Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SPAM in virusi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jure
Urednik


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 12:51
Prispevkov: 2132
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2004 12:20 pm    Naslov sporočila: SPAM in virusi Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!

Pravkar sem dobil obvestilo:



Dear user, the management of Svet-el.si mailing system wants to let you know that,


We warn you about some attacks on your e-mail account. Your computer may
contain viruses, in order to keep your computer and e-mail account safe,
please, follow the instructions.


Please, read the attach for further details.


Kind regards,
The Svet-el.si team http://www.svet-el.si

Information.pif



Obvestilu je priložen virus.

Torej, ekipa revije Svet elektronike NE pošilja teh sporočil. Očitno je nekdo uporabil naš e-mail naslov in širi viruse s to vsebino po spletu.

Lep pozdrav in čim manj virusov (da o SPAM-u ne govorimo... Evil or Very Mad )

Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2004 5:50 pm    Naslov sporočila: Internet in anonimnost Odgovori s citatom

Internet omogoča anonimnost in težko, včasih nemogočo sledljivost, od kod kaj pride.
Anonimnost je pozitivna v krogih, kjer bi se nekdo izpostavil nevarnosti maščevanja, če komu stopi na žulj. Vendar to, kar se dogaja dandanes po svetu, pa je že anarhija, vsak ti lahko z grafitom pomala fasado, (in potem temu reče umetnost) vsak lahko uporabi kogarkoli email naslov in v njegovem imenu osira svet.

Takole se zjokam nad svetom, ker sem nemočen narediti kaj, za boljši svet, med tem kdo drugi pišejo viruse, anonimno ali celo pod tujim imenom osirajo svet, in obžalujem, da je svetla prihodnost daleč za nami. Svoje čase so lumpe lepo zapirali (res da sem pa tja kakšnega preveč) toda red je bil in fasade čiste...

Tole sicer ni za ta forum, pa mi vseeno oprostite..

Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2004 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se strinjam a barabe so in bodo! Evil or Very Mad Jaz pa uporabljam Norton Personal Firewall in mi napiše IP tistih ki mi hočejo udreti v PC in nekdo mi je stalno neki hotel udirati in sem nemškemu telekomu napisal mejl da bi bilo prima če možakarju povejo da mi ne paše da šara po pc in njegov IP in od takrat ga ni več a kaj ko pa je še 20 drugih...
Nazaj na vrh
Gost






PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2004 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti IP ti ne pove dosti. Na spletu je kup proxy-ev preko katerih lahko hodiš. Obstaja še kup drugih variant. Skratka sledljivost po ip-ju je uspešna le do določene meje.
Nazaj na vrh
vilko
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 11:54
Prispevkov: 807
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2004 7:14 am    Naslov sporočila: Res je, barabe so bile, so in bodo Odgovori s citatom

Res je, barabe so bile, so in bodo, toda mi se v imenu neke osebne svobode in pravice do zasebnosti obnašamo nekako samomorilsko: organizacijam, ki so zadolžene za pregon ne pustimo, da bi imela orodja za sledenje in nadzor in to v strahu, da bi oblast ali neki Veliki brat to izkoristil za pokoritev cele nacije. Zakone postavljamo take, da tudi če dobimo lumpa, jih lahko kak dober čeferin spravi iz zanke, dokaže pomanjkanje dokazov. Pravijo, da je bolje, če so trije lumpi na prostosti, kot en nedolžen v luknji. Jaz pa bi rad povdaril, da ostanimo pri tej številki 3. Če to število ekstrapoliramo do skrajnosti, potem je tako kot bi rekli, da je boljše, če so vsi lumpi zunaj, kot en nedolžen na prostosti, potem pa smisel pravne in državne zaščite popolnoma izgubi svoj smisel.

Treba je sprejeti nek riziko, da je lahko neko žalostno število nedolžnih po krivici kaznovano, da bi lahko zagotovili, da je zadostno število lumpov tudi v luknji...

Pozdrav
Vilko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mi3ha
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jan 2004 15:13
Prispevkov: 51
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2004 7:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet sem se pozabil prijaviti!Ja a ce poves uro dan in ip pomoje vejo kdo ga je takrat uporabljal!Sicer pa najbolje ce se s takimi stvarmi neubadas ker ti loh sam zivce pojejo!drugace pa naj bi bil hab najbosi pozarni zid!
_________________
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 1:21 pm    Naslov sporočila: Virusi Odgovori s citatom

So v programih, makrojih in so taki ki se širijo s pomčjo človeške radovednosti. Radovednost je sestavljeno čustvo iz dveh od štirih v genih zapečenih odzivov pri strunarjih: zavist in jeza(Obstaja še žalost in strah). Brez teh lastnosti biosistem ne preživi. Čustveno uravnotežen človek prepozna prevzem amilgade(Prvobiten možganski reženj, ki preklopi iz razumskega dela možganov na čustveni odziv) in prepozna delovanje čustev po pol minute, kar je prepozno, pa smo tam. Tu delujejo statistične metode in take vrste virusi se bodo širili vedno. izmerimo lahko le kolikokrat smo bili v enem letu prepričani(nateg...). Z vajo se ta številka približuje nuli. Samo to je pomembno. Kajti sistem je po definiciji veliko pametnejši od nas. Lahko smo pa usodno domišljavi?

PLP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group