Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mini Vega

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2009 6:44 pm    Naslov sporočila: Mini Vega Odgovori s citatom

Hi
http://freeweb.siol.net/bsuhel/index_files/Page783.htm tole je moja nova ploščica za AT90USB1287 mikrokontroler. Če koga zanima me naj kontaktira.

http://freeweb.siol.net/bsuhel/mini_vega/ isto samo v angleščini

Definitivno se trudimo , da tako učilo dobi vsak študent elektrotehnike. Moja knjiga o programiranju in načrtovanju mikrokontrolerskih sistemov v okviru modula UMN na prenovljenem elektrotehniku se ukvarja med drugim tudi s tem projektom. Obvestite svoje učitelje o temi, fino bi bilo, da spravimo idejo individualnega učila k življenju. Projekt je odprt v eaglu, tako poučevanje, redizajn in ostale pedagoške aktivnosti potekajo na živem projektu. Posebno je primerna za poučevanje low power sistemov, USB sistemov, prav vsi programi potrebni za poučevanje so v demo verziji zastonj. Ker je pinout standarden ATMEL-ov(v zadnjem času ga prevzema tudi PIC in ostali proizvajalci periferne opreme) lahko na 6 portov priključimo dobesedno na stotine standardnih periferij.

LCD in Protoboard priključitev imam že narejeno tudi sam. Periferijo je povsem enostavno izdelovati sam na enostranskih TIV, kar je idealno za SŠ in poučevanje prakse.

Vesele praznike in veliko uspeha vam želim v 2010
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Farnell ima nekaj podobnega za 26,38 EUR: http://si.farnell.com/atmel/at90usbkey/evaluation-kit-avr-usb/dp/1455078
Boštjan, zadeva, ki jo ponujaš je oderuško predraga. Vsak malce bolj angažiran dijak, bi takšno ploščico moral znati narediti sam - enostransko z likanjem. Tiskano vezje, ki ga ponujaš za 6 in nekaj EUR, pride v količinah 500 kos cca 1 EUR.
Bognedaj, da bi tole postalo obvezno učilo in praznilec žepov naivnih staršev.

Realna cena takšne ploščice je Farnelova, ki pa ponuja precej več.

Poleg tega je očitno, da ti o USBju manjka kar nekaj znanja, saj si USB povezave speljal popolnoma v nasprotju z USB zahtevami.
Če bi rad naredil kvalitetno in dijakom prijaznom učilo, bi moral najprej naštudirati standarde, učilo pa ponuditi po prijazni ceni. Po mojem bi bila cena cca 20 EUR za 1 kos realna (Seveda s popusti za večje količine), ki bi ti omogočala nekaj čez 10 EUR zaslužka.
Za izobraževalne namene, bi tudi navodilo bilo lahko bolj obsežno, s primeri kode in razloženo.

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Boris (in ostali),

namen tega foruma je, da članom pomagamo. Tudi kritika seveda je neke vrste pomagalo, vendar naj bo spoštljiva, cilj pa naj bo, da člani iz naših prispevkov kaj pridobijo. Najlažje je namreč kritizirati, nič pa pri tem svetovati, kaj in kako bolje narediti.

Zato predlagam da tvoj prispevek v tem smislu urediš ter Boštjanu (in morda še komu) pomagaš s svojimi nasveti.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jure!

Sicer je tole zelo off topic, vendar menim, da v prispevku ni nič žaljivega.
Svetovanje pri komercialnih projektih, pa odkar so izumili denar vsi vemo kako poteka Wink
Če bi bil tale projekt namenjen izobraževanju, ne pa polnjenju žepov, bi še kaj drugega bolj konkretnega napisal in morda tudi konkretno pomagal. Saj morda se motim in je takšna neprimerna cena le posledica izredno slabih nabavnih kanalov, vendar je cena za izdelek s takšno podporo in ciljno publiko občutno previsoka.
Boštjan je nekaj nasvetov v mojem prispevku že dobil. Če jih bo upošteval, bi po mojem to lahko bil uspešen izdelek.
Vsa dokumentacija na www.usb.org je na voljo brezplačno, le pogledati je potrebno. Le za VID je potrebno nekaj plačati.

lp

Boris

Edit: PID -> VID. Glitch, hvala za opozorilo.

_________________
It is never too late for a happy childhood.


Nazadnje urejal/a borisz Čet Jan 07, 2010 1:48 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Glitch
Mojster


Pridružen/-a: Sob Apr 2006 6:42
Prispevkov: 26

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Boris, plačati je potrebno pravzaprav VID (Vendor ID). PID (product ID) je v domeni proizvajalca, da vsakemu svojemu izdelku dodeli svojo kodo. Konkretno tukaj: FAQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za popravek. Tipkarska napaka. Vem, kupil VID Wink
Boštjan USB povezava med konektorjem in mikrokontrolerjem ni v skladu z USB zahtevami Wink

lp

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 7:10 am    Naslov sporočila: Ja dragi moji Odgovori s citatom

Tole me spominja na nasvete ljudi pri nakupu hiše ali stanovanja.
Najbolj pametni so ponavadi ljudje, ki nikoli v življenju še niso nič naredili in zato pač svetujejo.

Prvič: Če dobro pogledaš je moja cena pri 1000 kosih primerljiva s Farnelovo

Tretjič: Individualno učilo se že prodaja, naročena je že druga serija po 100, organizirane so bile že delavnice, pripravljamo pa državno prvenstvo, kamor bodo povabljeni vsi dijaki cele Slovenije.

Petič: Individualno učilo je seveda namenjeno razvoju perifernih enot tudi z likanjem, če tako hočeš, vse gre, in dijaki pri praktičnih vajah to tudi počno.
Petič: Sam sem dolgoletni izkušen izobraževalec po visokih , srednjih šolah in poznam zapiranje profesorjev v svoj svet. Predvsem je ta svet svet velikih oči. Jaz sem zelo produktiven, predavatelj, profesor iz prakse, Sedaj sem s.p. in to mi omogoča razmišlanje z lastno glavo in pač lansiranje takih izdelkov kot je vega mini.
Šestič: Človek mora za kritiko takih projektov kot je vega mini poznati filozofijo pedagoškega poklica malo bolj globoko. Predvsem je treba vedet, kaj pomeni, individualni računalnik, individualno učilo za dijaka, študenta. Pa dobro je imeti kake izkušnje pri razvoju podobnih učil po srednjih šolah. Moj web tolmač, je že taka izkušnja in povem ti, da smo se takih in podobnih kritik, smejaje se otresli.

Osmič: Ko se človek spusti v svet resnično ustvarjalnih ljudi, ki so v živlenju že kaj naredili, imajo proti svojem pedesetem letu živlenja, kaj za pokazat, postane na kritike brez osnove povsem imun in pač igra svojo zmagovalno strategijo.
Devetič: Glede navodil in kritik, velja isto, kdor hoče pomagat , je vedno dobrodošel, jaz pač delam, sedaj sem pri 9, v šolski praksi preizkušeni vaji in počasi se znanje širi na USB-COM vaje in aplikacije tipa HID. Bodo učbeniki seveda bodo, tako kot trije, ki sem jih letos napisal za izobraževanja po elektro srednjem prenovljenem in višješolskem programu

Enajstič: Izredno ugoden odziv podjedij, ki me podpirajo s sponzoriranjem, nasmejani obrazi zadovoljnih učencev to bo vedno luč, ki mi bo kazala pot in žolčne prazne kritike, neizkušenih v pravi praksi , mi bodo pomagale pri usmerjanju na nove teme zanimive elektrotehnike.
Dvanajstič; Prenovljeni programi elektrotehnike so zelo dobro zasnovani, izobraževalci iščite tu nove priložnosti, pokažite kaj znate, naj dijaki dobijo kar si zaslužijo, torej dajmo jim programe, ki se uporabljajo v industriji, omogočimo ljudi, ki so že večkrat dali rezultate(torej recimo mene), priznajmo si zasluge endrugemu, dvignimo izredno Slovensko znanje na nivo , ko se bomo lahko pohvalili s tržnimi uspehi, znebimo se profesorjev, ki se jim ne ljubi delat in ravnateljev , ki to podpirajo.
Trinajstič: Delo na Vega Mini je take narave, da bom kmalu rabil pomoč. Prve ploščice so šle v tujino, logistika izdelave je precej zahtevna, logistika trženja je znana in jo zaenkrat obvladujem sam, Obrat kapitala se že dogaja, ne se bati za zaslužek, ta je vedno na koncu in o njem ne razmišljam tako globoko, kot vsi nevoščljivci, ki do evra izračunajo dobiček.

Vsem kritikom, navdušencem, ravnateljem, profesorjem, učencem, veselim uporabnikom Vega Mini , vsem bodočim uporabnikom Vega Mini , uslužbencem Ministrstva in sploh vsem želim Srečno Zdravo in uspešno Novo Leto 2010.

Za tebe ki govoriš na pamet, pa imam naročilo 1000 ploščic po 1 €, ali pa 1000 asembliranih ploščic po 20€(Govorim o Vega Mini). Poiskusi, boš končno ugotovil, da je med govorjenjem in narejenim ena velika stvar to je namreč delo. Poizkusi. Hvala lepa za link na atmelovo v svetu zelo znano in uporabljano tiskanino, ki pa ima nekaj pomankljivosti za delo v šoli. O teh pomankljivostih pa v kratkem.
http://freeweb.siol.net/bsuhel/mini_vega/

borisz je napisal/a:
Farnell ima nekaj podobnega za 26,38 EUR: http://si.farnell.com/atmel/at90usbkey/evaluation-kit-avr-usb/dp/1455078
Boštjan, zadeva, ki jo ponujaš je oderuško predraga. Vsak malce bolj angažiran dijak, bi takšno ploščico moral znati narediti sam - enostransko z likanjem. Tiskano vezje, ki ga ponujaš za 6 in nekaj EUR, pride v količinah 500 kos cca 1 EUR.
Bognedaj, da bi tole postalo obvezno učilo in praznilec žepov naivnih staršev.

Realna cena takšne ploščice je Farnelova, ki pa ponuja precej več.

Poleg tega je očitno, da ti o USBju manjka kar nekaj znanja, saj si USB povezave speljal popolnoma v nasprotju z USB zahtevami.
Če bi rad naredil kvalitetno in dijakom prijaznom učilo, bi moral najprej naštudirati standarde, učilo pa ponuditi po prijazni ceni. Po mojem bi bila cena cca 20 EUR za 1 kos realna (Seveda s popusti za večje količine), ki bi ti omogočala nekaj čez 10 EUR zaslužka.
Za izobraževalne namene, bi tudi navodilo bilo lahko bolj obsežno, s primeri kode in razloženo.

lp

Boris


Nazadnje urejal/a bsuhel Sre Jan 13, 2010 9:52 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Boštjan,

isto, kar je veljalo za Borisa, velja tudi zate: kritika naj bo spoštljiva! Ni treba že v drugi alineji pisati neresnic. Boris ima za sabo nekaj velikoserijskih izdelkov

Prosim, da v tem smislu popraviš tvoj prispevek!

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borisz
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Nov 2004 3:24
Prispevkov: 82

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 7:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, Boštjan, tole je bilo pa malce veliko neumnega blebetanja na pamet. O USBju ne govorim na pamet, ampak naj bo po tvoje. Ko govoriš o EMI, se mi zdi, da malce preveč nakladaš. Si že dal kakšen svoj izdelek kam testirati, da so ti izmerili motnje? Prepričan sem, da ne in da v tem smislu prodajaš mačka v žaklju.
Na emailu imaš moj naslov, da se zmeniva za naročilo, v kratkem pa dobiš tudi uradno ponudbo. Bomo videli ali se samo hvališ, ali bomo posel realizirali :D

lep pozdrav

Boris

_________________
It is never too late for a happy childhood.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 9:47 am    Naslov sporočila: Opravičilo Odgovori s citatom

Boris vidim , da si v življenju že veliko naredil, verjetno bom izkoristil tvoje asemblirne zmogljivosti za proizvodnjo ploščic. Upam, da bo tvoj osciloskop še tako dobro cvetel, sam se še trudim, ampak verjetno tudi bo. Vsi skupaj bomo zoptimizirali izdelek , da bo za na globalni trg. Pa zaslužili bomo tudi. Navodila so v slovenščini zaenkrat v obliko učbenika za UMN(uporaba mikroprocesorskih naprav) v okviru prenovljenega elektrotehnika. Vaje so v delu, za angleški prevod bom tudi poskrbel. Tvoj osciloskop, bom pa preučil, ker ravno iščem nekaj podobnega za učenje in demonstracije v šolah.

Hvala za klic po mobitelu na boris@ltek.si sem ti že poslal mail

borisz je napisal/a:
Oh, Boštjan, tole je bilo pa malce veliko neumnega blebetanja na pamet. O USBju ne govorim na pamet, ampak naj bo po tvoje. Ko govoriš o EMI, se mi zdi, da malce preveč nakladaš. Si že dal kakšen svoj izdelek kam testirati, da so ti izmerili motnje? Prepričan sem, da ne in da v tem smislu prodajaš mačka v žaklju.
Na emailu imaš moj naslov, da se zmeniva za naročilo, v kratkem pa dobiš tudi uradno ponudbo. Bomo videli ali se samo hvališ, ali bomo posel realizirali :D

lep pozdrav

Boris
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako, zdaj ko smo si povedali vse in se "izljubili" temo zaklepam.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group