Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ATmega16, AVRProg napaka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boza
Novinec


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 13:05
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 1:46 pm    Naslov sporočila: ATmega16, AVRProg napaka Odgovori s citatom

Zdravo.

Zanima me če bi mogoče kdo vedel kako rešiti problem, ki se mi pojavi ko želim programirati ATmega16.
Namreč AVRProg mi javi naslednjo napako
Address:0x0000,Expected: 0x940c, Received: 0xffff

V bistvu sem se odločila narediti robota stezosledca in ker sem totalen začetnik pri uporabi avr-jev, bi mi izredno pomagalo, če bi kdo, ki se je s takim sporočilom že srečal, delil svojo resitev ali pa bi mi pomagal da jo nekako skupaj najdemo Smile

Hvala

Lp B

_________________
lpb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dkone
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Dec 2005 17:03
Prispevkov: 176
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se prvič ukvarjaš z AVR-jem,se rado zgodi,da si narobe prikopila pine za programirati(miso,mosi,sck,reset,vcc,gnd). Sicer sam nimam tega programatorja imam stk200. Tudi sam sem začetnik v tem,vendar nevem koliko sem narobe priklopil AVR-ja,ter kakšnega tudi skuril. Rolling Eyes se zgodi.

Če je atmega16 nova ,potem bi moralo delati brez zunanjega clocka-se pravi kvarca. Vsi AVR-ji imajo na začetku nastavljeno na notranjo frekvenco-1Mhz. Če temu ni tako, daš vsaj 4mhz, kvart na sponke X1,ter X2

Preglej še enkrat vezje(verjetno uporabljaš protoboard-ali kakšno testno ploščo?),preveri ali ti programator deluje,ti ga zazna v sistemu.Preveri tudi nastavitve programatorja. Hakeljcev je lahko ogromno,prvo treba iskati povezave,katere so vedno vzrok nedelovanja.

Kateri prevajalnik pa uporabljaš? Bascom-avr?

_________________
Lp,Denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Žičkar
Profesionalec


Pridružen/-a: Sre Dec 2004 23:06
Prispevkov: 83

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam na razvojni plošči Sample programmer iz Bascom help-a, od tu ga tudi upravljam. Včasih mi napiše podobno napako, potem pa nekajkrat poskusim zapisati program in enkrat steče. Potem dalj časa normalno dela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boza
Novinec


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 13:05
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovor,

mislim da sem ugotovila kaj je bilo narobe, namrec programator je bil eksoticne sorte...z eBaya.
Zdej sem si naredila preverjeno delujoc programator in brez problema nalozi program na mikrokontroler, tudi na tiste za katere sem mislila da so mrtvi.

ah, tesko je biti zacetnik, ampak ko enkrat stece... Very Happy

Hvala za pomoc.

lp Boza

_________________
lpb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
__Grega__
Novinec


Pridružen/-a: Pet Okt 2009 10:12
Prispevkov: 8

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boza je napisal/a:
Hvala obema za odgovor,

mislim da sem ugotovila kaj je bilo narobe, namrec programator je bil eksoticne sorte...z eBaya.
Zdej sem si naredila preverjeno delujoc programator in brez problema nalozi program na mikrokontroler, tudi na tiste za katere sem mislila da so mrtvi.

ah, tesko je biti zacetnik, ampak ko enkrat stece... Very Happy

Hvala za pomoc.

lp Boza


a mi lahko prosim poveš kateri programator si naredila za MEGA16?

sam bom začel z MEGA16 in me zanima če potrebujem kakšnega drugačnega kot pa za ATtiny2313 STK200
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 24, 2010 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

__Grega__ je napisal/a:


sam bom začel z MEGA16 in me zanima če potrebujem kakšnega drugačnega kot pa za ATtiny2313 STK200


Sicer tega čipa še nisem programiral, če je podprt iz tega STK200 programatorja in kakor vidim je, po moje ne bi smelo biti problema ga programirat. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klpzm
Začetnik


Pridružen/-a: Tor Feb 2008 12:52
Prispevkov: 13
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 24, 2010 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

__Grega__ je napisal/a:


a mi lahko prosim poveš kateri programator si naredila za MEGA16?

sam bom začel z MEGA16 in me zanima če potrebujem kakšnega drugačnega kot pa za ATtiny2313 STK200


ATMEGA 16 se lahko programira s STK200! Preizkušeno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group