Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

mreža

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojal
Novinec


Pridružen/-a: Pon Nov 2007 18:14
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 24, 2008 8:21 pm    Naslov sporočila: mreža Odgovori s citatom

Imam Router D-link 802.11g/2.4GHz, ki dobro deluje v brezžični ali žični povezavi, problem pa je nastal, ko sem v sosednji objek potegnil po cevi v zehlji mrežni kabel cca. 40 m. Tam mi zdaj povezava normalno dela, če priključim prenosni računalnik (poskusil sem dva), na stacionarnem (tudi sem poskusil dva) pa mi vedno napiše, da je omrežni kabel izključen in samo občasno hoče poiskati mrežni naslov. Ima kdo kakšno idejo?

Lp Lojze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Mojster


Pridružen/-a: Čet Feb 2005 16:27
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno te matrajo potencialne razlike. Poskusi v drugem objektu priklopiti en switch (kot repetitor, ojačevalnik) in potem nanj računalnike.
_________________
Varovan tranzistor bo varovalko varoval tako, da bo crknil prej kot ona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da je vmes magnetika, ne bi smelo biti nobene razlike, ce je vsaka stran na drugem potencialu. Prej bi pricakoval, da je nekaj narobe s konektorjem na stacionarnem racunalniku oz. z njegovo mrezno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj na ta konec kabla priklopiti kakšen switcher,ter nato stacionarni PC.
_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Razno Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group