Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

lcd brez napisov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 11:45 am    Naslov sporočila: lcd brez napisov Odgovori s citatom

Mikrokontroler mi preko 12v releja vklaplja 1kw elektromotor ,na lcd prikaz dveh temperatur.Če motor ni priklopljen rele vklopi in je vse v redu, če je pa motor priklopljen ob vklopu releja izginejo napisi na lcd vse prgramirane funkcije pa delujejo.Prosim za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno vklop motorja povzroči motnje, ki zmedejo LCD.

Poizkusi narediti tako, da v programu dodaš ukaz LCDINIT nekaj milisekund za vklopom releja.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure hvala za pomoč -ze deluje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ata je napisal/a:
Jure hvala za pomoč -ze deluje


Lepo, me veseli!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2010 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BTW...enak primer sem imel doma ko mi tipkovnica z vpisano kodo aktivira elektromagnetno ključavnico - ukaz lcdinit sicer LCD postavi nazaj, ampak zadeva "pozabi" posebne znake - jaz sem si naredil ČŠ in Ž in po tem, ko se LCD-ju "zmeša" ukaz LCDinit sicer poskrbi da spet deluje brez problema, a BREZ znakov ČŠŽ... trajna zadeva bi bila blokada motenj. Jaz sem dal kondenzator takoj pri ključavnici, kontra diodo ter še dušilko ter elektrolit + 100 n takoj za njo na napajanje in je (zaenkrat) v redu.
vprašanje je, kaj bi bilo če bi vsakič takoj po aktiviranju moteče naprave izvedel stavek config LCD ter ostalo, kar je drugače na začetku...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group