Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uvodnik Svet elektronike št. 184

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 9:33 pm    Naslov sporočila: Uvodnik Svet elektronike št. 184 Odgovori s citatom

Enakovredni

Tokrat mi je pred oči prišla izjava našega premierja, ki je ob obisku v ZDA dejal, da »ZDA Slovenijo razumejo kot enakovrednega partnerja« (Finance 9. februar). Seveda sem si ogledal poročila o tem dogodku in kaj vidim? Prijazne obraze, rokovanja in izjave. Tukaj me je pa malce zbodlo, ko kljub izrečeni enakovrednosti naš premier (in zunanji minister tudi, da ne bo pomote) govorita angleško. Nekako to ne gre skupaj, namreč govoriti o enakovrednosti bi pomenilo med drugim tudi to, da se naš premier pogovarja v svojem materinem jeziku, enako(vredno) kot njegov gostitelj (ki je čisto mimogrede bil neenakovredno podpredsednik in ne predsednik). Poglejmo primer, ko pride predstavnik države, ki je enakovredna ZDA – recimo Kitajske, na obisk v ZDA. Pravzaprav se je to zgodilo pred nekaj meseci in gotovo se spomnite, da kitajski predsednik ni govoril angleško, čeprav verjamem, da angleščino obvlada.
Ni prav, da naš premier zastopa našo državo in svoje državljane tako, da na takšnem obisku uporablja tuj in ne materin jezik! Ni prav, da državljanom »sadi rožice« o enakovrednih partnerjih, ker je resnica (kot kažejo dejstva) daleč od tega. Tudi ni prav, da premierju tega nihče ni povedal javno in odmevno.
En dan pred premierjevo izjavo smo v Sloveniji praznovali kulturni praznik, ko smo obiskovali kulturne prireditve po Sloveniji. Če bo šlo tako naprej, da ne bomo ponosni na svoje korenine, svoj izvor in svoj narod, potem tudi tega praznika v prihodnosti ne bomo niti potrebovali niti praznovali.
Zopet sem vam potarnal dragi bralci, čeprav tisti, ki me bolje poznate veste, da sem večinoma dobre volje in da sem zmerni optimist. Vendar enostavno ne morem mimo tega, kar se dogaja v naši državi. Temu primeren je tudi odziv našega bralca, ki se je odzval na moj pretekli uvodnik. Vabim vas, da si preberete njegovo »sladko/kislo« razmišljanje v Pismih bralcev.

No, v dobro voljo me je pretekli mesec spravil rekordni obisk naše spletne strani, saj smo zabeležili 140 obiskovalcev hkrati na naši strani! Toliko obiskovalcev hkrati na naši spletni strani še nismo imeli in to je rezultat tega, da Svet elektronike postaja vedno bolj prepoznaven medij za vse, ki jim je elektronika, avtomatizacija in mehatronika blizu.

Piko na »i« pa je postavilo podjetje National Instruments, ki je Svet elektronike izbralo za Uradnega medijskega partnerja. Podjetje National Instruments verjetno poznate vsi, ki berete našo revijo in veste, da gre za veliko in ugledno globalno podjetje. Zakaj se je National Instruments odločil za Svet elektronike, boste lahko prebrali v eni od naslednjih številk naše revije.
Naj na koncu uvodnika še malce omenim vsebino tokratne številke. Seveda se vsi spomnimo sejma IFAM, ki je letos za spremembo obrnil trend, ki se je nakazoval zadnji dve leti. Letošnji IFAM je bil najboljši doslej, to lahko povsem mirno zapišem. V reportaži smo skušali zajeti dogajanja na sejmu. Videli in slišali smo veliko zanimivega, zato vas vabim, da si reportažo preberete v celoti.

Odkar je tudi Slovenija prešla iz analogne TV na digitalno je marsikdo pričakoval, da bo TV slika po slovenskih domovih končno odlična, času in tehnologiji primerna. Ah, tudi tokrat se je izkazalo, da ni vse tako, kot izgleda na prvi pogled. Problemov s sprejemom digitalnih TV signalov ni konec, zato smo v tokratno številko uvrstili zanimiv članek mag. Mitrovića, ki je opisal osebne izkušnje, težave in rešitve problemov, ki bodo marsikomu prišle prav. Še posebej zdaj, ko prihaja pomlad in boste morali splezati do antene in jo naravnati za najboljši sprejem. Želim vam dober TV sprejem s čim manj zgoraj omenjenimi »rožicami«.

Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a Jure Pon Apr 04, 2011 9:41 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ahh...ne!

Na tole je potrebno gledati nekoliko drugače.....

Pa ne, da bi g Pahorja imel rad, še zdaleč ne, le te sramote ne maram, pa bom zadevo interpretiral drugače:

Mi smo kar smo, obvladamo jezik sogovornika. Američani nam torej tokrat niso bili enakovredni - nihče ni znal slovensko.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, mene je bolj kot to zbodel stavek, ki ga je premier izrekel pred vsemi kamerami - na vprašanje "kako nam gre v Sloveniji" je odgovoril "kar dobro, saj vidite da si lahko privoščimo 14 dnevno bivanje v ZDA"...Glede na to da se povsod "špara", znižuje plače javni upravi, jemlje denar ministrstvom itd... potem je splošno jasno da si tega NE BI SMELI privoščiti, oziroma si NE MOREMO. Govoril je kot da imamo denarja na odmet. Dvoličnost je nekaj, kar resnično sovražim.
BTW..glede tega, da g-Pahorja maram ali ne maram --hja, npr. mojega očeta sem imel srčno rad (je že pokojni), ampak ga nikoli ne bi želel gledati na vodilnem položaju politike, ker ni bil take sorte tip, da bi to zmogel...g.pahor je mogoče že v redu človek, samo mislim da se pusti vsakomur manipulirati. Problem SLO politike je ta da vsak, ki ima 5 minut časa že misli (pardo, je PREPRIČAN) da je lahko politik in da lahko vodi državo...
Pa dovolj z moje strani...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh se ne splača na to študirat,vsak postane slabe volje.Raj grem kaj za elektroniko delat.Dokler ne bojo cele vlade zamenjali bo tako kot je.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
No, mene je bolj kot to zbodel stavek ...


... mene pa zdaj ze kar vsakokratno omenjanje politike v reviji, ki je namenjena elektroniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
protoncek je napisal/a:
No, mene je bolj kot to zbodel stavek ...


... mene pa zdaj ze kar vsakokratno omenjanje politike v reviji, ki je namenjena elektroniki.


Ne živimo na Marsu in ne moremo ignorirati dogajanja okoli sebe, ki močno vpliva tudi na elektroniko, s katero se radi ukvarjamo.

Ker sem naravi zmerni optimist, bi rajši pisal o dosežkih naše države, takšnih odmevnih dosežkih, kot pa o bankah, politikih in drugih, ki posredno ali neposredno krojijo naše življenje. In ker nihče od medijev, ki jih prebiram ni nič napisal o "enakopravnosti", sem pač jaz moral malo razburkati močvirje. Vidim, da mi je to delno tudi uspelo.

Več o tem tudi ni potrebno povedati, ker tudi mene moti preveč politike v stroki.

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group