Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mikrokontroler - računalnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2004 9:14 am    Naslov sporočila: Mikrokontroler - računalnik Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Ali mogoče ve kdo, kako izmenjevati podatke med Atmelom in računalnikom preko RS232, na katerem teče program narejen v Visual Basicu.
Primer: Imamo nekaj izmenljivk med katerima sta recimo A in B.
Na Atmelu se izmenljivka A prišteva, in ko doseže eno določeno število, se prepiše na računalnik. Tam se nato izvede določen program (recimo da se prišteva izmenljivka B ) in nato sledi informacija nazaj na Atmela, da je B=xx, kateri nato to napiše na LCD. Povezavo imam vzpostavljeno, tudi textualna datoteka (print) mi komunicira z računalnikom, edino kako ločiti numerične podatke med sabo (A=A, B=B) in le te poslati v računalnik in nazaj v mikrokontroler, ter jih tam prebrat mi dela težave.

Hvala! Zuti

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 04, 2004 5:54 pm    Naslov sporočila: komunikacija Odgovori s citatom

LP!
ne vem če bom velik pomagal ker sem v VB-u popolni začetnik.Prav danes sem delal neki podobnega (res da samo enosmerno komunikacijo Pc bere podatke iz procesora in jih prikazuje).
Kako ločiti podatke:
ko sprejemeš z PC-jem podatek recimo "A=100",ta podatek ima še dva bajta in sicer "CR" "LF".
Z ukazom if INSTR(data,"A") then ------
če sprejet podatek vsebuje A potem je to podatek ki ga nadalje obdeluješ iz njga pa moraš odšteti trista dva bajta "CR" "LF".Kako iz sprejetega podatka ločiti določene bajte pa je skoraj enako kot v Bascom-u (MID,LEFT;RIGHT).
Upam da bo pomagalo,bil pa bi zelo vesel če bi se oglasil še gdo ki VB obvlada in malo pojasnil komunikacio v VB.
Sam uporabljam MCSCOMM.ocx .
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2004 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

V prvi vrsti Vlado hvala za odgovor. Hja, nekaj si mi res pomagal, vsaj nakazal si mi, kaj je potrebno narediti. Veš tudi jaz sem začetnik v VB-ju, pa tudi z ostalim še imam nekaj težav, ampak nekako bom že rešil zadevo, če ne v bližnji, pa v daljni prihodnosti.
Res bi bilo lepo, če bi se kdo ki obvladuje tako vrsto komunikacije javil in na preprost način razložil, kaj je potrebno narediti.

Hvala: Zuti

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2004 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz za komunikacijo AVR <--> PC pisem aplikacije v Delphiju
spodaj je screenshot mojega prvega programa, ki odcitava napetost na AVRju

http://www.perkmandlc.org/AVRvoltmeter.JPG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2004 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

L.P.

Nekaj moram napisati glede nekaterih na forumu, pa naj mi zamerijo ali ne. Ne samo v mojem primeru, ampak skoraj v večini, so odgovori tistih ki "pomagajo" (razen nekaj izjem) tistim ki ne znajo nekako takole: to smo pisali v knjigi...,
to je bilo opisano v reviji letnik xxx..., primer je na internetu tam in tam..,
jaz delam to čisto drugače..., itd. Tisti, ki stvari obvladujete morate vedeti, da tisti ki stvari ne obvladujemo ne sprašujemo po naslovih in kaj jaz vem po čem še, ampak po konkretnem, specifičnem primeru, za katerega prosimo. Včasih se mi zdi tako, kot da "nevedneži" ranjeni ležimo na cesti, vi pa vsakemu pokažete samo pot v bolnico, ne nudite pa mu konkretne pomoči. To ne pišem samo zaradi sebe, ampak tudi zaradi drugih, ker je kar nekaj ljudi na forumu, ki verjetno misli isto.
Naj mi vsi, ki se počutijo užaljene oprostijo.

Zuti

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2004 6:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zuti te cisto razumem. kljub vsemu pa se vprasaj kje smo mi 'ki vse vemo' dobili znanje ko nas ni nihce razvajal na forumih? v osemdesetih in devetdesetih se ni bil internet v vsaki vasi pa so ljudje kljub temu obvladali.
ce se ne naucis sam najdit informacijo (pa ne na forumih) potem bos nekoc tud neki konkretnega postal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2004 6:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuti,

Citiram:
pisali v knjigi...,
to je bilo opisano v reviji letnik xxx..., primer je na internetu tam in tam..,


Si že slišal za rek: če hočeš, da se bo sin osamosvojil, ga nauči ribe loviti, če mu boš ribe samo dajal, mu jih boš dajal celo življenje.

Torej, namen je, da te usmerimo, nekaj svoje energije boš pa ja dal tudi v to, kar delaš. Tako boš vsaj imel občutek, da si sam nekaj naredil in mislim, da je to precej bolj vredno kot to, da že kupiš ali dobiš nekaj narejeno...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2004 10:54 am    Naslov sporočila: Živela različnost! Odgovori s citatom

Moje mnenje:

Če je vprašanje, ki je zastavljeno na forumu, tako, da ti ni težko direktno odgovoriti in vprašujočemu tako neposredno pomagati brez velikega vložka truda in časa, potem naredimo to, ljudje. Tisto, kar nekateri zagovarjajo, da iščočemu samo nakažejo, kje naj išče rešitev problema sam, je tudi nekaj, a veliko manj. Saj ne vemo, ali ima vprašujoči možnost priti do knjige, letnika revije in koliko ga bo to stalo denarja, živcev in časa.
Tak odgovor smatram za umesten takrat, ko je to vse, kar zmoremo dati brez večjega truda.

Tale in taki forumi so, vsaj mislim, namenjeni, da širimo znanje in izkušnje med seboj. Torej neke vrste šola. Si predstavljate, da bi v šoli učitelj, namesto, da bi spredaval neko stvar, učencem rekel: preberite učbenik, naštudirajte, jutri je spraševanje. Morda nekateri učitelji to tudi počno, ne vem. A to vsekakor niso medsebojni odnosi, ki si jih želimo, kaj ne?

Pozdrav
VS

_________________
Sliši se paradoksalno, a je vendarle res:
Nekateri ljudje imajo vedno vse prav. No, včasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zuti
Mojster


Pridružen/-a: Tor Jun 2004 15:56
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2004 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Sprva nisem mislil odgovoriti na vaše odgovore, ampak bom vseeno napisal par vrstic. Tudi mi, ki "ne vemo vsega", smo hodili v šole in to v začetku sedemdesetih, ko še pri nas sploh ni bilo interneta, pa smo tudi zvozili, tako da danes nekaj smo, če smo ravno pri tem. Nam je, oziroma mi je elektronika pač hoby in si širim-o znanje okoli tega, pač kakor vem-o in znam-o. Tudi tista ribiška je tudi malo čudna. Saj nikoli nobeden ne zahteva da mu kdo napiše cel program, ampak samo za delček kode, ki je ne obvladuje, ali pa samo za namig, kako to rešiti, tako da bi bilo vseeno pametno, da bi "sina" naučili zavezati trnek, ne pa ga pošiljati sosedom gledati, kako oni lovijo ribe. Zanima me, če bi bodoči vozniki samo gledali avtomobile in samo čitali navodila za vožnjo, kako bi bilo potem na izpitu in cesti? Toliko od mene in ne se počutiti prizadete, ker na koncu koncev mislim da je to kar je napisal Vilko čisto res. Če si lahko pomagamo, si pomagajmo, drugače pa je vse skupaj brez veze.

Hvala in brez zamere: Zuti

_________________
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonni
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 9:27
Prispevkov: 108

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2004 7:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ojla

se strinjam,da bi bile lahko pomoci vcasih bolj
konkretne.Sundancer, lepo si pokazal rezultat svojega dela,
samo ne vem ce si lahko kdo pomaga s tem.Jaz naprimer
sem bolj zacetnik v delfiju pa bi me zanimal,kako napises
taksen graf.Opis postopka, mogoce podkrepljen z kaksno kodo
bi bilo za zacetnika prav dobrodoslo.Ce lahko pomagas bolj
konkretno bi bil jaz, pa verjetno se kdo prav vesel.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2004 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

torej komplet izvorno kodo v delphiju vkljucno s tremi dodatnimi komponentami (VCL kontrolce - graf, analogni kazalec in ComPort komunikator) najdete na http://temp.perkmandlc.org/AVRvoltmeter

najprej downloadas a3nalog.zip , ComPort.zip in tplot.zip .. vse razzipas in instaliras v delphi. kako se to instalira vam pise v datotekah readme.txt.
potem downloadas AVRvoltmeter.zip in odpres v delphiju project1.dpr

v datoteki AVRvoltmeter.bas je koda ki jo poganja moj ATmega32 ..

koda je napisana precej povrsno saj sem tudi sam zacel z delphijem dva tedna nazaj.

sem dovolj jasno pomagal?

Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2004 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav
Bom pa se jaz malo napisal. Glede pomoci. Glej tesko je dolociti mejo, kje je pomoc in kje je "podpiranje lenobe". Ne recem zate ampak jih poznam par, ki namesto na bi malce ne veliko, samo malce prebral help napise na forum, ej, naj mi kdo pomaga napisat program za to. Meni ne dela. Dobi se neki dobrosrcnez, ki si vzame urico casa in mu napise program. Ampak kaj pomaga, ko ga sam ne bo znal spremeniti, ne bo vedel kaj pocne kaksna spremenlivka itd. Potem bo drugic zopet jokal po forumih, da je zacetnik in da naj mu kdo pomaga. Kot so ze prej napisali v '80 in '90 ni bilo forumov. Literaturo si dobil po kniznicah, interneti in prijateljih. In tako "vsevedi" vse vemo Cool . Kaj vec znanja ne skodi. Naprimer. Zelim se nauciti programirati v delphiju. Ce nimam denarja, da bi si kupil knjigo (ehhh...) grem v knjiznico ter si jo sposodim. Nalozim si program, precitam knjigo in zacnem s programom, ki izracuna rezultat, koliko je 1 + 1. Potem malo pogledam prilozene primercke. Jih nastudiram!!, da 100% vem kaj pocnejo. Potem dodam mojemu programcku, da rezultat izpise na zaslon, da mu lahko vnasam poljubna stevila, da mi narise sinusoido zeljenega stevila, itd, itd. Tako priblizno gre stvar. Seveda je za to potreben cas. tedni, meseci. Ampak na koncu lahko reces. " Ej, stari a ves da obvladam Delphi! "

p.s. ne zamirite onemu, ki napise. To je pisalo v reviji xxx. Raje bodite hudi na tiste, ki sploh nocejo odgovoriti, ceprav vedo. Kdo pa so ti... kdo bi vedel. Nauk zgodbe: Veselite se kakrsnega koli odgovora, ker vam nekdo hoce pomagati.

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonni
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 9:27
Prispevkov: 108

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2004 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ojla
sundancer,samo se vprasanje,kaksna komponenta
je "variants".
Sad
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Mojster


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 17:18
Prispevkov: 41

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2004 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdej si me pa najdu Smile sem tudi sam zacetnik tko da sem mogu v help pogledat. tam je pa toliko napisanega da ne vem kaj naj ti copy pasteam. najbols da sam v delphiju kliknes na Help -> Delphi help in pod Index napises variants .. pa tukaj preberiva kaj je to, moram jaz tud.

Marko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonni
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 9:27
Prispevkov: 108

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2004 4:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ok
ni problema,sem samo mislu,da je kaksna bolj
domaca komponenta.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group