Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Uvodnik Svet Elektronike 172

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 10:03 pm    Naslov sporočila: Uvodnik Svet Elektronike 172 Odgovori s citatom

Zima

Dragi bralci, res nas je zajela tista prava zima, ki sem jo zadnjih nekaj let pogrešal. Verjetno je to hladno vreme povzročilo, da ste tudi več preživeli v svojem najljubšem kotičku, kjer je doma elektronika. Upam, da smo vas k temu tudi malce spodbudili tudi mi v uredništvu s članki iz pretekle številke (ali ste že naredili SDR sprejemnik? Jaz sem ga in moram reči, da lepo dela! Navdušen sem nad filtri, ki jih osebni računalnik z lahkoto nastavlja, pred leti pa smo morali »rojevati« razne kristalne filtre in filtre narejene z operacijskimi ojačevalniki).
Tokratna številka revije ne bo nič drugačna, saj vam prinašamo 3. del članka o SDR radijski postaji – tokrat bo na vrsti oddajni del radijske postaje. V pretekli številki ste lahko prebrali, kako se ne sme razvijati, tokrat si preberite članek dr. Stariča o tem, kako je potekal razvoj v Tektronix-u, kjer je dr. Starič delal. Zanimivo in poučno branje za marsikoga!
Pretekli mesec mi ni uspelo napraviti intervjuja, saj sem bil zaposlen z našim novim razvojnim orodjem za mikrokontrolerje, ki smo ga poimenovali MegaPin (fotografijo in kratek opis sem naložil tudi na Facebook pod mojim imenom). Mega zato, ker podpira večino ATmega AVR mikrokontrolerjev (pa tudi Tiny AVR-je seveda), in predvsem zato, ker je res mega! Omogoča bistveno več kot MiniPin, ima vgrajen programator, več tipk in podpira celo AVR USB mikrokontroler AT90USB1287! Bodi dovolj o MegaPin razvojni plošči, ki me je kot rečeno okupirala pretekli mesec in se posvetimo reviji, ki je pred vami.
V njej boste našli tudi zanimiv članek o IR daljincih. Ta članek bo skupaj z 2. delom tvoril tako imenovan »mini vade mecum« o IR daljincih (mlajši bralci si na Google-u preberite o pomenu »vade mecum)«. V njem so opisani vsi najpomembnejši IR standardi, zato bo ta članek res nepogrešljiv pri vsakem elektroniku, ki se ukvarja z IR komunikacijo.
In seveda članek za elektronike – začetnike, kjer boste našli izredno zanimiv članek o operacijskih ojačevalnikih ter najbolj enostavno alarmno napravo, ki deluje brez mikrokontrolerja. Deluje pa zelo zanesljivo, zato si le preberite ta članek!
V naslednji številki pa si boste lahko prebrali več o testiranju MegaPin razvojne plošče. ki sem jo ravnokar dobil na mizo. Poleg nje imam že narejen JTAG ICE razhroščevalnik, ki sem ga uporabil z Bascom datotekami in deluje izredno lepo. Pomlad, ki je pred nami bo torej zelo zanimiva!

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Urednikov kotiček Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group