Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LCD 2x16

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Endy64
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2011 12:48
Prispevkov: 7
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 6:03 pm    Naslov sporočila: LCD 2x16 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Verjetno ste se ostali tudi srečali s problemom, ko se pojavi kaka motnja na sponkah LCD ja in se na njem izpišejo hieroglifi procesor pa še vedno nemoteno deluje. Sam se poizkušal na vse možne vižge resetirati z raznimi ukazi napr. pri vsakem tretjem osveževanju LCDja pa mi ni uspelo. Zanima me če je to kdo že poskusil rešiti oziroma ali obstaja rešitev za to?

Lep pozdrav vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali nam lahko poveš kako dolgi so priključni kabli do LCD-ja?
Ali si poskusil uporabiti ukaz INITLCD?

Malo več podatkov o vezju bi bilo dobrodošlo, kaj vse imaš priklopljeno na procesor, kakšen napajalnik uporabljaš . . .
LP
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, initlcd pomaga samo če imaš definirane svoje znake se pa izgubijo. Imam podoben problem z motnjami električne ključavnice. Zdaj sem rešil tako da sem pač odstranil svoje znake(čšž) in uporabil csz.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Protonček, tvojo težavo lahko rešiš tako da na električno ključavnico (na njene kontakte) daš dvosmerno supresor diodo (15V), oznaka takšne diode je CA in nima posebaj označene anode in katode in je vseeno kako jo priklopiš. Skoraj siguran sem da boš rešil težavo.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha... No, to je ena redkih stvari ki je še nisem poskusil. Drugače sem dal tuljavo na napajanje, rc člen, kontra diodo in kondenzator na ključavnico... Hvala, bom nabavil ter dal gor.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Endy64
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2011 12:48
Prispevkov: 7
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja kabel je dolg okoli 2m in oklopljen. Sicer zaenkrat nimam motenj vendar so primeri, ko se to zgodi. Potrebno je procesor oz. celo napravo resetirati zaradi displeja, kar je včasih malo nerodno. Na tiskanini je vse rešeno z optosklopniki in solid state releji tako da ni iskrenja itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si poskusil v program vpisati reinicializacijo LCD-ja? To lahko storiš nekje, ko imaš npr. ukaz za brisanje celega LCD-ja in se izvaja relativno pogosto (a ne prepogosto), recimo vsakih nekaj sekudn - v tem primeru bo motnja, tudi če pride, prisotna samo do naslednje inicializacije.
Nisi povedal v čem programiraš, v bascomu je za to, kot rečeno, initlcd.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 12:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Hja kabel je dolg okoli 2m in oklopljen.


Huh, tole pa je veliko preveč.
Poskusi na vse pine LCD-ja dat zunanje Pull Up upore (poskusi 4K7 ali celo manjše, daj jih na LCD), mogoče bo kaj pomagalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Endy64
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2011 12:48
Prispevkov: 7
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 26, 2011 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pull up opore mam vedno za te zadeve gor na TIV. Programiram pa v bascomu. Poskusil sem z INITLCD in se obnese. Saj mi vse drugače krasno dela in ni problemov četudi je dolg kabel. Vendar sem jih imel v nekaterih prejšnjih primerih, ko na te zadeve še nisem bil pozoren in sem se v bistvu zanimal ali obstaja kakšna rešitev.

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ne moreš paralelen display zamenjati s serijskim, potem za vsako posamezno žilo uporabi tenek koaksialni kabel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group