Kazalo po Svet elektronike forumu Svet elektronike
Revija za prave elektronike
 
AlbumAlbum   Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Opis vezja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vuky
Novinec


Pridružen/-a: Pet Jan 2006 8:09
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 11:18 am    Naslov sporočila: Opis vezja Odgovori s citatom

Zdravo!

Ker sem bolj kot ne začetnik me zanima, če bi mi kdo lahko opisal kako to vezje deluje.

http://shrani.si/f/3R/i6/4nkoyvbJ/sch.gif

Vezje je od 3-kanalnega light show-a.

_________________
slapi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Maj 2005 15:47
Prispevkov: 167

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A1 je ojačevalnik. A2, A3 in A4 so pasovni prepustni filtri na različnih frekvencah. Diode D1-D6 usmerjajo tako filtrirane signale. A5, A6 in A7 so komparatorji. Le ti preko optosklopnika krmilijo tiristorje (ugašajo). Žarnice bodo ugašale, žmrkale v ritmu avdio signala. Ena pri niskih frekvencah, druga pri srednjih in tretja pri višjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jernej_
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:46
Prispevkov: 57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2008 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi! Predpostavljam, da želiš nekaj takega sestaviti. V reviji TIM (junij 2007) je opisana (shema) gradnja več-kanalne disko luči. Glej tudi www.faro.si. lp!
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vuky
Novinec


Pridružen/-a: Pet Jan 2006 8:09
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ubistvu moram pri praksi narediti lightshow. Lahko kaj več poveš okoli tega?
_________________
slapi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jernej_
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:46
Prispevkov: 57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2008 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi! Prav vse je v Timu, celo kako narediš ohišje. Revijo si lahko, če si iz Ljubljane, ogledaš (skopiraš) v CTK. Zagotovo Ti bodo pomagali tudi v uredništvu Tima (01/4970-220). Pripenjam tam objavljeno shemo. Sprogramiran PIC-mikrokrmilnik dobiš preko www.faro.si. lp!
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Srečko
Profesionalec


Pridružen/-a: Sob Jan 2005 18:38
Prispevkov: 80

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 16, 2008 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej_ je napisal/a:
Hi! Prav vse je v Timu, celo kako narediš ohišje. Revijo si lahko, če si iz Ljubljane, ogledaš (skopiraš) v CTK. Zagotovo Ti bodo pomagali tudi v uredništvu Tima (01/4970-220). Pripenjam tam objavljeno shemo. Sprogramiran PIC-mikrokrmilnik dobiš preko www.faro.si. lp!

pa zakaj dajaš na forum tako velike slike skoraj čez dva zaslona.

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jernej_
Profesionalec


Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:46
Prispevkov: 57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2008 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi! Se opravičujem, datoteko sem prenesel neposredno iz arhiva, misleč, da bo za ostalo poskrbljeno, podobno kot sem vajen pri podobnih forumih. Saj tudi mene jezi... Upam, da bo administrator motečo nerodnost odpravil, sam je za nazaj (še) ne znam. lp!
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gustav
Profesionalec


Pridružen/-a: Pon Jun 2005 17:19
Prispevkov: 768

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2008 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Start | Programs | Accessories | Paint, potem pa Image | Stretch/Skew, nastavis obe vrednosti pod Stretch proporcionalno (recimo na 50%), potem pa File | Save As in izberes spodaj ustrezen format (za tvojo sluiko je to PNG). Rezultat je bistveno manjsa - tako po dimenzijah kot po kolicini podatkov - slika, ki je primerna za objavo na forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Svet elektronike forumu -> Za začetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group