Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

S TV pilotom bi prižigal luč.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 11:46 am    Naslov sporočila: S TV pilotom bi prižigal luč. Odgovori s citatom

Že dalj časa ima ob TV-ju nočno lučko, ki jo imam prižgano zvečer.
Vedno me jezi, ko zaspim ob TV, moram vstati in jo ugasniti.

Rad bi naredil, da bi z eno tipko na pilotu ugasnil ali prižgal to luč.

Kupil bi IR sprejemnik (kakšen?) in mikroprocesor, ki bi ga sprogramiral, da bi prebral kodo tipke na pilotu in prižgal/ugasnil rele na katerega bi bila povezana luč.

Zanima me predvsem kakšen IR sprejemnik in če je že kdo delal kaj podobnega, da ne odkrivam tople vode s programiranjem.

AVR - Bascom

_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 12:31 pm    Naslov sporočila: Re: S TV pilotom bi prižigal luč. Odgovori s citatom

malix je napisal/a:
Že dalj časa ima ob TV-ju nočno lučko, ki jo imam prižgano zvečer.
Vedno me jezi, ko zaspim ob TV, moram vstati in jo ugasniti.

Rad bi naredil, da bi z eno tipko na pilotu ugasnil ali prižgal to luč.

Kupil bi IR sprejemnik (kakšen?) in mikroprocesor, ki bi ga sprogramiral, da bi prebral kodo tipke na pilotu in prižgal/ugasnil rele na katerega bi bila povezana luč.

Zanima me predvsem kakšen IR sprejemnik in če je že kdo delal kaj podobnega, da ne odkrivam tople vode s programiranjem.

AVR - Bascom


Poglej na sosednji elektronik.si forum in v tretji številki revije boš našel točno to kar rabiš. Idea

Lp Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group