Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OJAČEVALNIK ISKRA EK2304
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2006 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po zamenjavi treh elektronk (GZ34, 2xEL34) ter čiščenju ojačevalnik izgleda tako:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2006 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še preostali dve fotografiji. Ojačevalnik je imel okvarjeno eno EL34-Tesla. Namesto GZ34 je imel dve diodi BY238 z zaporedno vezanima 68 omskima uporoma . To sem zamenjal, vendar je ojačevalnik še vedno v okvari. Trimerja za nastavitev anodnega toka sta zanič, kondenzatorji v napajalniku spuščajo elektrolit, tudi z vhodom je nekaj narobe. Pomanjkanje časa je razlog, da ga ne popravim do konca. Čakam na dopust ali praznike ...

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2006 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen hobist!
Se kar ne morem načudit kako veliki so elko-ti na tvojem ojačevalcu. Na EK2304 so kar pol manjši. Zgleda, da je moj "mlajše generacije". Sicer pa imava popolnoma enako ohišje in verjetno tudi transformatorje. Bom prilepil nekaj slik v tem tednu. Glede na to, da nameravaš ojačevalec spraviti k življenju,me zanima kaj in kako boš priklopil na vhod. Ali boš naredil še preamp?
Veliko delovnega uspeha čez praznike!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako trenutno zgleda moj EK2304.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group