Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nasvet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 8:12 am    Naslov sporočila: nasvet Odgovori s citatom

Pozdrav vsem skupaj!

ze kar nekaj casa se navdusujem nad samogradnjo razlicnih stvari,zadnje case pretezno akustike!
ker se nimam dovolj znanja o lampah oz elektronkah,bi rad naredil za zacetek en cisto navaden tranzistorski ojacevalec za doma!

k temu me je vzpodbudil clanek http://svet-el.si/proizvodi-in-storitve/najbolje-prodajani-izdelki/550-brutus-170w-sm-monostni-nf-ojaevalnik

in me zanima,ali ima kdo izkusnje z njim?
ter kako se obnese v praksi?

edit:kaj pa menite o nakupu samo tiskanega vezja-imam doma kar nekaj elementov ki bi prisli v postev za ojacevalec.saj bi dal malo boljse kondenzatorje!

LP,Klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 11:39 am    Naslov sporočila: Re: nasvet Odgovori s citatom

DefConX je napisal/a:
in me zanima,ali ima kdo izkusnje z njim?
ter kako se obnese v praksi?


Dober izdelek. Priporočam. Moj nasvet je, da kupiš dva in narediš stereo varjanto tega ojačevalnika. In ne pozabi: Še tako dober ojačevalnik dela slabo, če nimaš ustreznega napajalnika. Torej kupi zraven tudi napajalnik.
Vem, da je to vse naenkrat velik zalogaj, ampak saj ne boš vsega sestavil naenkrat. Torej kupuj po delih, ko sestaviš, kupiš naslednji del.

Priporočam ti torej, da najprej kupiš napajalni del.

DefConX je napisal/a:
kaj pa menite o nakupu samo tiskanega vezja-imam doma kar nekaj elementov ki bi prisli v postev za ojacevalec.saj bi dal malo boljse kondenzatorje!


Nekaj delov imaš, nimaš pa vsega, za iskanje preostalega materiala boš porabil več volje in energije kot je material vreden. Prihranil pa verjetno ne boš kaj dosti.
Pri elementih namenjenih za neko vezje pojem boljši ali manj bolši ni ravno posrečen. Bolje, da se pogovarjamo o ustrezen. Elektroliti, ki jih torej že imaš so verjetno ustrezni. Ne verjamem pa da bo ojačevalnik zaradi tega delal bolje.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DefConX
Mojster


Pridružen/-a: Pon Maj 2006 19:05
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 12:02 pm    Naslov sporočila: Re: nasvet Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:


Dober izdelek. Priporočam. Moj nasvet je, da kupiš dva in narediš stereo varjanto tega ojačevalnika. In ne pozabi: Še tako dober ojačevalnik dela slabo, če nimaš ustreznega napajalnika. Torej kupi zraven tudi napajalnik.
Vem, da je to vse naenkrat velik zalogaj, ampak saj ne boš vsega sestavil naenkrat. Torej kupuj po delih, ko sestaviš, kupiš naslednji del.

Priporočam ti torej, da najprej kupiš napajalni del.


a ni tale kit ze stereo varianta?4xTDA7294 v "bridge"?
dobimo 2x2TDA7294 stereo?!

impedanca mojih zvocnikoh je dobre 4Ohme,koliksna bi potem mogla biti na sekindarju anpetost oz moc trafota?

VolkD je napisal/a:

Nekaj delov imaš, nimaš pa vsega, za iskanje preostalega materiala boš porabil več volje in energije kot je material vreden. Prihranil pa verjetno ne boš kaj dosti.
Pri elementih namenjenih za neko vezje pojem boljši ali manj bolši ni ravno posrečen. Bolje, da se pogovarjamo o ustrezen. Elektroliti, ki jih torej že imaš so verjetno ustrezni. Ne verjamem pa da bo ojačevalnik zaradi tega delal bolje.


potem bo bolje da kupim kar celoten kit komplet skupaj z vsem materialom,pa potem menjam kar se mi zdi smiselno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojačevalnik je v mogoče dobiti mono in stereo izvedbi.

V spremnem tekstu ti okrog napajanje vse potanko piše.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group