Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Iskanje primernih baterij

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Thorr
Novinec


Pridružen/-a: Ned Okt 2007 18:07
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 2:01 pm    Naslov sporočila: Iskanje primernih baterij Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

že pred časom sem kupil električno kolo. Problem je, da so se z leti (5) svinčeve baterije toliko izrabile oz. so dotrajale, da je kolesu drastično padla uporabnost. Zamenjava z originalnimi ne pride v poštev, saj jih dobavitelj kolesa več nima na zalogi.

Kolo ima pod sedežem baterijski paket v katerem so serijsko povezane 3 12-voltne, 12Ah svinčeve baterije. Zadeva deluje torej pri 36V in ima po specifikacijah nekako 12Ah kapaciteto, ki pa je sedaj po mojem pod 3Ah, če ne še manj.

Potrebno bi torej bilo zamenjati baterije z novimi in dobiti 36V napetosti pri vsaj 12Ah kapacitete. Edino vsaj delno primerno opcijo sem do sedaj našel na Conrad-u (12V, 7Ah za cca 35€, šifra izdelka: 250202).

Torej bi me 3 takšne baterije stale nekaj malega čez 100€, ampak bi imel le 7Ah kapaciteto na kolesu, kar mi ni najbolj všeč...

Pozna kdo kakšnega ponudnika poceni baterij, ki bi jih lahko uporabil za ta namen?

HVALA!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2009 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

Li-Po baterije so tvoja rešitev.

Več o tem je pisal Gregor na [url=My e-scooter project: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=16515&start=75] tej povezavi.[/url]

Lp
Jure


Nazadnje urejal/a Jure Pon Okt 26, 2009 6:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Maj 2007 9:25
Prispevkov: 303
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2009 2:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Take baterije pa res ni problem dobiti...npr. Delko Lj, potem HTE, pa akumulatorstvo Grajzar Lj...
treba pa je povedati da bo poceni varianta trajala manj kot dražja. Poanta je v tem da so poceni baterije namenjene za "backup", torej nsio za velike praznilne tokove. Tiste ki so za te stvari so pa dražje. Jaz sem za svaka nabavil tak paket 3 12 Ah baterij za 100 evrov in so držale eno leto, s tem da jih je polnil vsak dan...pa po mojem občutku s tem packom ni naredil toliko km/polnjenje kot z prvim, originalnim...

rešitev so Li-Po, kot je rekel Jure. Dražja, ampak večja kapaciteta, manjša teža...

Oglaševalci teh elektro koles vedno na veliko oglašajo da je vožnja izredno poceni, samo par centov na polnjenje... "pozabijo" pa povedati da je treba menjat baterije...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group