Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3. Bascom-AVR seminar
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 12:38 pm    Naslov sporočila: 3. Bascom-AVR seminar Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Spet je leto naokoli in spomladi ponavadi organiziramo Bascom-AVR seminar. Letošnji seminar bo nekaj posebnega, saj bo pospremljen z nagradnim žrebanjem. Vabim vas, da si preberete pripeto vabilo na seminar.

Ker je kot vedno število udeležencev omejeno na 30 udeležencev predlagam, da se hitro prijavite.

Lep pozdrav!
Jure Mikeln

PS: priponko vidite, če ste registrirani na forumu.


Nazadnje urejal/a Jure Pet Apr 16, 2010 10:18 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jurijf
Novinec


Pridružen/-a: Pet Mar 2010 13:07
Prispevkov: 2
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa datum?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10. april Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2010 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Da ne bi izgledalo, kot da je še dovolj prostih mest seminar, naj povem, da so prve prijave že prišle na moj email naslov, tako da je nekaj več kot 20 prostih mest.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Prosta mesta za Bascom-AVR seminar se polnijo, zato pohitite s prijavo.

In ne pozabite, letošnji Bascom-AVR seminar sponzorira proizvajalec Bascom-AVR programske opreme, MCS electronics z eno Bascom-AVR licenco, ki jo bomo izžrebali na seminarju.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj moramo imeti (poleg prenosnika ) še s sabo. Katero verzijo baskoma , ali pa bo možno kar na seminarju inštalirati pravega ? Od http://www.rtv-serviserji.si/ tu se nas bo kar nekaj udeležilo seminarja , pa glede na naše predznanje , rabimo kar največ pomoči , da se nebi preveč iskali na seminarju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:
Kaj moramo imeti (poleg prenosnika ) še s sabo. Katero verzijo baskoma , ali pa bo možno kar na seminarju inštalirati pravega ? Od http://www.rtv-serviserji.si/ tu se nas bo kar nekaj udeležilo seminarja , pa glede na naše predznanje , rabimo kar največ pomoči , da se nebi preveč iskali na seminarju.


Instalirajte zadnji Bascom-AVR Demo in zadnji AVR Studio. Sicer bom prijavljenim še pošiljal obvestilo, kako in kaj Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 6:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem, ki ste se prijavili. Z današnjim dnem s prijavami zaključujemo.

Vsi prijavljeni boste dobili elektronsko pošto s podrobnimi navodili.

Se vidimo v Domžalah!

Lep pozdrav!
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
digital
Mojster


Pridružen/-a: Ned Jun 2008 22:34
Prispevkov: 29
Kraj: slovenska bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohvala organizatorjem tečaja. Strokovno dobro pripravljene in predstavljene teme. Lepo, da je Jure podrobneje razložil (na tečaju in v reviji) licenciranje in nadgradnje Bascoma. V kratkem zagotovo kupim licenco, ker se z demo verzijo in grafičnim LCD ne da kaj pametnega počet. Škoda le, da smo kar precej časa porabili za nalaganje ustreznih verzij programov, nastavitev, ...... čeprav smo dobili vsi točne napotke kako se pripraviti. Ker je to redna praksa, predlagam, da naslednjič najprej poskrbimo za te stvari (naložimo ftdi driverje, ustrezne verzije programov, preizkusimo povezavo (ustrezni com port)), in šele, ko vsem uspe prebrati signaturo krmilnika, pričnemo s tečajem. Pri tem bi lahko pomagali tudi udeleženci, ki imamo te stvari urejene. Še enkrat pohvale in zahvala organizatorjem.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V primerjavi s preteklimi tečaji smo letos poskrbeli za to, da je bila res vsa oprema enaka pri vseh - žal pa nas Bill Gates in tvorci programov vedno nekako presenetijo... Kot si predlagal, bomo pred tečajem nastavili programe tako, da bo res vse delovalo. To bomo naredili s programi, ki omogočajo, da se jaz povežem z namizjem uporabnika in on-line pomagam s tem, ko gledam oddaljeno omizje.

Še enkrat hvala vsem za udeležbo in pa velik hvala vsem, ki ste med tečajem pomagali pri reševanju težav z nastavitvami!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam nekaj utrinkov iz seminarja. Žal nam je zmanjkalo časa, da bi udeleženci pokazali, kaj so naredili z Bascom programom. Eden od takšnih projektov je na slikah.

In seveda - nagrajenec, ki je prejel Bascom-AVR licenčni program!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Kaj naj rečem ? Sem bil trdno prepričan da MegaPina ne potrebujem (imam dva MiniPina pa .....) , pa sem se domov vrnil z njim Very Happy . Enostavno nudi več , kot pa stane Wink . Seminar je bil zanimiv in koristen , ostalo(kar nam ni tam uspelo) pa bomo lahko tukaj nadoknadili. Cool Predstavitev C-ja me ni prepričala , da je Baskom samo za "amaterje" Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jp
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Jun 2004 10:57
Prispevkov: 16
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi iz moje strani pohvala g Juretu (in ostalim sodelujočim za pomoč) za res več kot odlično organizacijo in izvedbo seminarja.
Žal pa je na takšnih dogotkih vedno problem čas, ki se kljub podaljšanju prehitro izteče, vendar to me osebno ne moti, še posebej zato, ker iz osebnih izkušenj vem, da obstaja možnost ponovitev oz. nadaljevanje podobnih dogotkov tudi za manjše skupine na sedežu firme (seveda, če obtstaja želja posameznikov ali skupine za seminar).
AX ELEKTRONIKA d.o.o..
Pot heroja Trtnika 45
1000 Ljubljana

Osebno sem za bascom - avr začetnik (mi bi to še en dodaten hoby) in si ne predstavljam napredka brez ustrezne programske opreme (programsko orodje, licenčni program, literatura – nakup sem opravil pri AX ELEKTRONIKA d.o.o ).
Veliko koristnega v zvezi z bascom se najde tudi v knjigi (vem, ker jo imam) bascom – teorija in praktični projekti – avtor Jurij Mikelin, dipl. inž., mag. Vladimir Mitrović.

Žal mi je, da že včeraj nisem kupil MegaPin, če ravno sem bil ves čas seminarja na tem, da ga vzamem a na koncu je nekako prevladal razum, ali so mi za moje ''neznanje'' potrebne dve plošči, MegaPin in Minipin (ki ga imam), ki je zame - začetnika še predober.
Bom pa vsekakor poskušal čimprej (vsaj za simbolično ceno ali tudi pokloniti) oddati Minipin, ker bom tako imel 100% razlog za nakup MegaPin, ki je res ''super''. Ker, ko vidiš sposobnisti Megapin se nakupu le-tega ni možno upreti.

Lp! jp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
edo
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 1:15
Prispevkov: 13
Kraj: Komen

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi z moje strani same pohvale. Čeprav sem že lastnik stare testne plošče in minipina, sem vseeno odšel domov še z megapinom.

Pa še nekaj slik:

_________________
LP Edo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group