Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajanje avto ojačevalnika z napajalnikom od računalnika??

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tdrago183
Novinec


Pridružen/-a: Pet Feb 2009 22:15
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 14, 2009 1:32 pm    Naslov sporočila: Napajanje avto ojačevalnika z napajalnikom od računalnika?? Odgovori s citatom

Zanima me ali je to kot prvo možno in pa če mam jaz izhode na ojačevalcu 1x760w, kako močan napajalnik rabim.

LP Tomaz

_________________
Kdor išče ta najde.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_novak_
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Dec 2007 21:36
Prispevkov: 58
Kraj: Famlje(Vremska dolina)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1.Napajlnik od računalnika ima različne napetosti. +12,+5,+3.3,-5,-12V
Ni vsa moč ojačevalnika na 12V veji.Če boš naprimer kupil 1000W napajlnik bo imel mogoče le 600W na 12V veji.Preveri na napajlniku kakšno moč ima 12V veja.
2.Če bi rad priklopil 12V avtoojačevalnik na 12V napajanje,raje kupi trafo, ker je to cenejša izbira.
3.Pri izbiri trafota/napajalnika moraš upoštevati koliko močno boš ojačevalnik "nabijal".Če boš ojačevalnik izkoristil do konca,bi ti priporočil vsaj 1000W trafo,drugače lahko vzameš tudi šibkejšega,a pazi da ga ne prekuriš.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ziga555
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jan 2011 0:04
Prispevkov: 21
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem večkrat predeloval te računalniške napajalnike. Vendar za 760W rabiš že kar močan napajalnik. Jaz sem večinoma z 500W napajalnikom, napajal 350W ojačevalnik od blaukpunta. Sicer pa je bila večkrat to samo ena 12 V veja. Predvsem pazi na presek kabla ! Kajti če bo bil premajhen se zna zgoditi da se kaj pokadi ven Twisted Evil Wink

L.P
Žiga

_________________
Nič nisi, če si to kar si, samo zaradi drugih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group