Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem pri namestitvi Win Xp-jev - blue screen

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Domonkoš
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2006 20:57
Prispevkov: 19
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2008 10:00 pm    Naslov sporočila: Problem pri namestitvi Win Xp-jev - blue screen Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Kupil sem si prenosnik Amilo Si 2636 (Fujitsu Simens). Imam naslednji problem:
1. Ko želim inštalirati Win XP PRO - bootam z Win XP CD-ja gre vse vredu,
dokler ne pride do okna kjer se kreirajo particije. Tam mi izpiše Unknown disk. Prib. tako:
http://shrani.si/f/1a/S2/2AQl2jNM/unknowndisk.jpg

2. Če pritisnem katerokoli tipko (ENTER, D ali F3) se pojavi naslednji blue screen:
http://shrani.si/f/1z/12P/4AigTFQS/setupdd.jpg

Nevem kaj naj storim, zato prosim za pomoč.

Hvala že v naprej za pomoč.


Nazadnje urejal/a Domonkoš Čet Nov 27, 2008 7:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
lbozo
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2006 14:24
Prispevkov: 75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem ravno nek računalniški strokovnjak, a tvoja prva slika kaže na to, da računalnik ne prepozna diska...
Če je računalnik nov, bi ga jaz zamenjal, saj ne dela tako kot bi moral delati.

_________________
Lep pozdrav, Božo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domonkoš
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2006 20:57
Prispevkov: 19
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lbozo je napisal/a:
Nisem ravno nek računalniški strokovnjak, a tvoja prva slika kaže na to, da računalnik ne prepozna diska...
Če je računalnik nov, bi ga jaz zamenjal, saj ne dela tako kot bi moral delati.


To jaz sam vem da ne prepozna diska. Rad bi težavo rešil ne pa zamenjal PC!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je disk morda SATA, ti pa nisi vstavil medija z gonilniki, ko te Windowsi za to prosijo ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domonkoš
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2006 20:57
Prispevkov: 19
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Je disk morda SATA, ti pa nisi vstavil medija z gonilniki, ko te Windowsi za to prosijo ?

Ja disk je SATA, vendar me Windowsi ne prosijo za gonilnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2008 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napisejo ti (cisto na dnu zaslona), da moras pritisniti F6, ce imas gonilnike za disk in ti moras to narediti, sicer ne bodo videli diska.

Tezja (torej bolj komplicirana) opcija je "slipstream" driverja v instalacijski CD. Postopek je preobsezen, da bi ga opisoval tukaj, navodila pa najdes sam na Googlu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domonkoš
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2006 20:57
Prispevkov: 19
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2008 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Napisejo ti (cisto na dnu zaslona), da moras pritisniti F6, ce imas gonilnike za disk in ti moras to narediti, sicer ne bodo videli diska.

Tezja (torej bolj komplicirana) opcija je "slipstream" driverja v instalacijski CD. Postopek je preobsezen, da bi ga opisoval tukaj, navodila pa najdes sam na Googlu.


Sem integriral drivere (s pomočjo nLite programa) za SATA disk jih zazna in javi novo napako:
The file iaStor.sys is corrupted. Press any key to continue.

Drivere sem seveda potegnil z uradne strani proizvajalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2008 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj ti pa ne more pomagati nihce drug kot proizvajalec z delujocimi gonilniki ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domonkoš
Začetnik


Pridružen/-a: Ned Sep 2006 20:57
Prispevkov: 19
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gustav je napisal/a:
Tukaj ti pa ne more pomagati nihce drug kot proizvajalec z delujocimi gonilniki ...


Pa lahko Smile

Sem rešil problem in sicer:

Drivere sem potegnil iz naslova: http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/17059/eng/iata86enu.exe&agr=&ProductID=2101&DwnldId=17059&strOSs=&OSFullName=&lang=eng
jih inštaliral, in na naslovu: http://www.amilo-forum.com/topic,2075,-Intel-Matrix-Storage-Manager-How-to-get-the-drivers.html#7062
je bila rešitev 11. točka Smile

Hvala vsem za pomoč še enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Slemi
Profesionalec


Pridružen/-a: Pet Feb 2006 3:46
Prispevkov: 69
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem na enem od prenosnikov to rešil tako, da sem v BIOS-u izklopil RAID za diske.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Programska oprema Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group