Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava napajalnika za prenosnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Marrcko
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jun 2010 19:38
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila: Zamenjava napajalnika za prenosnik Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Mene pa zanima sledeče:

Crknil mi je napajalnik od prenosnega računalnika 19V 3,42A.
Doma pa imam en napajalnik od polnilca baterij, ki je 16V 4A s katerim kot kaže prenosnik deluje normalno.
Zdaj me pa zanima, če lahko to uporabljam brez da bi škodil prenosniku in bateriji.

Hvala in lep pozdrav,
Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2010 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se za originalni napajalnik ti nihce ne more garantirati, da z njim (dolgorocno) ne skodis racunalniku ali bateriji - elektronska roba je narejena za to, da deluje dokler je v garanciji, potem pa da cimprej kupis kaj novega. Proizvajalec ti garantira samo to, da ti v primeru odpovedi v okviru garancije zamenja, ne da ti ne skodujes svoji napravi.

Vprasanje je ali je napetost tvojega polnilca res v okviru pricakovanj napajalnega dela prenosnika - morda je, morda je celo blizje, kot je bil originalni napajalnik, morda pa tudi ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 06, 2010 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo verjetno ne boš nič opravil s tvojim napajalnikom, ker za delovanje prenosnika potrebuješ 19V!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marrcko
Novinec


Pridružen/-a: Sob Jun 2010 19:38
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 06, 2010 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure je napisal/a:
Zelo verjetno ne boš nič opravil s tvojim napajalnikom, ker za delovanje prenosnika potrebuješ 19V!


Misliš pokvaril? Zato ker prenosnik deluje s tem napajalnikom. Mene samo zanima, če je to varno uporabljat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 07, 2010 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marrcko je napisal/a:
Jure je napisal/a:
Zelo verjetno ne boš nič opravil s tvojim napajalnikom, ker za delovanje prenosnika potrebuješ 19V!


Misliš pokvaril? Zato ker prenosnik deluje s tem napajalnikom. Mene samo zanima, če je to varno uporabljat.


Hja, težko rečem, ali se bo pokvaril ali ne, verjetno bo tako, kot da bi s prenizkim tlakom vode v cevi hotel vodo spraviti v 20. nadstropje, ri tem da je tlaka dovolj le do 10 nadstropja.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 07, 2010 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo izmeri realno izhodno napetost tvojega napajalnika - dostikrat imajo taki polnilci neobremenjeni višjo napetost, po vsej verjetnosti ravno zato tudi deluje. Drugače pa ---tudi če je napetost malce nižja, pa PC ne šteka ali se ne izklaplja, potem skoraj ne vidim razloga zakaj ga ne bi uporabljal. Itak je v teh 19 voltih po moje vračunana neka rezerva, že zradi tolerance proizvajalca napajalnikov.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group