Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtomatski polnilnik akumulatorjev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
Srečko je napisal/a:
webmouse je napisal/a:

Sta pa to NPN E13009L


Jure je napisal/a:

Tega tranzistorja ne poznam...


To je ta tranzistor v priponki. Klasika v teh PC napajalnikih. Very Happy

Lp Srečko


@Srečko a to pomeni da ga lahko uporabim - moti me namreč Vebo=9V k ostala tranzistorja imata 5V


Glej jaz sem ti samo dal dataset od tega tranzistorja za katerega si spraševal v postu, ki sem ga citiral in nisem niti bral cela teme tako, da to ti bo kdo drug odgovoril, ki je delal ta napajalnik ali je ta omenjeni tr. dober ali ne.

Sicer pa ne vem zakaj toliko "kompliciraš" glede teh tr. sem danes malo prebral to temo in se te tr.zlahka dobi. Sem pogledal pa ima HTE oba omenjena tr. na zalogi tako, da Rolling Eyes BD 651, BD911 , pa še dragi niso! Shocked

LP Srečko

PS sem zasledil, da si nekje omenil, da si energetik. Tudi moj "osnovni" poklic je energetik a poklica žal ne opravljam poklicno teorija podjetja pač. Kar se pa tiče elektronike sem pa tudi sam "samouk"-glej moj podpis. Very Happy

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Začetnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2009 5:26
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečko je napisal/a:

Sicer pa ne vem zakaj toliko "kompliciraš" glede teh tr. sem danes malo prebral to temo in se te tr.zlahka dobi. Sem pogledal pa ima HTE oba omenjena tr. na zalogi tako, da Rolling Eyes BD 651, BD911 , pa še dragi niso! Shocked

LP Srečko

PS sem zasledil, da si nekje omenil, da si energetik. Tudi moj "osnovni" poklic je energetik a poklica žal ne opravljam poklicno teorija podjetja pač. Kar se pa tiče elektronike sem pa tudi sam "samouk"-glej moj podpis. Very Happy


Do tega sem tudi sam prišel in sem BD911 že nabavil - bom pa najprej prklopil one z napajalnika če bo delalo bom testiral še če dela tako ko t mora - če jih skurim pa upam da se bom navadil kaj iz tega pol pa dal 911 gor.

Hvala vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Začetnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2009 5:26
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Začetniško sem dvojno diodo obrnil najprej narobe - ni gorela zelena dioda za polnilni tok.

ko je vse zlaufalo ni bilo velikega polnilnega toka max 0,058 A (v Ks)

Sem razvil transformator, da sem dobil iz usmerniškega mostička ven 18,5 in vezal samo en tranzistor BD 911 ker sem mislil da mi dodaten padec napetosti delata 0R1 na emitorju - pa ni bilo spremembe nikakor nimam zadovoljivega polnilnega toka na nobeni linijo (0,5 - 1 - 3 ali 8A)

Kaj bi bilo???

Zdaj bom probal nabaviti še kar je original napisano BD651 in namesto dvojne diode 3x 1N5408 vezane vzporedno.

Nalašč sem si sprintal podatke o tranzistorju BD911 da nebi vezal narobe - ker je s spodnje strani - mislim da sem ga obrnil pravilno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malce prehitro sem odgovarjal, ker sem gledal samo na moč ne pa na ostale karakteristike... BD651 ima visoko ojačenje (darlington pač), česar tvoj tranzistor nima. Zato ni dovolj odprt in zato ni dovolj izhodnega toka.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
webmouse
Začetnik


Pridružen/-a: Čet Jul 2009 5:26
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi da če želim da deluje tako kot mora moram v vezje postaviti bd651 ker pa je 8A max bi moral dati dva vzporedno - tu pa me nekaj bega.

Če jih dam vzporedno moram ''verjetno'' dati na Emitorja 0,1 ohm/5W upora. Glede na to, da gre nato preko preklopnika na upore s katerimi se deli padec napetosti za izbiro moči polnilnega toka - kako pa potem padec napetosti na emitorskem uporu vpliva na na nastavitev padca napetosti ki recimo proži tranzistor za 3A ali pa za 8A polnilnega toka??

Ali pa lahko tole nadomestim z BDV95
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Samogradnje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group