Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB AVR

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 11:31 am    Naslov sporočila: USB AVR Odgovori s citatom

Ali je kdo že delal s temi USB AVR-ji in v bascomu.
http://www.atmel.com/dyn/products/devices.asp?family_id=607#1761

Zanima me če se da preko USB-ja tudi programirati AVR in seveda uporabljati serijsko komunikacijo.

Mislim če je kdo to v praksi preizkusil.

_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor,

v Svet elektronike o objavljen članek čez 1 mesec.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se da dobiti že prej kakšno informacijo za samogradnjo.
_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se še vedno interesent za kakšno predčasno informacijo.

Nikjer ne najdem podatka s katerim programom pretočiti hex s pomočjo USB-ja na AVR.
Ter kako je s hkratno uporabo USB-ja kot programator in serijski vmesnik.

_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

predčasnih objav člankov ne prakticiramo, ker še niso dokončno pripravljeni in ne bi želeli dati od sebe polovičen izdelek. Saj bo kmalu... Predlagam, da v vmesnem času kontaktiraš avtorja mag. Šuhelj Boštjana - malo prebrskaj stare revije in najdeš njegov email.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je članek že dostopen.
_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malix je napisal/a:
Je članek že dostopen.


Uhh, že dolgo... Poglej

http://www.svet-el.si/revija/login.php?Action=READ&ID=1576&state=0

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
To sem videl.
Sem mislil da obstaja kaj v stilu samogradnje.

Lp

_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malix je napisal/a:
Hvala
To sem videl.
Sem mislil da obstaja kaj v stilu samogradnje.

Lp


Ne, to pa ne...

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomo
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Nov 2008 21:16
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 12, 2009 3:37 pm    Naslov sporočila: Re: USB AVR Odgovori s citatom

Živio!

AT90USB646 je moja igračka že par mesecev. In moram rečt da je prav fletna zadeva. Problem teh čipov za samogradnjo je najbrž predvsem v tem, da se jih ne dobi v ohišju, ki bi bilo prijazno ročnemu "obdelovanju". Dobiš pa zato, če brskaš malo po internetu, številne mini ploščice in adapterje s temi čipi in nalotanimi pini ali brez, tako da jih lahko zatakneš v protoboard ali pa pricineš v svoje vezje.

Jaz se igračkam s ploščico Teensy++ (http://www.pjrc.com/store/teensypp_pins.html). Je v bistvu zelo enostavna, če pogledaš njeno shemo, tako da tudi samogradnja ne bi smela bit noben hokus-pokus (če odšteješ majhnost čipa). Programiraš jo prek bootloaderja prek USB. Imaš pa poleg digitalnih in analognih vhodov/izhodov še serijski UART, TWI in SPI.

Bascom mi je španska vas, lahko pa na AT90USB646 uporabljaš prirejeno verzijo jezika za Arduino, ki je v bistvu dobri stari C/C++ z malce poenostavljeno sintakso in precej všečna stvar. Moj trenutni projekt, na primer, prav lepo izvaja serijsko komunikacijo prek UART od čipa in serijsko komunikacijo za debug zadeve prek navideznega COM porta na USB. In s knjižnicami, ki so na razpolago, se za to ni bilo treba dosti martrat. Mogoče bi bilo tudi it direkt na USB in uganjat vragolije, ampak s tem se zaenkrat še nisem igračkal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malix
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jan 2004 16:11
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj si ploščo kupil pri nas ali preko neta?
_________________
www.MaLiX.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomo
Začetnik


Pridružen/-a: Pon Nov 2008 21:16
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2009 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malix je napisal/a:
Kaj si ploščo kupil pri nas ali preko neta?


Prek interneta, na proizvajalčevi strani. S "postrežbo" in ploščico sem zaenkrat zelo zadovoljen.

Če se je kdo preizkusil v domačem spajkanju SMC čipov takih dimenzij in domače izdelave tiskanin zanje, bi bilo pa zanimivo slišati kak komentar. Jaz nimam nobenih izkušenj s SMC tehniko. In ko pogledam te nožice na čipu, se mi zdijo zelooo majhne, bržkone premajhne za natančnost, ki jo ocenjeno zmore moja roka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Digitalna elektronika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group