Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Philipsovi mikrokotrolerji serije P89LPCxxx
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RokR je napisal/a:
Ja takole je. Jaz osebno menim, da je brezvezno uporabit USB, ki se poveze na I2C, ker potem itak dobimo maximum tam ene 400kbps, kot je max. freq. I2C. Seveda ce je I2C hardwareski. No ja softwareski tudi, samo ta ti pobere skoraj vec procesorski cas... I2C ima velik overhead...

Jaz sem bolj zagovornik paralelnega pristopa, kjer lahko brez problemov dosezes tudi 8000kpbs...

Je kdo delal s USB CESKO AVRjem, kjer je tip z AVRjem naredil USB cip?

Tomaz: kar poslji na mail...


Hm hm hm ... ne gre za hitrosti, gre za zmanjsanje uporabljenih pinov (dva v primerjavi z 8 (data) + 2(WE/RE) + nekaj (CS, ...). Overhead se tu se tudi tu pozna, ce nimas zunanjega vodila (ne toliko, ampak pini... ). Ne pozabi, povezava z mikrokrmilniki preko com porta je bila najmanj 4x pocasnejsa od 400kbps. Com portov je pa cedalje manj (prenosniki jih nimajo vec).
Kako sedaj obesiti paralelni USB na recimo atmega8? Spet odvisno od namena aplikacije seveda (to bi moral ze na zacetku povedat).
Se mi zdi da je bil I2C <-> USB skenslan zaradi tezav pri povezovanju preko HUBov?? Twisted Evil

Sicer se nisem preizkusal max hitrosti (FTDIjevi chipi), ampak tudi PC aplikacija mora biti napisana malce bolje, da pobira vso to kolicino podatkov (predvsem pa naj nebi zgubljala podatkov, USB dela preko pollinga). AVR resitev je zanimiva, kjer se da uporabiti poceni AVR samo za USB vmesnik (ampak tudi software USB ni maci kaselj). Ni se mi pa dalo malce bolj poglabljati v njegov projekt, je potrebno napisati driver za windowse (mar ni njegov driver samo za njegov IR projekt?).

Anyway bodo pa cez kaksno leto vsi mikroti morali imeti USB port brez pardona!

Ampak tole je ze way off topic Twisted Evil
Nazaj na vrh
Gost






PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anonymous je napisal/a:
RokR je napisal/a:
Ja takole je. Jaz osebno menim, da je brezvezno uporabit USB, ki se poveze na I2C, ker potem itak dobimo maximum tam ene 400kbps, kot je max. freq. I2C. Seveda ce je I2C hardwareski. No ja softwareski tudi, samo ta ti pobere skoraj vec procesorski cas... I2C ima velik overhead...

Jaz sem bolj zagovornik paralelnega pristopa, kjer lahko brez problemov dosezes tudi 8000kpbs...

Je kdo delal s USB CESKO AVRjem, kjer je tip z AVRjem naredil USB cip?

Tomaz: kar poslji na mail...


Hm hm hm ... ne gre za hitrosti, gre za zmanjsanje uporabljenih pinov (dva v primerjavi z 8 (data) + 2(WE/RE) + nekaj (CS, ...). Overhead se tu se tudi tu pozna, ce nimas zunanjega vodila (ne toliko, ampak pini... ). Ne pozabi, povezava z mikrokrmilniki preko com porta je bila najmanj 4x pocasnejsa od 400kbps. Com portov je pa cedalje manj (prenosniki jih nimajo vec).
Kako sedaj obesiti paralelni USB na recimo atmega8? Spet odvisno od namena aplikacije seveda (to bi moral ze na zacetku povedat).
Se mi zdi da je bil I2C <-> USB skenslan zaradi tezav pri povezovanju preko HUBov?? Twisted Evil

Sicer se nisem preizkusal max hitrosti (FTDIjevi chipi), ampak tudi PC aplikacija mora biti napisana malce bolje, da pobira vso to kolicino podatkov (predvsem pa naj nebi izgubljala podatkov, USB dela preko pollinga). AVR resitev je zanimiva, kjer se da uporabiti poceni AVR samo za USB vmesnik (ampak tudi software USB ni macji kaselj). Ni se mi pa dalo malce bolj poglabljati v njegov projekt, je potrebno napisati driver za windowse (mar ni njegov driver samo za njegov IR projekt?).

Anyway bodo pa cez kaksno leto vsi mikroti morali imeti USB port brez pardona!

Ampak tole je ze way off topic Twisted Evil
Nazaj na vrh
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se opravicujem za podvojeno anonimno sporocilo Evil or Very Mad Spet nisem opazil, da se nisem prijavil Rolling Eyes
Par slovnicnih napak sem opazil, pa sem popravil dve besedi...

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2004 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam da se v tukaj vrnemo nazaj na temo razvoja emulatorja LPC900 familije, ki jo je zacel Simon. Jutri bi Simon ze moral imeti vzorce
kontrolerjev LPC932 za emulator. Se je kdo ze kdo odlocil za pisanje
SWja?

Priporocam pa, da kdo odpre loceno debato na temo ARMi.

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group