Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nov začetnik in stara tema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
suicider
Novinec


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 11:20
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 12:22 pm    Naslov sporočila: nov začetnik in stara tema Odgovori s citatom

zdravo

tudi jaz sem se navdušil nad tem forumom in elektroniko, ampak se mi pojavlja par vprašanj

1. če piše na trafotu 28v, je to pol 28 v al +- malo ? moram vsako kupljeno stvar vedno preveriti ?

2. če piše da prenese tranzistor sunke do 40 v ? to pomeni da ga 40,01 spraži ? al morda že 39,5 ?

3. kaj se zgodi , če je trafo pre šibek ?

za začetek je to to, hvala za pomoč in verjetno bom nadaljeval vprašanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
javr
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Okt 2008 13:38
Prispevkov: 18
Kraj: Slo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 2:06 pm    Naslov sporočila: Re: nov začetnik in stara tema Odgovori s citatom

suicider je napisal/a:
zdravo

tudi jaz sem se navdušil nad tem forumom in elektroniko, ampak se mi pojavlja par vprašanj

1. če piše na trafotu 28v, je to pol 28 v al +- malo ? moram vsako kupljeno stvar vedno preveriti ?

2. če piše da prenese tranzistor sunke do 40 v ? to pomeni da ga 40,01 spraži ? al morda že 39,5 ?

3. kaj se zgodi , če je trafo pre šibek ?

za začetek je to to, hvala za pomoč in verjetno bom nadaljeval vprašanja


1. ponavadi malo + . Ja.
2. če piše, da prenese sunke do 40V, prenese sunke do 40V. Če rabiš za več, kupi takega za več.
3. pregori varovalka. Če ni varovalke, pregori trafo.

4. zakaj samomorilec ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suicider
Novinec


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 11:20
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

duga zgodba... morda kdaj kasneje

ok hvala za prve odgovore , sedaj pa dalje

1. kako sam določim potrebno moč trafota ?

2. gre sploh met pre močn trafo ?mislim ... porabnik piše da ima moč 100 w ? trafo prenese 300w, alles gut ?

3. vsi gledajo ta tda7294, brutus zadeva stvov. meni se zdi tudi fajn, mi lahko kdo pojasni napajanje, ker meni nekaj ni jasno. v navodilih piše za izkoriščanje polnih 100% oz celotnih 100w rms, rabim 300w trafo ... pomeni to za stereo al mono ? rabim za vsak kanal 300 w ?

naslednja vprasanja bodo verjetno glede napajanja tega kit kompleta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

suicider je napisal/a:

3. vsi gledajo ta tda7294, brutus zadeva stvov. meni se zdi tudi fajn, mi lahko kdo pojasni napajanje, ker meni nekaj ni jasno. v navodilih piše za izkoriščanje polnih 100% oz celotnih 100w rms, rabim 300w trafo ... pomeni to za stereo al mono ? rabim za vsak kanal 300 w ?


To je izračun za stereo 100W. Namreč približna računica gre takole: če želiš iz ojačevalnika dobiti 100W glasbe, moraš v ojačevalnik "vložiti" 140W električne energije. 100 W je glasbe, 40 W izgube (gretje). Torej 140W za en kanal, za dva pa 2x več, nekaj malega je pa rezerve.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
suicider
Novinec


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 11:20
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brutus kit, zaščitno vezje

ta slika je časovni rele, upor +stikalo, trafo 2x27, usmernik, pravilno ?

kaj od tega naj kupim, kaj naj sam naredim?

kaj naj uporabim kot to stikalo, ki se pol sklene čez 5 sec?

morem na kaj posebej pazit ? kaj hladit ?

edino kaj imam je toroida, sicer 2x28v 300vac ampak to mislim da sem razumel kako spremenit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
javr
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Okt 2008 13:38
Prispevkov: 18
Kraj: Slo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moratorij na odgovore, dokler nick ne bo pojasnjen ali zamenjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suicider
Novinec


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 11:20
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 31, 2009 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a je kratki odgovor, da ta vzdevek uporabljam ze 10 let pri vseh igrah in forumih ,dovolj ? vsi kolegi me kličejo sui, mail neresni mam tak itd ... ok suicider1337

in zakaj si ti javr?

a se da vezje sestavit z kabli na pleksisteklu ? če gre, kak bi vplivalo in kake kable naj vzamem ?

sicer bom pa poskusno verzijo naredil kr na ročno stikalo ... tako da se mi glede tega releja ne mudi ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 8:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Suicider: ob prijavi na forum si se strinjal s pravili, med njimi tudi s pravilom 1, ki pravi:

Pravila je napisal/a:
1. Pri pisanju svojih prispevkov uporabljajte pravilno slovenščino! Vprašanja oziroma odgovori naj bodo kar se da kratki in razumljivi.


Ce zelis smiselne odgovore, popravi svoje pisanje tako, da ne bo na ravni 7-letnikov, zatopljenih v igrice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suicider
Novinec


Pridružen/-a: Pon Avg 2009 11:20
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

opravičujem se za moj nepravilen pristop, hvala vseeno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group