Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Philipsovi mikrokotrolerji serije P89LPCxxx
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 7:01 pm    Naslov sporočila: Philipsovi mikrokotrolerji serije P89LPCxxx Odgovori s citatom

Pozdrav
Malo sem prebral o novih Philipsovih mikrokontrolerjih. Tako na videz so izredno zanimivi. Saj se mali in ceneni ponujajo veliko in vcasih celo vec kot veliko drazji in veliki AT89S8252. Kaj vec lahko preberete na linku http://www.semiconductors.philips.com/pip/P89LPC921BDH.html Ce se koga ta stvar zanima, se lahko malo povezemo ter napravimo programator ter emulator.
Aja gre pa za jedro 8051, tako da ostanejo vsi ukazi enaki kot 89c4051. Verjetno bi tudi bascom delal prav OK

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična ideja , posebej če bi lahko programirali v Baskomu
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 12:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podpiram idejo Very Happy , ce bo programator narejen z Philipsovimi komponentami,
Silica sponzorira en brezplacen komplet Philipsovega materjala razvijalcu HWja in en komplet razvijalcu SWja. Simon je vodja projekta. Twisted Evil
Se en pogoj, objavljeno mora biti v SE.

LP Tomaz
www.silica.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ce koga zanima, jaz razvijam testno plosco za Philips ARMe, ki ima gor ARM: ca.60 MIPSOV, RS232, mmc/sd card, usb povezava, pa se verjetno kaj pametnega. Malo zadeva stoji, a bo v kratkem sla naprej Very Happy .
_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 17:52
Prispevkov: 181
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2004 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sri, za pozen odgovor. Ampak eden k*** je imel ogromno casa, da mi je udrl v PC in naredil kazin Evil or Very Mad ARM-jev ne poznam Sad Bolj sem domac na 8051. BASCOM naceloma podpira tudi te cipovje. Edino napisati bo treba svojo .DAT datoteko (ni problema, saj s pomocjo Tomaza mi je na voljo kompletna dokumentacija) Nekatire nove registre, pa bo treba "rocno" klicati. Sicer pa bo verjetno avtor Bascoma v kratkem poskrbel tudi za to.
Se pravi kdo ja za, da se zmenimo za SW in HW del?

_________________
Skupaj smo mocnejsi
LP Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:44
Prispevkov: 181
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2004 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boste rabli za PC SW del za programiranje se javim Very Happy
Podporo programatorju lahko vdelam v svoj program ki sedaj podpira BASCOM razvojno ploščo in novo 89S8252 razvojno ploščo.

Trenutno ravno pišem 2.0 verzijo programa v .NET okolju. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 7:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rok,

mogoče res ni tako slaba ideja, da uporabiš že narejene zadeve. Red mamba je naredil simpartično razv. ploščo, ki je hkrati tudi programator. Predlagam, da se povežeta in zadevo naredita modularno - ARM-a na posebni plati, ki jo lahko priključiš na novo razvojno ploščo.

LP
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RokR je napisal/a:
Sicer ce koga zanima, jaz razvijam testno plosco za Philips ARMe, ki ima gor ARM: ca.60 MIPSOV, RS232, mmc/sd card, usb povezava, pa se verjetno kaj pametnega. Malo zadeva stoji, a bo v kratkem sla naprej Very Happy .


Kateri USB cip si uporabil (mogoce FTDIjev produkt)? Zanimiv bi bil philipsov I2C USB cip, zal pa ga ne mislim vkljuciti v projekt, ker bodo ukinili proizvodnjo. Drugace je pa moja ARM plata ze na poti v izdelavo (nic posebnega, RS232 cip in I/O konektorji, ter JTAG konektor - torej samo mozgani Very Happy ).

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 10:58 am    Naslov sporočila: Philipsovi mikrokotrolerji serije P89LPCxxx Odgovori s citatom

Slawc, res je, Philipsov PDIUSBD11 je postal obsolite, Philips pa priporoca
njegov nadomestek ISP1105, ISP1106 ali ISP1107. Podatke najdes na:
http://www.semiconductors.philips.com/pip/ISP1107W.html
Vzorce lahko dobis pri meni.
Se vedno pa je v proizvodnji pri Philipsu PDIUSBD12, ima paralelno
vodilo, 1 brzplacen vzorec dobis ce se prijavis na SE natecaj projektov.

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gost






PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 4:27 pm    Naslov sporočila: Re: Philipsovi mikrokotrolerji serije P89LPCxxx Odgovori s citatom

Silica je napisal/a:
Slawc, res je, Philipsov PDIUSBD11 je postal obsolite, Philips pa priporoca
njegov nadomestek ISP1105, ISP1106 ali ISP1107. Podatke najdes na:
http://www.semiconductors.philips.com/pip/ISP1107W.html
Vzorce lahko dobis pri meni.
Se vedno pa je v proizvodnji pri Philipsu PDIUSBD12, ima paralelno
vodilo, 1 brzplacen vzorec dobis ce se prijavis na SE natecaj projektov.

LP Tomaz


Ce bi le imeli philipsovi ARMi zunanje vodilo in tako ceno ... Wink Ampak potem odpade tako majhno ohisje Confused
Nazaj na vrh
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Philipsovi ARMi z BUSom so ze napovedani (LPC22xx, 144pin) , ampak zaenkrat se niso dobavnlivi kot sampli. Cena bo solidana, mislim da pod 10EUR.

Za vec informacij ti lahko posljem Philipsovo Januarsko prezentacijo na
temo ARMi in mikrokontrolerji, samo je zipana 1,6M?

LP Tomaz

P.S. Sicer pa je car LPC210X familije njegova majhnos glede na zmogljivost, mikrokontroller z 32 bitnim ARM corom, 128K Flasha in
64K RAM.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slawc
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 11:41
Prispevkov: 102

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 7:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silica je napisal/a:
Philipsovi ARMi z BUSom so ze napovedani (LPC22xx, 144pin) , ampak zaenkrat se niso dobavnlivi kot sampli. Cena bo solidana, mislim da pod 10EUR.

Za vec informacij ti lahko posljem Philipsovo Januarsko prezentacijo na
temo ARMi in mikrokontrolerji, samo je zipana 1,6M?


Mi lahko posles prosim? Nevem zakaj pri prejsnem postu nisem bil logiran Smile

_________________
LP,
Slawc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rok Rodic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomaz daj poslji ta fajl na forum, da si ga lahko vsi downloadamo...
Nazaj na vrh
Silica
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 22:43
Prispevkov: 91
Kraj: Ljubljana, Dunajska 159

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ga ze poizkusal, samo je omejitev 256K, sam file pa je 1,6M.
Lahko pa ti ga direktno posljem?

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RokR
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 9:45
Prispevkov: 127
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2004 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja takole je. Jaz osebno menim, da je brezvezno uporabit USB, ki se poveze na I2C, ker potem itak dobimo maximum tam ene 400kbps, kot je max. freq. I2C. Seveda ce je I2C hardwareski. No ja softwareski tudi, samo ta ti pobere skoraj vec procesorski cas... I2C ima velik overhead...

Jaz sem bolj zagovornik paralelnega pristopa, kjer lahko brez problemov dosezes tudi 8000kpbs...

Je kdo delal s USB CESKO AVRjem, kjer je tip z AVRjem naredil USB cip?

Tomaz: kar poslji na mail...

_________________
Home automation / pametna hiša / inteligentni dom / interaktivna hiša, medicina, urologija, elektronika, homemade, članki...
http://www.rodic.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group