Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Minipin - ne deluje?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
b3wk1
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 6:35 pm    Naslov sporočila: Minipin - ne deluje? Odgovori s citatom

Živjo!
Mene pa nekaj zanima... Kupil sem minipin in atmega32.
Mal sem se igral in tako naprej, in kar naenkrat je zadeva nehala delovat.

ko hočem naložit program, dobim
Koda:

Getting isp parameter.. SD=0x01 .. OKOK
Reading FLASH input file.. OK
Setting mode and device parameters.. OK!
Entering programming mode.. FAILED!
Leaving programming mode.. FAILED!


Ko pogledam pod fuses, vidim tam spodaj izbrano Ext. Crystal/Resonator High Freq; Start-up time 16k

Hm, a to pomeni, da sem zaklenil minipin, programator, ali mikrokontroler?
Z oscilatorjem ga rešim?

p.s.: prvič sem vse prižgal in prvič vse pokvaru Confused

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 6:55 pm    Naslov sporočila: Re: Minipin - ne deluje? Odgovori s citatom

b3wk1 je napisal/a:


Ko pogledam pod fuses, vidim tam spodaj izbrano Ext. Crystal/Resonator High Freq; Start-up time 16k



Če je tako izbran kristal ni nič narobe, ni zaklenjen procesor. Pa imaš zunanji kristal priključen ?

_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b3wk1
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hja, kristal sem priključil, 24MHz. Samo, nevem če na pravo mesto. Uporabljam Minipin 2. Stvar ni pokazala odziva.
Bi potreboval quartz z večjo frekvenco morda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RudiP
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jul 2008 8:39
Prispevkov: 128
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

24MHz je malo veliko. Vklopi notranji oscilator na 8 MHz pa probaj.
_________________
Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b3wk1
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

notranjega ne morem, ker mi napiše isto napako (FAILED!) če že samo pritisnem na Fuses (pa še neko okno se pojavi - ISP mode error).

potem bo potrebno mikrokontroler menjat v najslabšem primeru ... :/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b3wk1 je napisal/a:
notranjega ne morem, ker mi napiše isto napako (FAILED!) če že samo pritisnem na Fuses (pa še neko okno se pojavi - ISP mode error).

potem bo potrebno mikrokontroler menjat v najslabšem primeru ... :/


Menjati ga je najlažje.
Bolje si je "razbijati" glavo nekaj časa potem pa rata in stem se še kaj naučiš.Js sem tudi na začetku kar menjal,zdej se pa raje matram in stem tt učim.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kvarc vtakni v podnožje X1, poveži jumper J9 (in J5 za 8-pin AVR), potem bi se mikrokontroler moral zbuditi.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b3wk1
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 29, 2011 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Kvarc vtakni v podnožje X1, poveži jumper J9 (in J5 za 8-pin AVR), potem bi se mikrokontroler moral zbuditi.

Lp
Jure


Jure, se je zbudil! Very Happy sem se že sam spraševal, čemu sta namenjena slednja jumperja, pa sem ju raje pustil na miru - ker ponavad nardim več škode kot koristi.

no, da izkoristim priložnost. imam eno vprašanje glede osnovnega programa.

Koda:
Dim Lucka As Bit
Config Porta = Output
Do
   Porta.1 = Lucka
   Lucka = Not Lucka
   Wait 1
Loop


zakaj dobim na izhodu prižgan celoten PORTA, lucka na pinu 1 pa pač normalno utripa?
Tudi pri ukazu lcd se pojavijo težave, ko začnejo utripat posamezne diode na PORTA in PORTC, lcd pa povsem prazen. Je treba mogoče še kaj nastavit?


Hvala za pomoč! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 5:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

probi tole:

Koda:

Dim Lucka As Bit
Config Porta = Output
porta = 255                       
Do
   Porta.1 = Lucka
   Lucka = Not Lucka
   Wait 1
Loop


Dodal sem ti porta = 255,kar pomeni binarno 1111 1111.Stem ukazum ugasnemo vse LED-diode.

In na začetku programa ti manjka ime MCU-ja,kar je v tvojem primeru

Koda:
$regfile = "m32def.DAT"


LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 8:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b3wk1 je napisal/a:

zakaj dobim na izhodu prižgan celoten PORTA, lucka na pinu 1 pa pač normalno utripa?
Tudi pri ukazu lcd se pojavijo težave, ko začnejo utripat posamezne diode na PORTA in PORTC, lcd pa povsem prazen. Je treba mogoče še kaj nastavit?


Hvala za pomoč! Wink


To vse obravnavamo na Bascom začetnem tečaju, kjer se s temi začetnimi problemi spoznamo in jih tudi rešimo.

Poglej:

http://www.svet-el.si/izobrazevanje/tecaji/526-bascom-zacetni

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo že pri lučkah - zakaj so na teh testnih ploščah LEDice zvezane ravno obratno? Namreč stanje NULA nakazuje PRIŽGANA LEDica...sem razvijal par stvari na megapinu in je rahlo moteče - ker moraš vedno misliti da to, da je ravno obratno...
je kakšen standard da je pri AVR-jih aktivno stanje ničla? Mogoče je dopustni tok noter večji od toka ven? Question

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Ko smo že pri lučkah - zakaj so na teh testnih ploščah LEDice zvezane ravno obratno? Namreč stanje NULA nakazuje PRIŽGANA LEDica...


To je pa zgodovina... Ko smo pred leti delali MiniPin, ki je še podpirala 8051 družino. Namreč pri 8051 družini je bilo treba prižigati LED z logično 0. Čeprav AVR-i zmorejo krmiliti vsaj 10 mA z logično 0 ali 1 je ta vezava LEDic ostala.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, saj se da navaditi. Mogoče bo megapin V2 kontra... Smile
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b3wk1
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:10
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm... Very Happy potem kot kaže, se bo potrebno naučiti mal drugačne 'logike.'

še eno vprašanje, LCD.
Ko ga priključim na PORTB in želim izpisati neko besedo, se mi prižgejo samo nekatere led diode na tem portu (odvisno od besede). lcd je ves čas prazen.

kako moram konfiguritati nastavitve v Bascom-Avr (po možnosti tudi AVR-Studio)? moram v Data Mode izbrati Pin ali Bus? Kaj pa lcd address in rs-address?

sicer uporabljam Minipin II... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2011 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v bascomu imaš ukaz config LCD - glej help in je vse razloženo - moraš definirati na katerih portih imaš kaj..
Glede prižiganja LEDic - odvisno od tipa AVR-ja - pri megah je lahko problem npr. vključena fuse JTAG. Pa itak moraš port definirati kot izhod (config portb=output)

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group