Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Radar detektor
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iskra
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2004 16:29
Prispevkov: 254
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 21, 2004 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused Vilko , hitrost svetlobe se ne spreminja (sešteva ) s hitrostjo nosilca , je absolutna. tako da doplerjev efekt sigurno odpade Wink . No s današnjo tehniko nanosekunde niso več kritične. preseneča pa me vseeno moč IR laserjev, kar precejšnja je . Zanimiva pa je teorija o vesolju in svetlobni hitrosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost






PrispevekObjavljeno: Čet Jul 22, 2004 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tuki mate doc o laser radaju ...
Nazaj na vrh
bsuhel
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Jun 2004 9:49
Prispevkov: 68
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2004 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laserski daljinomeri, ki jih je delala nekdanja elektro-optika in so razdaljo merili na v idealnih razmerah do 40 km je to razdaljo izmeril 256 krat in nato ovrednotil rezultat s pomočjo izločanja očitnih napak in računanja povprečja veljavnih meritev. Vse to je naredil v 100mS. Ker policijski laser meri razdaljo na največ 500 m, je verjetno lahko optika daleč slabša, verjetno je perioda računanja daljine manjša(ugibam 10 mS). Princip je pa verjetno(zopet ugibam) izračun povprečne hitrost iz niza recimo 64 meritev povprečnih oddaljenosti, kar bi bilo gotovo v cca 640 mS. Veliko je napamet sklepanja v mojem izvajanju, zato se pri parametrih sigurno motim, pri principu pa verjetno(zopet ugibam) ne. Pri meritvi hitrosti se mi zdi glavni problem izločiti neveljavne meritve, za kar imamo pa verjetno dovolj prostora pri potrebnem merilnem programu. Pri motilcih laserskih brzinomerov bi bilo potrebno izkoriščati poznavanje potrebnih pogojev za veljavnost meritve. Pametni motilec bi moral vnesti v meritve ravno dovolj napak, da bi dežurni policaj pomislil na zamazano lečo optike. Ko bi vestno očistil lečo bi ponovil meritev po cca 3 sek(zopet ugibam) in bi tokrat izmeril pravilno hitrost, ki bi bila seveda že v zakonitih mejah. Very Happy.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JernejS
Novinec


Pridružen/-a: Ned Okt 2004 20:01
Prispevkov: 6
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2004 11:21 pm    Naslov sporočila: JernejS Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Naj se še jaz vključim v razgovor in razkrijem svoje izkušnje s policijskim radarjem. Nekoč sem imel priliko z njim tudi praktično izmeriti hitrost nekaj avtomobilov. Stvar je zelo enostavna: pištolo primeš v roko in roko stabiliziraš (npr. na vratih od avta), ker je zadeva občutljiva na tresljaje. Pogledaš skozi okular na pištoli in zagledaš rdečo piko na predmetih, ki jih s pištolo osvetliš (okular ima verjetno sistem, ki zazna IR svetlobo laserja). Tule je zanimivo to: piko vidiš vedno, ne samo, kadar meriš hitrost. Ko gre avto mimo, piko postaviš na njegovo registersko tablico ali kakšno drugo ravno površino in pritisneš sprožilec. Preostane le še pogled na LED prikazovalnik, ki pove hitrost avtomobila. Policaj mi je rekel, da lahko z malo prakse izmeriš tudi hitrost kolesarja s ciljanjem na del blatnika. Rdeča pika pri ciljanju je vidna zelo daleč (nekaj takega kot rdeč laserski kazalec v popolni temi, le da to deluje tudi podnevi na soncu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlobni
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 6:16 pm    Naslov sporočila: LASER N DOPLER Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Vidim da je veliko diskusij na to temo. Zadevo malo bolj poznam, zato bom napisal nekaj podatkov, ki vas zanimajo!

Laserski merilnik deluje na principu odbitega žarka in izračuna čas, ker pa vemo hitrost svetlobe je potem stavr jasna cca 298000km/s. Valovna dolžina laserskega merilnika je cca 923nm.
Detektorji oziroma motilci so po novem zakonu kaznivi!
Na nekaterih radarjih policistu izpiše da je signal moten..., zato??!!


Multanova oziroma to je tisti radar kateri ima spredaj majhno anteno (parabolo), ki deluje na 34GHz. Princip delovanja pa je dopler!

LP Bojan
Nazaj na vrh
Gost






PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 11:30 pm    Naslov sporočila: Re: LASER N DOPLER Odgovori s citatom

zlobni je napisal/a:
... Detektorji oziroma motilci so po novem zakonu kaznivi! ...


Tole pa ne drži v celoti. Detektor ali motilec ni eno in isto. Wink

Prepovedani bodo samo motilci.

Vprašanje pa je, koliko bodo to znali ločit policaji. Question
Nazaj na vrh
Branez
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Apr 2004 5:02
Prispevkov: 52
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2004 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa se vozim po predpisih (+3% do - 20%) pa z radarji nimam problemov. Pa še to: povprečno naredim mesečno 1500 km in še nisem plačal.
Držite se mojega pravila pa ne bo povoženih kur, mačk ali še kaj hujšega.
Pozdrav Branko Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gost






PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2004 1:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Jaz pa se vozim po predpisih (+3% do - 20%) pa z radarji nimam problemov. Pa še to: povprečno naredim mesečno 1500 km in še nisem plačal.
Držite se mojega pravila pa ne bo povoženih kur, mačk ali še kaj hujšega.
Pozdrav Branko Embarassed


Ko bodo CPP logično prilagojeni razmeram bom tudi jaz. Evil or Very Mad

Dokler bo ista omejitev 50km/h v strnjenih naseljih in odprtih štiripasovnicah pa ne. Wink

In še odgovor tistim, ki bodo rekli "še en norc",
dosedaj nisem povzročil nobene nesreče čeprav sem v osebnih avtih prevozil cca. 1.000.000 km Exclamation

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group