Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OJAČEVALNIK ISKRA EK2304
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2004 8:21 pm    Naslov sporočila: OJAČEVALNIK ISKRA EK2304 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem dobil zelo lepo ohranjen Iskrin PUSH-PULL ojačevalnik na elektronke. Imel je 2× ECC83, 2× EL34 in usmerjevalko GZ34. Žal je nekdo pred menoj odstranil nekaj elementov in tako poškodoval vezje. Ali mi morda lahko kdo pomaga priti do načrta ojačevalnika. Zanima me v kakšne namene se je uporabljal, kdaj so ga izdelovali ...?
Strast do starodobnikov na elektronke me je prijela šele pred kratkim, ko mi je znanec prinesel veliko škatlo polno elektronk, predvsem za radioaparate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 24, 2004 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Tu bo pa Branez verjetno kaj imel za pomagati Very Happy Wink Embarassed Embarassed jaz sem vse te načrte nekam "arhiviral" pa jih sedaj nikakor ne morem izbrskati Twisted Evil Confused Iščem . če uspem , jih pripnem na forum.
L.P. Iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 25, 2004 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ISKRA hvala Smile za prvi odgovor ! Question Ali imaš vsaj kaj podobnega od Iskre v svoji zbirki? Kdo je BRANEZ ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 26, 2004 7:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načrt mi bo prinesel kolega , tako da ga dobiš. Branez , pa je član našega foruma in se sigurno kaj oglasi. Med čakanjem pa malo obišči njegovo spletno stran Wink http://brankoz.sloweb.net/
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 26, 2004 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

STON , prosim če mi na PM pustiš svoj naslov , da ti pošljem načrt (kopija na A3 pa ne morem skanirati Confused )
Če pa boš imel težave z elektronkami , se obrni na : http://www.asv-sebart.si/ , Milan to področje resnično obvlada.
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 26, 2004 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli da se je pojavil še nekdo, ki je si je našel časa za "starodavne" stvari. Fantje ali se sploh zavedamo da je to še iz prejšnjega tisočletja? Sem vedel, da bo iskra izbrskal načrt. Zahvaljujem se mu za meni poslano robo.
Pozdrav Branko!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 27, 2004 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Brane upam da ti uspe tudi s mojimi PL-kami . Mi jih je nekdo podtaknil na sejmu in nisem vedel kam z njimi. Cool Ko poiščem še tisto škatlo s starimi "lampami" dobiš zajeten paket. Hvala ti tudi za navodila o printanju, mi bo prav prišlo Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2004 3:33 pm    Naslov sporočila: Iskra hvala za pismo! Odgovori s citatom

Odprl sem pismo Very Happy , notri načrt od EO2401 Shocked Shocked , predojačevalec čisto drugačen, napajalnik enak, morda samo pomota Confused , prosim iskro in branez-a naj še enkrat poskusita najti načrt od EK2304, ki ima 2xECC83 spredaj.

Te stvari so res muzejske in jih je treba očuvat. Morda bi za njih naredili poseben forum Rolling Eyes .
Kot zanimivost: staknil sem še eno težko zadevo, elektroakustika SPLIT.
Ojačevalec ima na izhodu redke RAYTHEON CK6550.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2004 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Twisted Evil Twisted Evil iščemo , samo smo to izgleda odpisali Confused Če ne bo šlo drugače , bomo sestavili načrt po delih , saj pri elektronkah ni velikih razlik v vezavi in elementih. ECC81 je R.F. dvojna trioda ECC81 pa A.F. o ostalih razlikah pa bo kaj več vedel Branez Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2006 10:23 pm    Naslov sporočila: Ojačevalnik Iskra EO-2401 Odgovori s citatom

Sem nov lastnik Iskrinega ojačevalnika EO-2401 Very Happy , torej tistega, ki ga je Iskra pošiljal po pošti Stonu. Iskra, ali še vedno imaš ta načrt in ali bi ga lahko poslal tudi meni?
L.P. vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2006 2:07 pm    Naslov sporočila: Re: Ojačevalnik Iskra EO-2401 Odgovori s citatom

hobist je napisal/a:
Sem nov lastnik Iskrinega ojačevalnika EO-2401 Very Happy , torej tistega, ki ga je Iskra pošiljal po pošti Stonu. Iskra, ali še vedno imaš ta načrt in ali bi ga lahko poslal tudi meni?
L.P. vsem!

Confused Vprašaj STON-a , bojim se da sem poslal vse kar imam (bom pa še pogledal - Cool Če najdem , ti pa pošljem cel fascikel Cool da boš več plačal za poštnino Wink )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2006 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Iskra za tvoj trud Wink ,
vsekakor bom vesel fascikla, tudi če grem v minus zaradi poštnine! Very Happy
Bom kontaktiral STON-a. Upam, da načrt, kljub temu, da mu ni ustrezal, še vedno ima. Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 13, 2006 6:52 pm    Naslov sporočila: Re: Iskra hvala za pismo! Odgovori s citatom

STON je napisal/a:
Odprl sem pismo Very Happy , notri načrt od EO2401 Shocked Shocked , predojačevalec čisto drugačen, napajalnik enak, morda samo pomota Confused , prosim iskro in branez-a naj še enkrat poskusita najti načrt od EK2304, ki ima 2xECC83 spredaj.

Te stvari so res muzejske in jih je treba očuvat. Morda bi za njih naredili poseben forum Rolling Eyes .
Kot zanimivost: staknil sem še eno težko zadevo, elektroakustika SPLIT.
Ojačevalec ima na izhodu redke RAYTHEON CK6550.


STON,
ali mi lahko polepšaš dan in poiščeš prej omenjeni načrt Question
Hvala vnaprej!
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
STON
Novinec


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 19:35
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2006 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po daljšem času sem zopet pokukal v ta forum. Sem vesel, da zanimanje za naprave, ki jih je izdelovala ISKRA še živi. Hobist prosim pošlji kako fotko od tvojega ojačevalnika. Napiši kako se je znašel pri tebi in kje so ga uporabljali.
Prilagam fotografijo načrta.
LEP POZDRAV!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hobist
Novinec


Pridružen/-a: Čet Nov 2006 18:57
Prispevkov: 6
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2006 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

STON,

najlepša hvala za odgovor ter priloženo fotografijo!
Takoj ko bom lahko, bom poslikal ojačevalec ter objavil fotke na forumu.
Ojačevalnik oz. ojačevalnike sem kupil preko bolhe. Imam namreč tri kose, od tega sta dva sta še kar kompletna. Imata sicer porezane določene povezave ter manjše mehanske poškodbe, ampak nič kritičnega. Eden pa je brez napajalnega transformatorja, elektronk in še česa. Gospod, ki mi jih je prodal, mi je povedal, da so ojačevalniki bili uporabljeni za razglas.

Hvala še enkrat ter lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Ojačevalniki, predojačevalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group