Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Serijski/konzolni kabel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
petrusko
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2010 9:50
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 11:26 am    Naslov sporočila: Serijski/konzolni kabel Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem skuril router, ker sem ga posodabljal z napačnim firmwarejom. Da bi ga usposobil potrebujem t.i. Serijski kabel s katerim ga bom priključil na PC.
Potrebujem pomoč pri nabavi sestavin za izdelavo serijskega kabla, s katerim bom prišel do konzole - operacijskega sistema v routerju.


"Sestavine", ki so potrebne za izdelavo kabla so znane:
1. USB to Serial adapter - http://sewelldirect.com/usbtoserial.asp
2. RS232 to TTL/CMOS converter - http://alldav.com/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=11
3. Jumper wire kit - http://www.robotshop.com/netmedia-jumper-wire-kit-1.html

Kabel iz točke 1 se pri nas da kupiti, kabelčke iz točke 3 tudi (čeprav še nisem iskal)

Ne najdem pa konverterja/adapterja "RS232 to TTL/CMOS converter". Google v sloveniji ne najde takšnega izdelka.

Priporočite mi prosim kakšno trgovino, kjer bi tole lahko nabavil?

Hvala že vnaprej...

LP P.

PS: Pozabil sem napisati, da sestavine sicer lahko nabavim iz tujine, in tudi cena ne bi bila prevelika (cca 40USD) vendar bi me poštnina prišla veliko več (120USD), kar pa predstavlja ogromen strošek. Zato iščem te "izdelke" pri nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ze sestavljenega ali po komponentah ? Ce slednje, potem kupi en MAX232A, 5 0.1-1 uF, napajalni konektor oziroma prikljucno sponko za bateriojo ter ustrezna konektorja za priklop kabla.

Aja pa skurjenih zadev se ne popravlja z zamenjavo FW Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petrusko
Novinec


Pridružen/-a: Sre Feb 2010 9:50
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Ze sestavljenega ali po komponentah ? Ce slednje, potem kupi en MAX232A, 5 0.1-1 uF, napajalni konektor oziroma prikljucno sponko za bateriojo ter ustrezna konektorja za priklop kabla.

Aja pa skurjenih zadev se ne popravlja z zamenjavo FW Idea


Glede skurjenosti nisem 100% prepričan da router res ni skurjen, ampak to bom videl ko ga priklopim na konzolni kabel.

Iščem dele po komponentah, ker bo ceneje.

Ko govoriš o MAX232A si verjetno imel v mislih nekaj takšnega: http://www.bolha.com/oglas383105847/slika0/komponente-ostalo

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne; v mislih sem imel nekaj taksnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2010 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da potrebuješ USB to serial pretvornik, potem je dovolj če uporabiš FT232RL, ki ga najdeš tukaj. FT232RL se napaja iz USB-ja(5V) in ne potrebuješ dodatnega pretvornika MAX232.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group