Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Spet začetnik
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 7:01 pm    Naslov sporočila: Spet začetnik Odgovori s citatom

Zanima me kako začeti,saj vem kup programator,testno plato,programček in se špili.Zanima me kaj je res?Eni govorijo da je jezik C najbolši najbolj razširjen,drugi Bascom da je zgodovina.....tt najbol fajni....


Svetujte mi kaj naj kupim? STK500,PG302,minipin razvojna plošča,Bascom razvojno ploščo?


Hvala za razumevanje.

Lep pozdrav Marc.


Nazadnje urejal/a marc Pet Maj 15, 2009 5:40 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 10:49 pm    Naslov sporočila: Re: Spet začetnik Odgovori s citatom

marc je napisal/a:
Lep pozdrav vsem,ki to berete,ker skoraj noben ne mara začetnike so sitni,imajo neumna vprašanja ampak nekako moraš začeti. Wink


Jaz z veseljem pomagam, ce vidim, da ne govorim rastlini (potem je boljse da pijem pivo in gledam v zrak). Znak inteligence z druge strani je recimo komunikacija na nivoju 14-letnika - torej normalna pismenost. Odsotnost tega je mocan deterent Idea

Citiram:
Zanima me kako začeti,saj vem kup programator,testno plato,programček in se špili.


Zate bi bilo najboljse zaceti spet v 3. razredu, ucbenik slovenskega jezika. Potem delas pocasi naprej proti 8. (zdaj 9.) razredu. Ko prides do tam, bos sposoben normalno komunicirati in to ti bo precej olajsalo nadalnji studij.

Citiram:
Zanima me kaj je res?Eni govorijo da je jezik C najbolši najbolj razširjen,drugi Bascom da je zgodovina.....


Oboji imajo prav. Tudi Ottov motor je zgodovina (madona, zadeva je stara 100+ let Shocked ), a se se vedno uporablja.

Mandarinska kitajscina je najbolj razsirjen (cloveski) jezik, a to ne pomeni da bos kaj bistveno profitiral, ce svoje ucenje tujih jezikov usmeris samo vanjo.

Kramp je morda najbolj uporabljano orodje od vseh (ali je to lopata ?), a ne bos sel z njim zagati dreves.

Pusti torej pavsalne ocene, ki jih dajejo drugi, uporabljaj tisto, kar resi tvoj problem. Za kopanje lukenj bo to morda res kramp, za zaganje dreves pa to pac ne bo. Enako je z elektroniko.

Citiram:
Svetujte mi kaj naj kupim? STK500,PG302,minipin razvojna plošča,Bascom razvojno ploščo?


Najprej ze omenjeni ucbenik slovenscine za 3. razred osnovne sole, potem pa kaksno dobro idejo. Ti isces resitev za elektronski problem, ki se ne obstaja. Ko bos imel problem, bos tudi lahko iskal resitev zanj. Zdaj imas problem s slovenscino, torej se posveti temu. Ko bos imel problem s podrocja elektronike, ga bos ustrezno reseval.

Citiram:
Upam da ne bote jezni ker kot jaz začetnik neumne stvari sprašujem.


Nasprotno - veseli smo, da pridejo zacetniki sem, saj je temu forum namenjen, jezi pa nas (mene), da so ob tem tako neumni in ignorantski, da se kratko-malo pozvizgajo na pravila (poglej tocko 1 ...), s katerimi so se strinjali ob prijavi na forum. Ker ti to zelo ocitno pocnes namerno, je to zaljivo do vsakega, ki ti je pripravljen pomagati.

Najprej razcisti pri sebi v glavi ali se res zelis identificirati z nepismenimi 7-letnimi mulcki, potem razmisli, kaj bi res rad pocel v elektroniki, potem si najdi kaksen primeren zacetniski projekt in se taki zacni uciti lepo po vrsti. Ce nimas nobene ideje za projekt, namesto tega kupi oz. si izposodi teoreticno literaturo in se uci osnove, ki ti bodo dale naprej ideje kaj sploh poceti. Tudi trgovina SE ima tovrtsne literature kar nekaj na voljo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 5:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč,se čujemo.

LPM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 8:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marc,

škoda, da nisi prijavljen na novice revije Svet elektronike, ker smo obveščali o bližajočem tečaju za programiranje. Prijaviš se na tej povezavi.

Ravno preteklo sredo je bil predviden Bascom tečaj za začetnike, na katerem se tečajniki naučijo osnov programiranja, naučimo jih kako delati s programatorjem, MiniPin razvojno ploščo in drugimi komponentami/moduli.

Na koncu tečaja tečajniki merijo temperaturo z DS1820 in jo prikazujejo na LCD-ju.

Lp
Jure

PS: majčkeno pa le pazi na lepo slovenščino Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Minipin testno in Baskom , ko to prerasteš , ti ne bo žal € ki jih boš za to porabil Very Happy. Iz prispevkov na forumu in literature (iz tečajev baskoma) pa boš kmalu z malo vaje , pomagal "novincem" na tem področju Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 3:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav,

Lahko bi lepše napisal glede slovenščine in drugih stvari.Ni treba žaliti osebe v tem primeru meme.Na delovnem mestu imam pod sabo osebo,ki bi mu tudi v nekaterih trenutkih najraje....Ampak jaz ohranjam profesionalen način komuniciranja.

Tako da pozabimo kaj je bilo,raje gledajmo na prihodnost.

Jure,iskra hvala za informacije.

Lep pozdrav Marc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marc je napisal/a:
Lahko bi lepše napisal glede slovenščine in drugih stvari.


Morda res, a ce bi ti normalno napisal prvo sporocilo, te debate sploh ne bi imela, drzi ? Wink

Citiram:
Na delovnem mestu imam pod sabo osebo,ki bi mu tudi v nekaterih trenutkih najraje....


... rekel naj se ne afna in se raje obnasa svoji starosti primerno ?

Razlika je v tem, da tukaj nisva na tvojem delovnem mestu in da nisi moj sef :D Ce prides po pomoc, je vljudno, da se drzis pravil (se enkrat: z njimi si se strinjal ob prijavi na forum - zakaj zdaj dolg nos ?). Vecina sodelujocih na forumu ti bo z veseljem pomagala, ce bomo le lahko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok,prav imaš,nisem tvoj šef in vrjetno tudi ne bom.

Se bom potrudil pisati čim bolj pravilno,čitljivo.Pozabiva na to neušečnost in raje obrniva nov list.
Upam da si bomo veliko pomagali saj za to je forum. Very Happy

Ko bom imel primerno vprašanje ali projekt se slišimo.

Lep pozdrav Marc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 15, 2009 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

marc je napisal/a:
Upam da si bomo veliko pomagali saj za to je forum. Very Happy


Vsekakor Smile

Citiram:
Ko bom imel primerno vprašanje ali projekt se slišimo.


Kot je ze bilo receno, ce nimas nobene konkretne dieje, potem najdi kaksno teoreticno literaturo. V njej so vednio kaksni primeri, kjer bos dobil idejo za kaksen svoj projekt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marc , mogoče pa bi za prvi "projekt" priskočil meni na pomoč pri TEM Projektu in recimo sprogramiral .. merilnik hitrosti vetra ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2009 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi.

Lepo od tebe da me povabiš zraven.

Kot vidiš sem začetnik pri programiranju.Zanima me samo če se modi stem merilnikom hitrosti?
Drgače sem ZA.nekaj časa bo trajalo da si pridem gor pri programiranju.Se veselim iziva,ker se veliko stem naučiš.

Lahko bi naredil z senzorjem a ne?Mislim z induktivnim senzorjem na princip delovanja-elektromagnetno polje.Izhod senzorja bi šel v mikrokrmilnik 89c2051.Iz krmilnika pa na LCD.Seveda opisano na grobo,umes še upori....Vsaj kolikor si jaz predstavljam.

Se opravičujem za napake.

Lep pozdrav Marc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 5:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Seveda se ne mudi . Hardver ? ja nekaj enostavnega , kar lahko povsod dobiš. Kot vidiš je tam zelo dosti RTV mehanikov , pa lahko uporabiš material iz kakšnega videa , potem pa veselo programiranje .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 6:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:
pa lahko uporabiš material iz kakšnega videa , potem pa veselo programiranje .



Imaš kaj konkretnega v mislih?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marc , ker boš vsekakor potreboval pomoč "old bojsev" Wink si inštaliraj : , POMOČmene je ta pripomoček napravil skoraj "pismenega".
Ja Jure , bi recimo vzer IR sprejemnik in oddajnik (senzor) in pogonsko kolesce , ki ima odsevnike . Na to bi "prilepil" polovičke "ping-pong žogic ali plastične žličke .. in kot je Marc omenil dva upora in namesto 2051 kakšno ATmega8.. (kasneje bi lahko razširil na meritev toka in napetosti- MOČ). Zato sem tudi svetoval MiniPin , saj se nanj lahko z adapterji obesi skoraj vse Wink
Marc , če želiš da te povežem s RTV-jevci dopolni profil s krajem , da vem kje naj iščem "žrtev" Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marc
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Maj 2009 10:08
Prispevkov: 243
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me če sem res tako ne pismen da mi vsak ponuja slovar slovenskega jezika?Datoteke mi noče odpreti.

Drugače si imam namen kopiti MiniPin razvojno ploščo,in se učiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group