Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

adc

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 6:23 pm    Naslov sporočila: adc Odgovori s citatom

Ali naj za prevorbo analognega signala v digitalno obliko uporabim atiny26 ali atmega8(uporaba pt sonde in prikaz temperature z lcd)
ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priporočam uporabo M8, zaradi večjega rama in več flash pmnilnika.
Nekje sem videl en primer za PT sondo in mislim da je kar nekaj kode.
Prikaz na LCD-ju in petvorba številčnih vrednosti v string za prikaz na LCD-ju pa kar hitro vzame veliko rama.
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Maj 2006 22:34
Prispevkov: 142
Kraj: Divača

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 12:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre tudi z ATTiny26. Imam to narejeno.
Še več. Narejeno je za prikaz na 7seg. LED displeje. Torej imam še multipleksiranje za povrh. kot poslastica je pa še regulacija svetilnosti LED prikazovalnikov.

_________________
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Darko,
zdi se mi da Ata dela v Bascomu, ki ravno ne špara Ram, zato moj nasvet za uporabo M8. Ne pravim da nebi šlo tudi z Tiny26, vendar če bo hotel še kaj zraven . . .
Vlado
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kakšna je razlika med ad(atmega8515) in adc(atmega 8)prosim za pomoč.
ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Profesionalec


Pridružen/-a: Ned Jan 2004 16:11
Prispevkov: 556
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm . . .
M8515 nima ADC-ja, AD pa je Address/Data, to so pini prek katerih pošiljamo/beremo podatke v zunanjem ramu, oz. beremo iz zunanjega rom-a.
ADC pa ima M8535.
Vlado


Nazadnje urejal/a Vlado Sre Feb 04, 2009 2:49 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ata
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Apr 2004 9:26
Prispevkov: 110

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Attiny 26 ima za moje potrebe res premajhno kapaciteto.Samo lcd in adc vzameta 64%
ata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ata je napisal/a:
Attiny 26 ima za moje potrebe res premajhno kapaciteto.Samo lcd in adc vzameta 64%
ata


Jaz sem napisal proceduro za merjenje toka in napetosti,vse skupaj na LCD,pa mi je vzelo 71% Shocked ,kar požrešno ...

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 19:06
Prispevkov: 234

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
ata je napisal/a:
Attiny 26 ima za moje potrebe res premajhno kapaciteto.Samo lcd in adc vzameta 64%
ata


Jaz sem napisal proceduro za merjenje toka in napetosti,vse skupaj na LCD,pa mi je vzelo 71% Shocked ,kar požrešno ...


To pomeni, da prevajalnik višjenivojskega jezika zelo slabo optimalizira kodo, oz. se programa nisi lotil na pravi način.

Tukaj sem pred časom delal primerjavo med AVR-jem ter PIC-em. Pisal sem dve slični aplikaciji. Dvokanalni V/A meter. Uporaba LCD-ja. Poleg tega še nekaj kracanja po displeju. Generiranje lastnih karaktrjev (šumnikov itd)
Pri Tiny26 je bilo "pokurnenega" 31% pomnilnika. S tem, da nisem pisal zelo varčno zaradi preglednosti. Nisem uporabljal niti srama. Prav tako nisem uporabljal indirektnega naslavljanja, kar bi rabo pomnilnika še zamanjšala. Podobno aplikacijo si upam napisati velikosti, ki ne bo presegla 1/4 pomnilnika.
Pisano je seveda v Assemblerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group