Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KIT PWM - elektronsko krmiljen usmernik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fičfirič
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Avg 2008 21:58
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 15, 2010 12:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja članek sem prebral,odtod tudi modifikacije z diodo, ,uporom na tipki itd.
Ni mi čisto jasno ali po dodani diodi (črna 1N4007) odstraniš potem upor 22E zraven gretza ali pustiš ?
19v je napetost odprtih sponk transformatorja. Nejasna mi je tudi izbira transformatorja, če hočem imeti izhodno napetost napajalnika vsaj 15v, potem rabim trafo z vsaj nekaj volti več ane?
Na regulatorju bo hladilno rebro, ampak to ne more biti napaka,saj napaja le procesor, (ki ga trenutno še ni), ter tudi segrel se ni niti malo.
Na mesto dušilke (ki je v kompletu nisem našel) sem uporabil upor 18ohm. Važno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 15, 2010 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fičfirič je napisal/a:
Ni mi čisto jasno ali po dodani diodi (črna 1N4007) odstraniš potem upor 22E zraven gretza ali pustiš ?


22E se uporabi, če je v vezju ZD3, drugače ga lahko izpustiš. Funkcija tega upora je sicer tudi ta, da malce zniža napetost pred regulatorjem, da se ne greje preveč.

fičfirič je napisal/a:

Na mesto dušilke (ki je v kompletu nisem našel) sem uporabil upor 18ohm. Važno?


Dušilka je v obliki upora - morala bi biti v kompletu. In mislim, da si jo kar pravilno montiral Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fičfirič
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Avg 2008 21:58
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

torej še vedno ne vemo kaj je napaka? Kak trafo je potem priporočljvo uporabiti za recimo okrog 15v izhodne napajalnika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 7:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fičfirič je napisal/a:
torej še vedno ne vemo kaj je napaka?


Vemo - saj sem napisal: odstrani ZD3.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fičfirič
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Avg 2008 21:58
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha odlično sedaj se ne greje več.na gretzu pa pokaže 19v ac izmenične ter 25v dc. Dvig napetosti gre na račun kondenzatorjev?
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fičfirič je napisal/a:
Dvig napetosti gre na račun kondenzatorjev?


Na račun usmerjanja z mostičem in glajenja s kondenzatorji.

Lepo, da dela Smile

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fičfirič
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Avg 2008 21:58
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zaenkrat deluje vredu. le trafo se dosti greje. najbrž ga bo treba zamenjati z močnejšim..
Edina težava je ta da z potencjometrom RT1 dosežem najvišjo napetost le slabih 12v. Glede na to da je na mostiču 25v bi pričakoval kakih 20v uporabne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fičfirič je napisal/a:

Edina težava je ta da z potencjometrom RT1 dosežem najvišjo napetost le slabih 12v. Glede na to da je na mostiču 25v bi pričakoval kakih 20v uporabne?


Ali si s tipko "GOR" nastavil najvišjo napetost?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fičfirič
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Avg 2008 21:58
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Urejeno! Sem mislil da sem že nastavil na zgornjo mejo, pa ni bilo.
Hvala ter lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poki
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Avg 2006 11:06
Prispevkov: 15
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2010 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Tudi sam sem si izdelal ta PWM napajalnik. Ima pa en problem. Vse sem naredil po članku z modifikacijo. Na ta napajlanik sem piklopil 24V transformator (merjeno pri odprtih sponkah transformatorja) tako da na usmerniške mostiču dobim 33V eno smerne napetost. Vse deluje lepo ampak jaz nikakor ne morem nastaviti najvišje napetosti 25V največ kar lahko nastavim je 14,4V. če držin tipko "GOR" mi pri 14,4v neha šteti. Zdi pa se mi da se v ozadju programa nekaj dogaja da šteje navzgor. To pa zato kolikor časa držim tipko "GOR" ko se ustavi pri 14,4V toliko časa morem držati tudi tipko "DOL" da mi začne odštevati od 14,4V. Je problem premočen transformator ali napaka pri sestavljanju?

LP Danilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2010 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danilo,

ali si nastavil trimer, kot piše v navodilih?

Če si blizu uredništva, se oglasi, da napajalnik pogledamo, sicer imaš neaj fotografij na začetku te tematike in malo primerjaj. Lahko pa tudi pošlješ napajalnik po pošti.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
poki
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Avg 2006 11:06
Prispevkov: 15
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2010 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Jure


Primerjal sem že vse in te slike ki so na forumu in slike v samih člankih in ne najdem napaka. Trimer RT1 sem vrtel na vse strani od nule pa do vrha vedno pridem samo do 14,4V. Probal sem vrteti trimer RT3 a se ne dogaja nič naj pa bi bil za fino nastavitev izhodne napetosti. Malo bom še pregledam če sem slučajno kje kaj zafrknil. Če pa nebom našel napake pa vam ga pošljem v uredništvo in če bote tako dobri da napajalnik pregledate.

LP Danilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2010 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danilo,

predlagam, da dobro preveriš spoje na strani spajkanja. Možno je, da je trimer slabo prispajkan.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
poki
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Avg 2006 11:06
Prispevkov: 15
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2010 7:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vredu, bom preveril tudi to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
poki
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Avg 2006 11:06
Prispevkov: 15
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 30, 2010 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravčjeni!

Pregledal sem vse kar je na vezju tudi vse sem še enkrat polotal a nisem dosegu ničesar še zmeraj je najvišja izhodna napetost 14,4V.

LP Danilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group