vendar se mi zdi, da so počitnice bolj mrtev termin za kako kreativno delo ali pogovore. Torej bo mesec junij zadnji termin, ko bi imelo smisel narediti prvi poizkus takega sestanka, ali pa niti to ne, saj ima mladina popraviti šolske ocene ali se pripraviti na izpite.

Se dobimo v juniju ali ne? In če, kdaj bi vam odgovarjalo.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
Js sem za junij.Tisti ki ima zanimanje za to druženje bo v vsakem primeru prišel.Zdi se mi da bi bilo najbolje konec tedna,petek ali sobota.Lahko bi tudi soboto dopovdne...Veliko je možnosti.
Lepo bi bilo da bi se na prvem srečanju dogovorili za fiksni datum srečevanja.

Js rečem petek ali soboto.Petek popoldne,soboto ni važno.


Glede prevoza:
Po vsej vrjetnosti bomo imeli v Lj. druženja.Lahko js peljem še štiri osebe,ki bi jih pobral v Celju ali Žalcu ali kje bližje Lj. stvar dogovora.Se mi bolj logično zdi da se nas pelje pet v enem avtu kot pet oseb z petimi avti.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 11:13 am    Naslov sporočila: sobote Odgovori s citatom

Sobote v juniju so:

4.
11.
18.
25.

Glasujte!
Jaz sem za katerokoli soboto.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
prvo soboto ne morem,sem na poroki.Druge tri mi je vseeno katera.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 7:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure, daj ti predlagaj datum in kraj, in morda okvirno temo.
Ostali komentirajte in dopolnite predlog!

In seveda potrdite ali zanikajte prisotnost!

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem,

glede prostora še moram videti, kje bi se dobivali. Glede na zahteve (projektor, vsaj 10 ljudi) ne moremo biti "kar nekje". V nekaj dneh bom dobil prvi odgovor glede prostora, vsekakor bi to bilo nekje v Ljubljani ali okolici.

Za teme lahko predlagam (aktualno) temo Bootloader pri AVR-jih. Ali veste, da lahko samo z USB kablom programirate AVR-je? No, to bi lahko bila tema 1. srečanja.

Druga možna tema bi bilo krmiljenje naprav z obstoječimi IR daljinci: vsi imamo polno daljincev, s katerimi krmilimo TV, radio, DVD itd. Zakaj ne bi z enim od daljincev krmilili tudi kaj drugega?

Če bi bil Irfan tudi poleg, bi lahko ena od tem bila BLDC krmilnik.

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko11
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 18:00
Prispevkov: 112
Kraj: Ponikve

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi

Torej prva sobota že odpade, so še tri sobote, jaz sem za katerokoli.

Debata, ki jo je predlagal Jure je tudi zanimiva.

Bi pa dodal še to, kako pravilno konstruirati, izdelati TIV, da nekdo pove, ki ima s tem izkušnje, ker je to večni problem, vsaj pri meni.

Bi pa predlagal, da bi imeli prvo srečanje kar na AX, potem pa bi videli kako, če nas sploh kaj bo.

LP,marko

_________________
Kdor visoko leta, daleč vidi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marko11 je napisal/a:

Bi pa dodal še to, kako pravilno konstruirati, izdelati TIV, da nekdo pove, ki ima s tem izkušnje, ker je to večni problem, vsaj pri meni.

Bi pa predlagal, da bi imeli prvo srečanje kar na AX, potem pa bi videli kako, če nas sploh kaj bo.

LP,marko


Marko,

Tudi o načrtovanju TIV lahko povem veliko kar se tiče PCAD programa. Prostori v AX so najbolj zanesljivi, vendar nimam projektorja.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pol pa je zadnji čas, da ga kupiš !
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2011 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:

Za teme lahko predlagam (aktualno) temo Bootloader pri AVR-jih. Ali veste, da lahko samo z USB kablom programirate AVR-je? No, to bi lahko bila tema 1. srečanja.


To bi bilo fino, bom prinesel s seboj svoj ASURO ROBotk,a ki naj bi ga programiral z bootloaderjem preko optične RS232 povezave.. To mi še nagaja.

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group