Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Induktivna zanka za detekcijo avtomobila

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 11:01 am    Naslov sporočila: Induktivna zanka za detekcijo avtomobila Odgovori s citatom

Ali se je kdo ukvarjal z detekcijo avtomobila z induktivno zanko.
Iščem načrt, da vgradim zanko v asfalt predno asvaltiram površino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan, pred leti sem naredil L meter po shemi s strani:
http://www.armory.com/~rstevew/Public/TestEquip/IndMeterAdapter.htm
ta adapter je delal zelo lepo, enkarat sem ga preizkusil kot induktivno zanko, moram povedati da se je po občutljivost obnesel bolje kot nekatere tovarniške zanke.
Nekatere tovarniške zanke niso zaznale terenca z alunimijastimi platišči (bil je previsok).
Če na ta adapter dodaš analogni ali digitalni komparator napetosti dobiš dobro zanko.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, imam bitko s časom. Narediti moram anteno za v tla. Ne vem na kateri frekvenci bi vse skupaj delalo., oziroma kako naviti tuljavo. Bom pogledal in se potrudil. Upam, da bo kaj delalo.. Smile

Ali mi zaupaš kako si navil tuljavo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan, zanka za ta detektor sploh ni kritična, ker meriš induktiviteto (odvisno od nje dobiš na izhodu napetost).
Koliko ovojev je bilo se ne spomnim, bilo je to pred parimi leti , vem da je zelo lepo reagirala na prehod avtomobila. Vezje je tako enostavno da ga lahko narediš na koščku preizkusnega tiskanega vezja in preveriš delovanje.
Kako pa se bo senzor obnesel ob nevihti z grmenjem pa ne vem.
Zanima me za kaj pa bo uporabljena ta zanka? Ali bo uporabljena kot varovalo za garažna/dvorišna vrata ali pa za varovanje avtomobila?
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 6:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato, da vem, da je avto parkiran Smile Nič posebnega. Če bo kaka motnja se ne bom sekiral.
Vem princip delovanja. Mene zanima na kako naviti tuljavo, da bom prišel na pametno frekvenco (prava induktivnost). Se bom malo poigral.
Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 8:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan je napisal/a:
Vem princip delovanja. Mene zanima na kako naviti tuljavo, da bom prišel na pametno frekvenco (prava induktivnost). Se bom malo poigral.


"Napacne" induktivnosti ni. Tuljava (lahko tudi taka s pol ovoja, torej malo manj kot zaprt krog) ima doloceno induktivnost, ki se spremeni, ko tuljavi dodas jedro (avto). Razlika v induktivnosti zaradi spremembe permeabilnosti jedra je v enakem razmerju, ne glede na to kaksna je zacetna induktivnost, seveda ce ne rines v kaksne mejne primere.

Na frekvenco senzorja vplivata tako induktivnost tuljave kot kapacitivnost kondenzatorja, torej lahko z drugim spravis frekvenco v ciljni obseg, namesto da se obremenjujes s tuljavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Mar 2004 22:24
Prispevkov: 70

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2009 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, mogoče sem se narobe izrazil. Poznam teorijo, s tem sem mislil, da bi prišel na pametno frekvenco, da bi jo lahko obdelal z furjejevo analizo v uP. Če je frekvenca previsoka je težja obdelava. uP borih 14MHz Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Analogna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group